مکان هایی برای سفرهای نوروزی

پنج‌شنبه 26 اسفند 1400 جاذبه های گردشگری
مکان هایی برای سفرهای نوروزی
شهر جذاب کویری جایسالمر هند، ساحل لائم سینگ پوکت تایلند، معبد لاما چین از بزرگترین و اسرارآمیزترین معابد دنیا و باغ پروانه‌های کوالالامپور که شامل 120 گونه از پرندگان مختلف است از مکان هایی برای سفرهای نوروزی معرفی شده در این مقاله است.

مکان هایی برای سفرهای نوروزی

مکان هایی برای سفرهای نوروزی

جایسالمر هند

جایسالمر شهری کویری در امتداد مرزهای مشترک پاکستان و هند است که در غرب راجستان واقع شده است. این شهر در صحرای تمار واقع شده است. دراطراف شهر دیوارهای ماسه ای زرد رنگی قرار دارد که کماکان جلوه شهر را حفظ کرده است. نام جایسالمر برگرفته از سنگ های زرد ماسه است که در بیشتر عمارت ها از آن استفاده شده است و به خاطر همین است که نام دیگر شهر جایسالمر شهر طلایی است.

 

عمارت‌های بزرگ و تاریخی، قلعه های بزرگ شهر و دروازه های آن همه و همه شما را به وجد می آورند. تزئینات و کاشی کاری های ایتالیایی و چینی و معابدی که قدمت آنها به قرن شانزدهم تا نوزدهم باز می گردد می تواند نمای اولیه مرموز شهر جایسالمر را تبدیل به شهری جذاب و تاریخی می کند که میتواند گزینه حتمی برای تور هند باشد.

 


ساحل لائم سینگ پوکت

لائم سینگ یا آواز شیر یکی از جزایر غربی پوکت است که در شمال پاتونگ قرار گرفته است و قطعه ای از پازل بهشت زمینی پوکت است. خلیجی زیبا با پرتگاههای مخوف و صخره هایی پر از درخت که ما بین سواحل کامالا و سورین قرار گرفته است.

ساحلی زیبا پر از نخل های سرسبز در امتدادی حدود 150 متر که در فصول توریستی بسیار شلوغ می شود، ولی اگر می خواهید بهترین بهره را از تور تایلند ببرید در فصلی که خلوت تر است می توانید سفر ایده‌آل‌تری داشته باشید.

مکان هایی برای سفرهای نوروزی

ساحل لائم سینگ پوکت


معبد لاما چین

معبدی بزرگ، اسرار آمیز و زیبا که جز پرطرفدارترین جاذبه های تور چین است که در زمان حکومت سلطنت کینگ ساخته شده است. این معبد در اواخر قرن هفدهم ساخته شده و به مدت 50 سال اقامتگاه و محل زندگی سومین پادشاه حکومت کینگ بوده است و بعد از مدتی به معبدی برای پرستشگاه بودائیان تبدیل شده است. این معبد 5 سالن دارد که با کاشیهای زرد رنگ و سقف قرمز آراسته شده است.

اولین سالن معبد لاما، سالن پادشاه آسمانی است که یک ورودی به 4 سالن دیگر است.چهار سالن دیگر به ترتیب به نام های سالن هماهنگی، سالن صلح، سالن برکات سرمدی و سالن چرخ دارما  خوانده می شوند. حیاط سالن صلح و هماهنگی دقیقا بیرون از سالن پادشاه آسمانی قرار گرفته است. سه مجسمه بودا در این سالن قرار گرفته است. محلی که لاما مراسم مذهبی را در آن اجرار میکرد سالن چرخ دارما است.

مکان هایی برای سفرهای نوروزی

معبد لاما چین


باغ پروانه ها کوالالامپور

باغ پروانه ها رد فاصله کمی از باغ پرندگان قرار گرفته است، اینجا کلکسیونی از پروانه ها را در 120 گونه و حدود 6000 قطعه خواهید دید. پروانه ها در فضای باغ آزادانه پرواز می کنند و به حضور گردشگران عادت کرده اند. صدها پروانه در رنگها و طرح های متنوع در این پارک پرواز می کنند و البته اگر خوش شانس باشید شاید فقط 20 نوع آنها را در یک روز بتوانید ببینید.

اگر علاقه مند به دیدن تالاب و آبشار دارید، در حین گشت و گذار در جنگل های بارانی و مسیر های پر پیچ و خم از روی پل های کوچکی که روی تالاب ها تعبیه شده اند  عبور کنید و به تماشای آبشارها و تالاب ها بپردازید و از رطوبت و گرمای هوا و جو بومی و دست نخورده این باغ لذت ببرید. بازدید از باغ پروانه ها پیشنهاد ویژه ای برای تور مالزی خواهد بود که توصیه میکنیم حتما به آن فکر کنید.

مکان هایی برای سفرهای نوروزی

باغ پروانه ها کوالالامپور

مکان‌های معرفی شده می‌تواند انتخاب‌های هیجان‌انگیزی برای سفرهای نوروزی شما باشد و بدین ترتیب بتوانید برنامه مفرحی برای تور نوروز 97 خود تدارک ببینید.

 

جاذبه های گردشگری شهرهای مکزیک

جاذبه های گردشگری شهرهای مکزیک

جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا

جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا