یک دهانشویه خانگی

سه‌شنبه 28 دی 1400 سلامت
102635

یک دهانشویه خانگی

 

بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است. یک دهان شویه مناسب می تواند کمک شایانی به حفظ این بهداشت بکند .استفاده از یک دهانشویه خانگی که با هزینه ای کم تهیه شده است نیز می تواند نتایجی عالی را به همراه داشته باشد.دهان شویه میتواند به پاکسازی نقاطی که به آن دسترسی کمتر است کمک کند و نفسی تازه و خوشبو را به ارمغان بیاورد!

سلامت

دهانشویه خانگی

 مشخص شده است که با مراقبت درست و یک رژیم غذایی مغذی تا حد زیادی می توان از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کرد. افزون بر دهانشویه های موجود در بازار، امکان درست کردن آن در خانه نیز وجود دارد. از جمله مزایای استفاده از دهانشویه های خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارزان است. استفاده از یک دهانشویه خانگی که با هزینه ای کمتر از دهانشویه های تجاری تهیه شده است نیز می تواند نتایجی شگفت انگیز را به همراه داشته باشد.  مواد شیمیایی در آن به کار گرفته نشده است. دهانشویه های صنعتی به طور معمول حاوی مواد شیمیایی، رنگ، مواد نگهدارنده، شیرین کننده های مصنوعی و طعم دهنده ها هستند.

برای تهیه یک دهانشویه خانگی در ادامه دستورالعملی کارآمد و ارزان ارائه می شود که به راحتی قابل تهیه است و با اتکا بر جوش شیرین به از بین بردن تارتار و سفید شدن دندان ها کمک می کند.  بدون تردید، بی کربنات سدیم یا جوش شیرین یکی از بهترین پاک کننده های قوی است که به روش های مختلف کاربرد دارد.این ماده از ویژگی های سفید کنندگی و لکه بری بهره می برد. افزون بر این، بی کربنات سدیم دارای قابلیت ضد باکتری است که تارتار و میکروب ها را از بین می برد، که در پوسیدگی دندان و نفس بدبو نقش دارند.

دهانشویه خانگی

دهانشویه خانگی

مواد لازم دهانشویه خانگی

  1. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
  2. نصف قاشق چایخوری نمک
  3. نصف فنجان پراکسید هیدروژن
  4. یک فنجان آب سرد
  5. نصف فنجان آب گرم
  6. مسواک
  7. خلال دندان

دستورالعمل دهانشویه خانگی

شما باید نمک و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کرده و سپس مسواک را در مقداری آب گرم خیس کنید. ترکیب را رویمسواک ریخته و دندان ها را مسواک بزنید. سپس، آن را تف کنید. این کار را برای دو دقیقه تکرار کنید. سپس، پراکسید هیدروژن را با آب گرم ترکیب کرده و از این محلول برای شستشوی دهان به مدت یک دقیقه استفاده کنید. سپس آن را تف کنید.  در پایان، از یک خلال دندان برای پاکسازی تارتار از بین دندان ها استفاده کنید. دهان را با آب سرد شستشو دهید. این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

 نکته های اضافی

به خاطر داشته باشید که نباید دهانشویه را قورت دهید زیرا ممکن است حاوی مواد مضر باشد.  برای حفظ سلامت مطلوب دهان و دندان روزی سه بار دندان های خود را با یک خمیر دندان با کیفیت مسواک بزنید.   مواد غذایی تند فعالیت غددبزاقی را تحریک می کنند و بزاق به طور طبیعی فضای دهان را پاکسازی می کند.

 

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل

خواص نوشیدنی آلوورا

خواص نوشیدنی آلوورا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا