موفقیت/13 طرز فکر افراد موفق و شاد

سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401 موفقیت
موفقیت

راز خوشبختی چیست؟

این می تواند بسته به شخص درگیر متفاوت باشد. اما ما می دانیم که افراد شاد عادات متفاوتی دارند و با افراد بدبخت متفاوت فکر می کنند. بنابراین، خبر خوب این است که، اگر می‌خواهید یکی از آن افراد شاد باشید، بدانید که آن احساس دلخواه از درون نشأت می‌گیرد و این قدرت را دارید که با تسلط بر برخی عادت‌های ساده، این اخم را وارونه کنید.

 

طرز فکر افراد موفق و شاد

موفقیت:طرز فکرت را عوض کن، زندگیت را عوض کن. خیلی آسان به نظر می رسد، با این حال بسیاری از ما به خود می گوییم که برای تغییر شغل خیلی دیر است یا زمان کافی برای یادگیری چیزهای جدید نداریم. زندگی با این باورهای محدود کننده یک پیشگویی خودشکوفایی ایجاد می کند: ما معتقدیم که نمی توانیم، پس نمی توانیم. اگر در عوض بر اساس “من می توانم” و “من می توانم” زندگی می کردیم، تصور کنید چه چیزی می توانستیم به دست آوریم!

طرز فکر افراد موفق و شاد، مثبت است. آن‌ها از شکست نمی‌ترسند و گاهی قانون شکنی می‌کنند. افراد موفق به جای اینکه فکر کنند نمی‌توانند، باور دارند که می‌توانند. آن‌ها به الهامات درونیشان گوش می‌سپارند و رو به سوی چشم اندازشان پیش می‌روند.

 برایان اسکودامور، در وبسایتش چنین می‌نویسد: «طرز فکرتو عوض کن، تا زندگیت عوض بشه!»

 

 

طرز فکر افراد موفق و شاد

طرز فکر افراد موفق و شاد

برای آنکه طرز فکرتان مثل افراد موفق باشد این موارد را رعایت کنید

 

1. افکار خود را پیشرفت دهید:

یک ایده عالی ممکن است یک شبه اتفاق بیافتد. این ایده تمایل و زمان را برای توسعه اش می خواهد پروژه یک روزه نیست که منجر به راه اندازی موفقیت آمیز شود، اما صبر می خواهد تا این ایده به طور کامل توسعه یابد و شما باید 150% تلاش خود را بکنید تا انجامش دهید، صبور باشید.

 

2. متفاوت باشید:

همان کارهایی را انجام دهید که مانند فراد بالا و خوبی که دوست دارید باشید متفاوت نباشید، نه بهتر. کپی دقیقی از شخصی نباشید خودتان و منحصر به فرد باشید. مدل منحصر به فرد خودتان باشید.

 

3.  از شکست ها درس بگیرید:

اولین دلیلی که کارآفرینان موفق نمی شوند این است که می ترسند شکست بخورند – این ترس حتی می تواند آنها را از شروع کاری در وهله اول باز دارد.

واقعیت این است که هیچ کس هرگز به بالای کوه سقوط نکرده است. شما نمی توانید به اوج برسید مگر اینکه اولین قدم را بردارید. ما به فلسفه WTF (مایل به شکست) اعتقاد داریم زیرا تنها راه رشد، اشتباه کردن است. ریسک ترسناک است، اما رکود بدتر است – و هر چه بیشتر باور داشته باشید که شکست خواهید خورد، احتمال شکست شما بیشتر است. به یاد داشته باشید: اگر پیشرفت نمی کنید، به هر حال شکست می خورید، بنابراین بهتر است از این فرصت استفاده کنید.

 

4. بر روی آنچه مهم است تمرکز کنید:

تنها 24 ساعت در روز وجود دارد، اما در آن ساعت ها، کجا وقتی را برای خودتان صرف کنید؟ مردم موفق می دانند که در امروز و روز بعدشان چه اتفاقی می افتد. قبل از تماشای ویدیوهای یوتیوب ویروسی کار لازم را انجام دهید.

 

5. لیست های بی پایان :

لیست کارهای موجود وجود دارد، اما آنها تنها شامل پروژه های برتری هستند که امروز باید رویشان کار کنید. معمولا تکمیل سه عنصر کلیدی در روز به این معنی است که روز تولیدی و خوبی داشتید اگر آنها را تکمیل کنید، می توانید به پروژه های دیگرتان ادامه دهید. نگاه کردن به فهرست نامحدود کارها چیزی نیست که مردم فکر کنند. لیست وظایفتان را راحت قابل کنترل و قابل انجام کنید.

 

6. داشتن چشم انداز خوش بینانه :

فکر کردن به تمام راه ها و پروژه و ایده هایی که کار نمی کنند و موفق نمی شوند را کنار بگذارید و به سراغ آنچه جواب می دهد، بروید.هنگامی که مثبت فکر می کنید، پروژه شما احتمال بیشتری دارد که موفق شود ؛ افکار منفی ذهن و همه کارهای شما را نابود می کند.

 

طرز فکر افراد موفق و شاد

طرز فکر افراد موفق و شاد

7. از زیر پا گذاشتن قوانین نترسید

وقتی بزرگ شدم، کمی شورشی بودم. اما علیرغم آنچه والدین و معلمانم به من گفتند، این مانع من نشد. در هر صورت، تمایل من به مشکل آفرینی باعث شد تا کارآفرین بهتری باشم.

افراد ریسک گریز که در مناطق امن خود می مانند، به ندرت پیشتاز گروه هستند. این افرادی هستند که سریع حرکت می کنند، چیزها را می شکنند و از قرارداد سرپیچی می کنند که دنیا را تغییر می دهند. موفقیت تماماً به سخاوت، جرات و جسارت بستگی دارد – بنابراین اگر می‌خواهید در حرفه خود پیشرفت کنید، بهتر است خارج از خطوط رنگ آمیزی راحت داشته باشید.

 

8. به قلب خود گوش دهید

همه ما هر از چند گاهی بیش از حد به چیزها فکر می کنیم و این اشکالی ندارد – اما اگر هر تصمیمی را که می گیرید حدس بزنید، هرگز کاری انجام نخواهید داد. تفکر بیش از حد همچنین منجر به نشخوار فکری، فرآیند مخرب و بالقوه ویرانگر زندگی در گذشته می شود.

پس از بیست و هشت سال فعالیت در تجارت، آموخته ام که گرفتن تصمیمات سریع (و سخت) چقدر مهم است، و اینکه برای پیشرفت باید از بلاتکلیفی غیرمولد خودداری کنید. اجازه ندهید مغز مارمولک شما افکار و اعمال شما را کنترل کند – در عوض، مسئولیت را بر عهده بگیرید و بر اساس غریزه عمل کنید. در بیشتر موارد، شهود شما شما را در مسیر درست هدایت می کند.

 

9. ایده هایتان با دیگران مطرح کنید:

آیا یک ایده عالی دارید که می خواهید راه اندازی کنید؟ خوب، آن را مخفی نگه ندارید. شروع به به اشتراک گذاری ایده تان با دیگران در صنعت خود، دوستان، غریبه ها، مردم در کافی شاپ کنید. ببینید بازخورد آنها به این ایده چیست؟ شاید آنها چیزی را که قبل از آن هرگز فکر نکرده اید، مشخص کنند و به ایده شما بیافزایند.

 

10. اجازه دهید مثبت اندیشی در هر کاری که انجام می دهید جاری شود

اگر می خواهید فقط یک چیز را در مورد طرز فکر خود تغییر دهید، این باید باشد. از نظر علمی ثابت شده است که خوش بین ها شادتر و موفق تر از بدبین ها هستند (به شرطی که در مورد اهداف و نتایج واقع بین باشند). به عنوان یک خوش بین ابدی، همیشه سعی می کنم در هر شرایطی خوبی ها را ببینم. اگر در برخی از جنبه‌های کسب‌وکار کوتاهی کنیم، آن را به‌عنوان عذاب قریب‌الوقوع نمی‌دانم – می‌دانم که این فقط یک مانع موقتی است که باید بر آن غلبه کنیم.

بهترین بخش این است که مثبت اندیشی مثبت اندیشی را ایجاد می کند. وقتی نگرش نیمه پر لیوان را اتخاذ می کنید، شروع به هدایت هر کاری می کنید که انجام می دهید. حقیقت این است که موفقیت به طور خودکار خوشبختی نمی آورد – اما یک چارچوب ذهنی مثبت موفقیت را به زندگی شما دعوت می کند. تمام چیزی که لازم است یک هزینه است

 

11. یاد بگیرید که ذهنتان را آرام کنید:

مراقبه برای افراد موفق ضروری است. زمانی بین 5 د یا 30 دقیقه طول می کشد تا ذهن شما پاک شود و روزتان را در راه درستش قرار دهد. ما در اطلاعات غرق شده ایم و ذهن باید راهی برای پاک کردن همه سر و صدا ها داشته باشد.

 

12. همکاری با دیگران:

آیا یک پروژه عالی دارید که می خواهید آن را راه اندازی کنید؟ شاید همکاری با کسی برای آنکه بهتر انجامش دهید و راحت تر به هدفتان برسید، بتواند یک دنیا تفاوت را برایتان ایجاد کند. بسیاری از افراد موفق می دانند که پروژه هایشان می توانند از جرقه خلاقیت دیگران بهره بگیرد ؛ شاید شما یک عکاس هستید که همکاری با یک هنرمند گرافیتی را قطع کرده اید و یا یک نویسنده برای نوشتن یک پروژه شگفت انگیز هستید.

 

13. به جای اهداف کوتاه مدت یک چشم انداز بلند مدت ایجاد کنید

اگر ندانید به کجا می روید نمی توانید به مقصد برسید. اگر از نردبان شرکت بالا می‌روید، شغل خود را تغییر می‌دهید یا کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی می‌کنید، همین‌طور است. قبل از اینکه بتوانید استراتژی بسازید و اهداف کوتاه مدت خود را تعیین کنید، ابتدا باید یک چشم انداز بلند مدت از موفقیت بنویسید.

من همیشه بیشتر نگران این بودم که شرکت ما به کجا می رود تا اینکه چگونه به آنجا برسیم. من یک کارآفرین رویایی هستم، بنابراین برای من، قرار دادن کورکورانه یک پا در مقابل پای دیگر مهم نیست – این موضوع در مورد تیراندازی برای ماه و کار به عقب است تا دید خود را ایمن به زمین بازگردانیم. ما چشم انداز خود را تصویر نقاشی شده خود می نامیم: یک عکس فوری شفاف از نحوه ظاهر، احساس و عملکرد کسب و کار ما هر پنج سال یکبار. این راهی برای همسو نگه داشتن همه و با انگیزه برای موفقیت به عنوان یک تیم است.

 

مدیریت موثر زمان

مدیریت موثر زمان/7 نکته برای مدیریت موثر زمان

ذهن قوی و قدرتمند

روش های مهم برای داشتن ذهن قوی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا