میدان شارل دوگل فرانسه و طاق پیروزی پاریس +عکس

چهارشنبه 4 تیر 1399 جاذبه های گردشگری
میدان شرل دوگل فرانسه وطاق پیروزی

کشور فرانسه را با معماری بی نظیر میدان ها، کاخ ها و ایفل و انقلاب هایش می شناسیم و بی شک مجموعه ی  همه ی این ها علاوه  جذابیت های گردشگری، تاریخ و هنر فرانسه به نمایش میگذارد . خیابان ها و میدان هایی که فریادهای آزادی خواهی و جشن های پیروزی  را  قرن ها در خود جای داده  است . میدان “اتوال” که بیشتر با نام “شارلز دو گل” به گوش مان خورده، به تنهایی قسمت بزرگی از تاریخ و گذشته فرانسه را نشان می دهد  .اتوال امپراطورها و ملکه ها و پادشاهان زیادی را در خود دیده. قدم زدن در این میدان و تماشای “طاق پیروزی”، تصویری جادویی و سحرانگیز است.

میدان شارل دوگل  فرانسوی :

این میدان در شارل دوگل پاریس فرانسه است  که طاق  آرک دو تریومف یا همان طاق پیروزی  در وسط  آن میدان بنا شده و 12 محور مهم شهر زیبای  پاریس از جمله شانزلیزه به این نقطه عطف میشود. به همین سبب به این میدان ، میدان ستاره یا اتوآل  هم میگویند.

این میدان در ابتدا با نام میدان ستاره شناخته می‌شد اما در سال ۱۹۷۰ پس از مرگ ژنرال و رئیس جمهور شارل دوگل این میدان تغییر نام پیدا کرد، همچنین  طاق پیروزی پاریس در این میدان قرار دارد.

طاق پیروزی یا طاق نصرت پاریس  در میدان شارل دو گل پاریس:

طاق پیروزی یا طاق نصرت بنایی است در پاریس با ارتفاع  ۴۹٫۵ متر، عرض  ۴۵ متر و عمق ۲۲ متر است.که در میدان شارل دوگل و در انتهای غربی خیابان شانز الیزه واقع شده . این طاق نصرت بزرگترین طاق پیروزی در جهان است . طراحی این بنا از طاق پیروزی تیتوس متعلق به دوره روم باستان الهام گرفته شده است.این بنا به افتخار سربازانی ساخته شده که در طول تاریخ  و در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه  کشور فرانسه فدا کرده‌اند.

در دیوارهای داخلی و بر فراز این طاق نصرت نام فرماندهان نیروهای فرانسوی که در این جنگ‌ها نقش  آفرینی کرده اند ترسیم شده . در زیر این بنا همچنین قبر  یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول قرار  داده شده  . در پایین و در ضلع شرقی این بنا (به سمت شانزه لیزه) آتشی به یاد سرباز گمنام همواره شعله‌ور است که هر بعدازظهر طی مراسمی خاص با گاز طبیعی آتش آن را تجدید می‌کنند.

این طاق به عنوان مرکز محور تاریخی پاریس در نظر گرفته شده . این بنا  در سال ۱۸۰۶ توسط ژان-فرانسوا-ترز شالگرین طراحی شد. در طراحی این بنا اشکال زنان و مردان جوان و برهنه فرانسوی به نمایش درآمد که با دست خالی در برابر سربازان آلمانی که سرا پا مجهز و زره پوش بودند در حال مبارزه و مقاومت  هستند.

بیشتر بخوانید :

از جاذبه های دیگر کشور فرانسه جزیره مونت سنت میشل

از جاذبه های دیدنی کیوتو شهر شکوفه های 

از جاذبه های گردشگری کشور هند

از جاذبه های گردشگری کشوراسپانیا

 

آکروپولیس آتن و معبدهای بی نظیر

طاق تیتوس

از جاذبه های دیدنی ایتالیا طاق تیتوس روم

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi