نحوه ساخت چند ماسک مو برای موخوره

شنبه 30 بهمن 1400 آرایش پوست ومو

نحوه ساخت چند ماسک مو برای موخوره

موخوره جز مشکلاتی است که اکثر افرادی را که دارای موهای بلند هستن را درگیر کرده و درمان قطعی برای آن تنها کوتاهی قسمتی است که موخوره دارد! علل ایجاد موخوره خشکی و ضعیف شدن مو است . شما میتوانید با رسیدگی کامل به موها از بروز موخوره جلوگیری کنید!

 

با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی مانند عسل، تخم مرغ، موز، آووکادو و روغن‌های گیاهی به راحتی می‌توان به ساخت ماسک مو برای موخوره اقدام کرده و از خواص بی نظیر آن برای درمان این عارضه بهره برد.
موخوره از عوارض شایعی است که بیشتر در میان افرادی که دارای موی بلندی هستند ایجاد می‌شود. این عارضه در اثر خشکی و ضعیف شدن مو‌ها به وجود می‌آید. ماسک‌های گیاهی زیر از جمله مفیدترین ماسک‌ها برای درمان موخوره هستند:

۱. ماسک موی روغن زیتون و عسل

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

برای تهیه این نوع ماسک مو برای موخوره به دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل نیاز است. ابتدا این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و سپس همه قسمت‌های مو را با آن آغشته نمایید. به مدت ۳۰ ثانیه صبر کرده و با آب ولرم، مو‌ها را آبکشی کنید.

خواص ماسک روغن زیتون و عسل

این ماسک مو علاوه بر تقویت به درخشندگی و نرمی مو‌ها نیز کمک فراوانی می‌کند.
خواص شگفت‌انگیز ماسک عسل و روغن زیتون برای موی سر -

۲. ماسک آبلیمو، ماست و دانه شنبلیله

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

به منظور تهیه این ماسک دو قاشق غذاخوری دانه شنبلیله، دو قاشق غذاخوری ماست و آب یک عدد لیمو ترش تازه را تهیه کنید. همه این مواد را در ظرفی با یکدیگر مخلوط کرده و آن را به مو‌های سر خود بمالید و پس از گذشت ۳۰ دقیقه‌ی مو‌ها را با آب ولرم به خوبی بشویید. توجه کنید که بهتر است که دانه‌های شنبلیله را قبل از استفاده به مدت یک الی دو ساعت در آب گرم بخیسانید.

خواص ماسک آبلیمو، ماست و دانه‌های شنبلیله

این ماسک به دلیل وجود پروتئین موجود در ماست و نیز ویتامین‌های موجود در آبلیمو و شنبلیله می‌تواند خشکی مو‌ها که در اثر مواد آلاینده موجود در هوا به وجود آمده است را برطرف کند.

۳. ماسک موز و عسل

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

یک نوع ماسک مو برای موخوره ترکیب موز و عسل است. برای این منظور یک یا دو عدد موز رسیده را به همراه ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده تا خمیری یکدست به وجود آید. در صورت سفت بودن این ماسک می‌توانید مقداری آب گرم نیز به آن اضافه کنید. در ادامه مو‌های خود را با این ماسک به خوبی آغشته کرده و حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه منتظر بمانید. در پایان مو‌های خود را با آب ولرم به خوبی شستشو دهید.

خواص ماسک موز و عسل

موز و عسل سرشار از مواد مغذی و مفید برای تقویت پوست سر و نیز مو‌ها بوده. این ترکیب یکی از بهترین ماسک‌ها برای رفع خشکی و موخوره در مو‌ها به شمار می‌آید.

۴. ماسک موی تخم مرغ، روغن زیتون و عسل

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

جهت تهیه این نوع ماسک روغن زیتون، به دو عدد زرده تخم مرغ، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۱ قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید. این مواد را در یک کاسه با یکدیگر مخلوط کرده و آن را بر روی مو‌های نم دار خود به خوبی بمالید. پس از گذشته ۳۰ الی ۴۵ دقیقه مو‌ها را با آب ولرم شستشو دهید.

خواص ماسک تخم مرغ، روغن زیتون و عسل

از آنجایی که تخم‌مرغ سرشار از پروتئین، ویتامین و اسید‌های چرب است، ماده‌ای مناسب برای تقویت مو‌ها به شمار می‌آید و ترکیب آن با روغن زیتون و عسل خاصیت آن را برای رفع موخوره دوچندان کرده و نرمی و لطافت خاصی برای مو‌ها به ارمغان خواهد آورد.

زرده تخم مرغ با آب پرتقال بخورید تا درد کمتری داشته باشید

۵. ماسک آب پرتقال به همراه تخم مرغ

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

برای تهیه این ماسک حدود نصف لیوان آب پرتقال تهیه کرده و آن را با دو عدد تخم مرغ به خوبی مخلوط کنید. این ترکیب را به مو‌های سر خود بمالید و حدود ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. در آخر مو‌ها را با آب ولرم آبکشی کنید.

خواص ماسک آب پرتقال و تخم مرغ

این ماسک علاوه بر تقویت و زیبایی مو‌ها به رفع موخوره و جلوگیری از ایجاد این عارضه کمک فراوانی می‌کند.

۶. ماسک روغن نارگیل، روغن زیتون و آووکادو

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را به همراه یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل به و یک عدد آووکادو رسیده به خوبی مخلوط کرده تا خمیری یکدست و نرم به وجود آید. تمامی قسمت‌های موی خود را با این ماسک آغشته کرده و ۳ و دقیقه صبر کنید و سپس مو‌های خود را با آب ولرم به خوبی بشویید.

خواص ماسک روغن نارگیل، روغن زیتون و آووکادو

استفاده مرتب از این ماسک برای رفع موخوره بسیار مناسب است. همچنین نرمی و لطافت مو‌ها نیز از دیگر نتایج استفاده از این ماسک به شمار می‌آید.
نکاتی درباره روغن رزماری برای رشد مو - کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی -  مدرن

۷. ماسک مخلوط روغن رزماری و روغن کرچک

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

دو قاشق غذاخوری روغن رزماری را به همراه دو قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کرده و مو‌های خود را با آن آغشته نمایید. در صورت دلخواه می‌توانید مو‌ها را پس از گذشت یک ساعت با آب ولرم آبکشی کنید. توجه کنید که به جای روغن رزماری می‌توان از عصاره رزماری در این ماسک استفاده کرد.

خواص ماسک روغن رزماری و روغن کرچک

این ماسک علاوه بر تقویت و نرمی مو‌ها می‌تواند از ابتلا به موخوره نیز جلوگیری به عمل آورد.

۸. ماسک ماست، آبلیمو و موز

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

برای تهیه این ماسک به یک عدد موز رسیده بزرگ، دو قاشق غذاخوری ماست و مقداری آب لیمو نیاز است. این مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده و در صورتی که کمی سفت باشد می‌توانید مقداری آب گرم نیز به آن اضافه کنید. پس از تهیه این ماسک مو‌های خود را با آن به خوبی آغشته کرده و پس از گذشت زمانی در حدود یک ساعت مو‌ها را با آب گرم به خوبی شستشو کنید.

خواص ماسک ماست، موز و آبلیمو

ماسک های برای رفع تیرگی دور چشم 

ترکیبات موجود در این ماسک به دلیل برخوردار بودن از مقادیر فراوانی از مواد معدنی مفید برای رشد و تقویت موها برای بهبود بافت مو، حفظ رطوبت در مو‌ها و در نتیجه پیشگیری از دچار شدن به موخوره بسیار مفید است.

۹. ترکیبی از روغن‌های گرم

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

با ترکیبی از روغن‌های گرم می‌توان یک نوع ماسک برای موخوره ساخت. برای این منظور روغن بادام، روغن زیتون، روغن رزماری و روغن نارگیل را هر کدام به میزان یک یا دو قاشق غذاخوری با یکدیگر مخلوط کنید. سپس این ترکیب را روی تمامی قسمت‌های مو‌های خود بمالید؛ و پس از گذشت ۴۰ دقیقه مو‌ها را با آب ولرم و شامپو شستشو دهید. توجه کنید که بهتر است روغن‌ها را قبل از مخلوط کردن کمی گرم کنید.

خواص ماسک ترکیبی روغن‌های گیاهی

روغن‌های گیاهی ذکر شده خواص فراوانی برای تقویت، رشد، نرمی و درخشندگی مو‌ها دارند. همچنین با استفاده از این ماسک می‌توان از ابتلا به موخوره پیشگیری به عمل آورد.
نحوه استفاده از روغن آووکادو | کاربرد های روغن آووکادو

۱۰. ماسک آووکادو و روغن بادام

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

برای تهیه این ماسک مفید یک عدد آووکادو رسیده را له کرده و حدود ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام به آن اضافه کنید. این ماسک را در حدود ۳۰ دقیقه بر روی مو‌های خود گذاشته و سپس مو‌ها را با آب ولرم آبکشی کنید.

خواص ماسک آواکادو و روغن بادام

این ماسک علاوه بر حفظ رطوبت و نرمی مو‌ها از ایجاد موخوره در مو‌ها نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

۱۱. ماسک سس مایونز

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

برای استفاده از این ماسک مو برای موخوره تنها به مقداری سس مایونز نیاز است. بسته به حجم و اندازه مو‌ها مقداری سس مایونز را بر روی آنها بمالید و پس از حدود ۴۵ دقیقه مو‌های خود را با آب و شامپو بشویید.

خواص ماسک سس مایونز

به دلیل آن که در ترکیبات سس مایونز از تخم مرغ و دیگر پروتئین‌ها استفاده شده، استفاده از آن باعث نرمی و تقویت مو‌ها و جلوگیری از خشکی و ایجاد موخوره در آن‌ها خواهد شد.
7 خاصیت شگفت انگیز پاپایا برای سلامتی بدن

۱۲. ماسک مخلوط پاپایا به همراه ماست

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

به منظور استفاده از این ماسک مو برای موخوره به یک کاسه کوچک ماست و یک عدد پاپایای متوسط نیاز است. ماست را به همراه پاپایا له شده به خوبی مخلوط کرده و خمیر حاصله را بر روی مو‌های خود بمالید. پس از حدود ۳۰ دقیقه مو‌ها را با آب ولرم آبکشی کنید.

خواص ماسک پاپایا و ماست

استفاده از این ماسک مفید، نرمی و لطافت فوق العاده‌ای را برای مو‌های شما به ارمغان خواهد آورد. همچنین این ماسک از ایجاد موخوره نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

۱۳. ماسک موز و تخم مرغ

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

یک موز نرم را له کرده کرده و یک عدد تخم مرغ به آن اضافه کنید. مو‌های خود را با این ماسک به خوبی آغشته کرده و پس از ۳۰ دقیقه مو‌ها را با آب ولرم و شامپو شستشو دهید.

خواص ماسک موز و تخم مرغ

این ماسک به تقویت ریشه و ساقه مو‌ها کمک فراوانی می‌کند و در جلوگیری از ایجاد موخوره و درمان آن نیز نقش موثری دارد.

۱۴. ماسک سرکه سیب و روغن زیتون

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

یک نوع دیگر ماسک مو برای موخوره از مخلوط دو قاشق غذاخوری روغن زیتون به همراه دو قاشق غذاخوری سرکه سیب خانگی تهیه می‌شود. پس از آن که مو‌های خود را با این مواد آغشته کرده و ۳۰ دقیقه منتظر ماندید، می‌توانید مو‌های خود را با آب ولرم آبکشی کنید.

خواص ماسک روغن زیتون و سرکه سیب

استفاده است این ماسک تأثیر فراوانی در از بین بردن حالت خشکی و شکنندگی مو‌ها و در نتیجه ابتلا به موخوره به دنبال خواهد داشت.
3 ماسک تابستانی برای پوست با سفیده تخم مرغ برای انواع پوست - گلوریا سنتر

۱۵. ماسک از توت فرنگی، روغن زیتون و تخم مرغ

مواد لازم، طرز تهیه و استفاده

به منظور تهیه و استفاده از این ماسک به دو قاشق غذاخوری روغن زیتون یک یا دو عدد زرده تخم مرغ و چند عدد توت فرنگی نرم نیاز است. این مواد را به صورت خمیر در آورده و بر روی مو‌های خود قرار دهید. پس از گذشته ۴۵ الی ۶۰ دقیقه مو‌های خود را شستشو دهید.

خواص ماسک توت فرنگی، روغن زیتون و تخم مرغ

ویتامین‌های موجود در توت فرنگی، به همراه پروتئین‌های موجود در تخم مرغ و روغن زیتون باعث تقویت مو‌ها و جلوگیری از شکنندگی مو و رفع موخوره خواهد شد.

درمان سریع ریزش مو با طب سنتی

ماسک‌ صورت

بهترین ماسک‌ برای شفافیت پوست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا