ناخن مصنوعی سولار

چهارشنبه 4 اسفند 1400 آرایش پوست ومو
ناخن مصنوعی سولار

ناخن مصنوعی سولار

ناخن مصنوعی سولار نوعی ناخن مصنوعی است که علاوه بر زیبایی و ظرافت، ظاهری طبیعی دارد و برای کسانی که به ظاهر ناخن‌های خود اهمیت می‌دهند مناسب است.

ناخن مصنوعی سولار

ناخن مصنوعی سولار

بسیاری از خانم‌ها دقیقا نمی‌دانند ناخن سولار چیست و همیشه آن را با کاشت ناخن اشتباه می‌گیرند. ناخن مصنوعی سولار شکلی دورنگ مانند مانیکور فرنچ دارد و به همین دلیل امروزه دارای محبوبیت فراوانی است. در یک ناخن سولار واقعی (solar nails) به جای نوک اکریلیک مصنوعی، چند لایه اکریلیک روی کل ناخن می‌زنند. اولین لایه سفید و دومین لایه صورتی است که فقط روی بخش صورتی ناخن قرار می‌گیرد و ظاهری شبیه کاشت اکریلیک دارد. البته باید بدانید که ظاهر آن طبیعی‌تر و درخشندگی بیشتری نسبت به کاشت و حتی فرنچ دارد؛ و جزو کاشت‌ها محسوب نمی‌شود. همچنین به دلیل همه‌ی این ویژگی‌ها با ناخن مصنوعی اکریلیک (اکریلیک به مواد پلی‌متیل متاکریلیت گفته می‌شود که ترکیب یک مایع و پودر است) هم سطح هستندمانیکور ناخن قبل از سولار مثل هر نوع ناخن مصنوعی دیگری مرحله‌ی آماده‌سازی محسوب می‌شود. ابتدا باید ناخن را تمیز کرد روی آن پولیش زد و کار مانیکور را انجام داد. سپس می‌توان کار سولار را آغاز کردفرآیند پاک کردن سولار مثل برداشتن ناخن کاشته شده است. باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ناخن‌ها را در استات نگه‌دارید تا اکریلیک نرم شود و سپس وقتی اکریلیک نرم شد می‌توان آن را از روی ناخن پاک کرد.

فواید سولار ناخن

  • یکی از مهمترین فواید ناخن مصنوعی سولار ماندگاری و دوام بالایش است که به دلیل داشتن ماده اکریلیک نه ترک برداشته و نه حتی می‌شکند. به دلیل همین استحکامی که دارند می‌توان برای بانوانی پیشنهاد کرد که زندگی فعال و پرتحرکی دارند.
  • ویژگی دیگر آن این است که نیازی به استفاده از لاک ندارد. به دلیل داشتن ترکیب رنگ سفید و صورتی درخشش کافی دارد؛ و فقط با یک پولیش ساده ظاهری طبیعی و براق به خود می‌گیرد. می‌توان بر روی آن از محصولاتی برای درخشش بیشتر نیز استفاده کرد.
  • سولار به دلیل کیفیت بالا در برابر تغییر رنگ هم مقاوم است. اکریلیک‌ها و کاشت‌های معمولی به مرور زمان زرد می‌شوند، به ویژه اگر فرد در معرض آفتاب قرار داشته باشد یا برای برنزه به مراکز مرتبط مراجعه کند. با استفاده از ناخن مصنوعی سولار به راحتی می‌توانید به بیرون از خانه رفته و نگرانی راجع به رنگ و ظاهر ناخن خود نداشته باشید.
  • و ویژگی آخر اما مهم این است که این ناخن‌ها نیاز به ترمیم مداوم ندارند، یعنی از نظر اقتصادی به صرفه‌تر محسوب می‌شوند. با پرداخت هزینه‌ی اولیه می‌توانید به مدت طولانی از این نوع استفاده کنید.
  • البته می‌توان سولار را نیز مانند دیگر ناخن‌های مصنوعی در خانه انجام داد تا هزینه کمتری نیز داشته باشد.

مضرات سولار ناخن

  • در ابتدا و اگر بار اولی است که این کار را امتحان می‌کنید باید فردی ماهر و حرفه‌ای برایتان انجام دهد، زیرا اکریلیک سولار باید کل ناخن را کاور کند.
  • دیگر ضرر این است که این کار با اینکه باعث مقاومت و مراقبت از ناخن می‌شود، اما مانع نفس کشیدن ناخن‌ها شده و از این رو سبب رشد باکتری و عفونت قارچی می‌شود. پس نیازمند مراقبت زیادی است.
  • در سولار قطعه‌ی اضافه‌ای روی ناخن قرار نمی‌گیرد پس بلندی ناخن سولار بستگی به بلندی ناخن شما دارد و مانند کاشت ناخن حق انتخاب اندازه‌ی آن را ندارید. می‌توانید با انواعی از دارو‌ها و همچنین رعایت اصولسلامت و تقویت ناخن  برای بلند شدن آنها اقدام کنید و سپس از سولار استفاده نمایید.
  • و آخرین ضرر این است که با اینکه پاک کردن آن آسان است، اما زمان‌بر است. چرا که باید از یک ماده‌ی شیمیایی استفاده کنید. توجه داشته باشید که این ماده‌ی شیمیایی برای خانم‌های باردار یا شیرده دو چندان ضرر دارد؛ پس هنگام استفاده از آن بسیار مراقب باشید.

انواع دیگر ناخن‌های مصنوعی

ناخن‌ مصنوعی اکرلیک

از میان ناخن‌های مصنوعی می‌توان این دسته را جزو قوی‌ترین نوع ناخن دانست. به دلیل ترکیباتی که در آن به کار می‌رود (مونومر، اکرالیک مایع، پلیمر و اکرالیک پودر) به راحتی نمی‌شکنند و برای خانم‌هایی که کار‌های زیادی انجام می‌دهند و نگران شکستن ناخن‌هایشان هستند مناسب است. همچنین این نوع از ناخن قیمتی ارزان دارد، اما با توجه به رشد ناخن‌های خود هر ۲ تا ۳ هفته باید به آن‌ها رسیدگی شود.

ناخن مصنوعی‌ ژله‌ای

این نوع ناخن امروزه طرافداران فراوانی پیدا کرده است و به نام ژلیش ناخن معروف است. علاوه بر اکریلیک که در ساخت این نوع هم استفاده این ناخن‌ها پس از قرار گرفتن روی ناخن با استفاده از اشعه فرا بنفش حالتی سفت پیدا می‌کنند. این نوع بر روی دست بسیار زیبا و طبیعی به نظر می‌رسند. اما لازم به ذکر است که به اندازه‌ی ناخن‌های مصنوعی اکریلیک مقاومت ندارند و پیشنهاد می‌شود خانم‌هایی به سراغ این ناخن‌های مصنوعی بروند که فعالیت زیادی در روز ندارند.

ناخن‌ مصنوعی ابریشمی

گونه‌ای دیگر از ناخن‌های مصنوعی هستند که در ساخت آن‌ها از ابریشم، کتان و فایبر گلاس استفاده شده است. به لحاظ ساختار این ناخن‌ها بسیار نازک و ظریف هستند. به همین دلیل است که زمانی که از آن‌ها استفاده می‌شود بین آن‌ها و ناخن‌های معمولی تفاوت بسیار ناچیزی حس می‌شود.

 

فواید جوش شیرین برای مو ، پوست و بدن
ماسک جوانسازی پوست با ماسک شکلات

ماسک شکلات برای پوست

ماسک خاک رس

خواص خاک رس برای پوست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا