نحوه تهیه روغن سیر

سه‌شنبه 19 بهمن 1400 سلامت ، آرایش پوست ومو
نحوه تهیه روغن سیر

نحوه تهیه روغن سیر

سیر یکی از گیاهان پر خاصیت است که برای دریافت خواص آن بهترین راه خوردن آن است و راه دیگر استفاده از آن استفاده از روغن آن برای استعمال خارجی بر روی موها می باشد.در ادامه دو روش تهیه روغن سیر برای رشد مجدد مو را به شما آموزش خواهیم داد.

روش اول:

هیچ چیز نمی تواند راحت تر از این دستور برای تهیه روغن سیر باشد. برای تهیه این روغن ابتدا باید سیر را رنده کرده و در روغن زیتون گرم بریزید. دقت کنید که روغن باید گرم باشد نه داغ. در صورتی که داغ باشد سیر سرخ شده و خواص خود را از دست می دهد. میزان ترکیب این دو ماده به ازای هر قاشق غذا خوری روغن یک حبه سیر است. این روغن را می توانید یک الی دو هفته در یخچال نگهداری کنید. برای افزایش طول عمر روغن و جلوگیری از خراب شدن آن، روغن را در ظرف شیشه ای تیره ریخته و درون یخچال نگهداری کنید.

روش ۲:

این روش تهیه روغن سیر ترکیبی از روغن های ضروری برای رشد مجدد مو است. این روغن می تواند مزایای بیشتری برای موهای شما داشته باشد. برای تهیه این روغن به مواد زیر نیاز دارید:۵  قاشق غذاخوری روغن سیر ( تهیه شده به روش بالا )
۱ قاشق غذا خوری روغن نارگیل
۱ قاشق غذا خوری روغن کرچک (که برای رشد مو بسیار مفید است)
۱/۲ قاشق چای خوری اسانس رزماری (که از روغن های ضروری برای تقویت موها است)
۱۰ قطره روغن درخت چای

این روغن ها را به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و خوب به هم بزنید. از این روغن نیز باید در ظرف شیشه ای تیره درون یخچال نگهداری کنید.

کراتینه مو با سس مایونز

 

نحوه تهیه روغن سیر

 

قوی‌ترین تب‌بر‌های گیاهی

قوی‌ترین تب‌بر‌های گیاهی

قطره متوکلوپرامید

قطره متوکلوپرامید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا