آشنایی با 10 دلیل ارتباط موفقیت و رشد فردی

پنج‌شنبه 17 بهمن 1398 موفقیت
موفقیت شما

سطح موفقیت شما به ندرت از رشد فردی‌تان فراتر می‌رود،« چرا که موفقیت آن چیزی است که شما با شخصیت‌تان جذب می کنید.» (جیم ران)

موفقیت شما برابر است با حسی که از دستاوردهایتان دارید، اهدافی که در زندگی محقق شده اند، نتایج مثبت هریک از اعمال شما و به واقعیت تبدیل کردن چشم‌اندازهایتان. سطح موفقیت شما با کار‌هایی که روزانه انجام می‌دهید، چیز‌های جدیدی که یاد می‌گیرید و پیشرفت‌هایی که قدم به قدم در زندگی دارید تعیین می‌شود. به طور خلاصه، موفقیت، نتیجه توسعه فردی و معنوی شماست. اگر در این مورد بیندیشید و به موفقیت‌های گذشته‌تان فکر کنید خواهید دید که کاملا همین طور است. اگر شما هم احساس می‌کنید در مسیر موفقیت گم شده اید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، باید بگوییم که تنها «رشد فردی» به شما کمک خواهد کرد؛ و اگر می‌خواهید ارتباط مستقیم موفقیت و رشد فردی به شما اثبات شود، به خواندن ادامه دهید.
روی عادات، علاقه مندی‌ها، سلامت روح، زندگی معنوی و روابطتان کار کنید. خیلی زود خواهید دید که حوزه های دیگر زندگیتان رو به بهبودی می رود. رشد فردی تنها با تلاش روزانه محقق می شود. اما ابتدا باید از اهمیت رشد فردی و چگونگی اثربخشی آن بر موفقیت آگاه باشید:

1. ایجاد عادات خوب به نظم و قدرت اراده منجر می شود

همواره درباره ایجاد رفتارهای جدید و موفقیت آمیز و در واقع عادات خوب در زندگی روزمره تاکید شده است. از صبح زود بیدار شدن و داشتن یک روتین صبحگاهی موفق، تا مراقبه کردن و مرور اهداف در هر شب. تمام این اقدامات به ظاهر کوچک و بی اهمیت، چیزهایی هستند که آینده شما و آنچه که در دراز مدت به آن تبدیل می شوید را شکل می دهند.
پس شروع کنید و با تغییر عادات منفی به مثبت، کنترل خود را به دست بگیرید. از قدم های کوچک شروع کنید و هربار بر یک چیز تمرکز کنید، یک ماه برای جایگزینی آن وقت بگذارید و بعد به سراغ رفتار بعدی بروید. اینگونه شما می توانید رفتارها و عادت های خوب و مثبت را در خود ایجاد کنید.

2. اعتماد به نفس منجر به دیدن فرصت ها می شود

اگر به خودتان باور نداشته باشید، رویاهای بزرگ نیز نخواهید داشت. اعتماد به نفس، انسان را برای رسیدن به موفقیت با توجه به مهارت‌هایش مطمئن می کند و اینگونه است که آن ها مدام به دنبال فرصت هایی هستند تا به هدف خود برسند. اعتماد به نفس یک مهارت است که می توان آن را آموخت. این بخشی از رشد فردی است که زمان می برد، اما نتایج فوق العاده هستند.

3. ورزش، نظرتان را درباره خودتان بهبود می بخشد

داشتن اندامی متناسب؛ تنها یکی از فواید ورزش کردن است! سایر نتایج آن به موفقیت موفقیت شما و رشد فردی شما مربوط می شوند: شما احساس و ظاهر بهتری خواهید داشت، عزت نفس‌تان تقویت می شود، می دانید که برای خودتان کاری می کنید و از تلاش هایتان مفتخر هستید…
این موضوع به زندگی اجتماعی و کاری شما بسیار کمک می کند چرا که هرکجا بروید احساس خوبی نسبت به خودتان دارید و هیچ کس قادر نخواهد بود این احساس را از شما بگیرد.

4. تلاش بعد از شکست زمینه را برای موفقیت شما قوی‌تر می کند

شکست همراه با موفقیت است و هیچ میانبری برای آن وجود ندارد. چیزهای زیادی را امتحان کنید و اگر در بسیاری از آن ها شکست خوردید، سرخورده نشوید. با این کار خواهید دانست که چه چیزی یا چه راهی به کارتان نمی آید، پس تجربه کسب می کنید و دوباره تلاش می کنید. در نهایت بهترین راهی را که برای شما و موفقیتتان مناسب است پیدا خواهید کرد.

5. بازدهی زیاد با کار کمتر ؛ کارآمدی بیشتر

همه ی ما قادر هستیم با یادگیری استراتژی های درست، ایجاد عادت های مثبت و تغییرات ضروری کارآمدتر عمل کنیم. نتیجه؟ کارهایمان را در زمان کمتری انجام می دهیم و انرژی و زمان برای خودم ذخیره می کنیم. افراد موفق قبل از هرچیز کارآمد هستند. آنها می دانند چگونه هوشمندانه – و نه سخت – کار کنند!

6. احترام به خود منجر به روابط مثبت می شود

بیایید روراست باشیم، روابط دشوار هستند. نیاز به صبر، صداقت و همکاری هست تا یک رابطه رو به جلو و رشد حرکت کند. اما من باور دارم که ما اول باید رابطه مان را با خودمان درست کنیم و سپس به سراغ ایجاد رابطه با دیگری برویم. پس خودتان را درک کنید و مهربان باشید. خودتان را آنگونه که هستید بپذیرید و بعد برای ایجاد تغییرات تلاش کنید. خودتان را دوست بدارید و با او صادق باشید. بعد خواهید دید که روابطتان با سایر انسان ها بهبود می یابد.

7. تمرکز بیشتر = عملکرد بهتر

تمرکز کردن در این دوره و زمانه بیش از هر زمان دیگری دشوار است. عوامل حواس پرتی همه جا هستند و در درازمدت ما را از کارها و اهدافمان بازمی دارند. تمرکز یک «باید» در مسیر موفقیت و رشد فردی ست و بدون آن در واقع هیچ کاری ممکن نیست. پس اگر می خواهید بهتر عمل کنید، یاد بگیرید چگونه از حواس پرتی ها دور بمانید.

8. رژیم غذایی مناسب = انرژی بیشتر و سلامت

رابطه تغذیه با اعصاب و روان همیشه مورد توجه بوده چنان‌که از قدیم گفته‌اند: عقل سالم در بدن سالم! سطح موفقیت موفقیت شما و رشد فردی شما ارتباط بسیار تنگاتنگی با رژیم غذایی‌تان دارد. از تنقلات و غذاهای کم ارزش دوری کنید و به جای آن سبزیجات و مواد غذایی سالم و تازه بخورید. این کار نیاز به اراده ای راسخ دارد اما قطعا ارزشش را خواهد داشت.
خیلی زود خواهید دید که حالتان بهتر است و انرژی زیادی برای حرکت به سوی اهدافتان دارید. علاوه برآن دچار اضافه وزن نخواهید شد و از بسیاری بیماری ها نیز برحذر خواهید بود.

9. داشتن برنامه صبحگاهی

مراسم صبحگاهی کاری است که همه‌ی افراد موفق در داشتن آن مشترک هستند. این فقط به آن معنا نیست که هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید بلکه یعنی مدیریت صبح‌هایتان را به دست بگیرید و از آن ها به عنوان یک شروع پرقدرت استفاده کنید. این یعنی اولین ساعت روز خود را به کارهای پرانرژی، مثبت و پربازده اختصاص دهید. این کارها می توانند مدیتیشن ، نوشتن، تهیه لیست کارها، آماده شدن برای رفتن به محل کار، نوشیدن قهوه در سکوت، گوش دادن به موسیقی و غیره باشد.

10. تفکر مثبت، منجر به اقدام برای اهداف می شود

ذهنیت شما، نگرش شما نسبت به زندگی است و مثل همه ی چیزهای دیگر می توان آن را از منفی به مثبت تغییر داد. لازم است خودتان را قبل از آنکه موفق باشید، موفق تصور کنید و برای خود هدف گذاری کنید. باید از همه ی اتفاقات و چیزهای بد بیاموزید و از اتفاقات خوب بیشترین بهره را ببرید تا اراده کافی برای شروع دوباره بعد از هر شکست را داشته باشید.
ذهنیت شما می تواند در طول زمان رشد یابد. ذهنیت مثبت همان چیزی است که در وقت ناامیدی شما را تشویق می کند که ادامه دهید یا اقدام کنید. مسلما تنها راه رسیدن به موفقیت شما و رشد فردی این است که اقدام کنید.
نحوه برخورد با یک نوجوان

نحوه برخورد با یک نوجوان

اصول مهم برای یک ازدواج موفق

نکات کلیدی و پیش نیاز برای یک ازدواج موفق

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا