» آرایش پوست ومو » نحوه کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۷

 کد خبر: 136964
 786 بازدید

نحوه کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

نحوه کشیدن خط چشم حرفه‌ ای
در آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای، ترفندهای کشیدن خط چشم را یاد بگیرید. کشیدن خط چشم اگر به صورت حرفه‌ای صورت بگیرد، تأثیر زیادی در گیرایی و جذابیت چشم‌ها دارد و حتما هم لازم نیست زمان زیادی صرف کنید.

 

وسایل مورد نیاز برای کشیدن خط چشم

  • خط چشم (با یک برس مخصوص در صورت لزوم)
  • پرایمر
  • کانسیلر

قبل از اینکه در مورد کشیدن خط چشم صحبت کنیم، انواع خط چشم‌هایی که می‌توانید استفاده کنید را معرفی می‌کنیم.

انواع خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای - انواع خط چشم

خط چشم ژلی

این نوع خط چشم‌ها ممکن است در ابتدا، کمی مشکل ساز باشند؛ اما بهترین انتخاب برای افرادی است که عاشق چشم‌های گربه‌ای هستند. برای استفاده از این نوع خط چشم، باید از قلمو استفاده کنید. بهترین برند خط چشم‌های ژلی Maybelline است.

خط چشم مایع

خط چشم مایع، برای کشیدن یک خط چشم دقیق و مرتب، گزینه بسیار مناسبی است. این خط چشم‌ها در دو نوع بسته‌بندی وجود دارند؛ یک نوع به صورت بطری‌های کوچک با یک قلموی بسیار ظریف و نوع دیگر به صورت مارکر مدادی با نوک نمدی است. اگر مبتدی هستید بعداً به سراغ این نوع مدادها بروید. خط چشم Sketch Marker Liquid Art Liner ساخت شرکت Too Faced برند بسیار خوبی برای این نوع خط چشم‌هاست.

خط چشم مدادی

این نوع خط چشم اولین انتخاب برای کشیدن خط چشم است؛ همچنین برای ایجاد یک جلوه دودی بسیار مناسب است. برند ۲۴/۷ Glide-On Eye Pencil در بین خط چشم‌های مدادی انتخاب بی نظیری است.

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

مرحله ۱: زیرسازی برای کشیدن خط چشم

آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

این مرحله اغلب، نادیده گرفته می‌شود، اما در واقع مهمترین مرحله است. پس از تمیز کردن صورت، یک مرطوب کننده مناسب به صورت و دور چشم‌هایتان بزنید.

مرحله ۲: با پرایمر شروع کنید

برای ایجاد یک حالت تمیز و یکدست در اطراف چشم‌ها، از پرایمر استفاده کنید. عملکرد اصلی پرایمر این است که پوست را نرم‌تر کرده و آرایش را آسان‌تر می‌کند. همچنین دوام آرایش را نیز طولانی‌تر می‌کند.

مرحله ۳: کشیدن خط دور چشم

آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

برای این مرحله می‌توانید یک قلمو تهیه کنید. بهتر است از یک قلموی نازک استفاده کنید. با یک خط نازک در قسمت بالای پلک شروع کنید؛ سپس کمی آن را پررنگ‌تر کنید. کشیدن خطوط پهن ممکن است شما را عصبانی کنند. پس ابتدا خطوط را نازک کرده و خیلی آن را پهن نکنید. اگر از خط یک چشم راضی بودید، همین کار را روی چشم دیگر تکرار کنید. سعی کنید تا حد امکان تقارن را حفظ کنید.

تا اینجا شما خط پایه را کشیده‌اید.

مرحله ۴: خط چشم را خارج از محدوده چشم بکشید

آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

 

در این مرحله خط چشمتان را کامل کنید. یک زاویه مناسب پیدا کنید؛ برای این کار خط پلکتان را دنبال کنید. سعی کنید این خط را گسترش داده و پررنگ کنید. این کار را با حوصله انجام دهید؛ چون اگر خراب شود باید از اول شروع کنید!

شما می‌توانید با مداد خط چشم پایه را بکشید و سپس با قلمو، آن را به سمت بیرون بکشید.

پس از کشیدن خط چشم، می‌توانید روی مژه و ابرو ریمل بزنید.

آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ای

 

منبع:ستاره

RelatedPost


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرایش پوست ومو
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.