معنای سکوت مرد چیست؟

یکشنبه 4 تیر 1402 روانشناسی

معنای سکوت مرد چیست؟

یک ضرب المثل ایگبو وجود دارد درباره بچه شاهینی که جوجه اردکی را گرفت. مادر این جوجه هیچ نگفت و کاری نکرد! بچه شاهین برای مادرش لاف زد و با تکبر ماجرا را تعریف کرد. مادرش دستور داد: “جوجه را برگردان.”همین الان” میدانی چرا ؟ چون باید از ساکتی مادر آن ها بترسی !! منظور از این ضرب المثل این است که، اغلب، وقتی مردی در یک رابطه توهین آمیز سکوت می کند، این پایان ماجرا نیست. مرد مانند فیلمنامه نویسی که در حال نوشتن یک فیلم ترسناک است ، در حال نقشه کشیدن برای جبران است !

همه ی ما از مهارتی به نام گفت و گوی درونی برای توسعه کلی شخصیت استفاده می کنیم.حتی زمانی که سکوت می کنیم، یک تک گویی درونی وجود دارد که در حال اتفاق است. همین اصل در مورد مردی که در یک رابطه توهین آمیز سکوت می کند صدق می کند. مرد در حال حرف زدن با خود است اگرچه لب هایش مهر و موم شده است، اما پچ پچ در مغزش 19 به ده می رسد. اما سوال اصلی این است که او دقیقا با چه کسی صحبت می کند؟!

معنای سکوت مرد چیست؟

معنای سکوت مرد چیست؟

مردان هنگام سکوت با چه کسی صحبت میکنند ؟

آیا او با شیاطینی که او را وادار به خراب کردن همه چیز می کنند جنگ می کند یا با فرشتگانی که باعث بهتر شدن شرایطش میشوند صحبت می کند؟ از آنجایی که مرد ساکت ساکت نیست، شخصی که به او توهین کرده است ( آزاردهنده ) باید بداند که چگونه بخشی از گفتگو باشد.

این کار نیاز به تفکر دارد. بحث ما با برگرداندن جوجه ای که شاهین دزدیده شد شروع می شود. جوجه در اینجا به نفس اشاره دارد. در حین بازگرداندن جوجه، اردک مادر ممکن است فکر کند که بچه شاهین برای گرفتن جوجه های بیشتری آمده است.در چنین موقعیتی احساسات و منطق با هم آمیخته میشوند و ممکن است اردک توپی از خشم خاموش را آزاد کند. به همین دلیل است که در برخی موارد می‌شنوید که کسی می‌گوید: «او فقط ساکت بود.من نمی دانم چه چیزی او را مجبور به انجام این کار کرد.»

مردان هنگام سکوت با چه کسی صحبت میکنند ؟

مردان هنگام سکوت با چه کسی صحبت میکنند ؟

معنای سکوت در شرایط مختلف

گاهی اوقات ممکن است سکوت از روی علاقه و حسن نیت باشد ، اما ممکن است اشتباه تفسیر شود و باعث ایجاد عواقب ناگواری شود. سکوت می تواند فریبنده باشد. برخی می گویند سکوت یک سلاح است. برخی دیگر فکر می کنند این نشانه ضعف است.در هر صورت، سکوت گفتار است. این می تواند یک فریاد جنگی غیرکلامی یا یک آژیر خاموش باشد که آزار دهنده را از یک انفجار قریب الوقوع هشدار می دهد. این بدان معناست که آزار دهنده باید با احتیاط قدم بگذارد.

به طور کلی، مردی که در یک رابطه خشونت آمیز ساکت است، سوپرمن است. او مردی است که بسیار قدرتمند است و کنترل مطلق بر احساسات غالباً طاقت فرسا خشم و انتقام دارد. او می‌داند که این موضوع در مورد برآمدگی عضلات نیست، بلکه موضوع استحکام ذهنی است.

سکوت خود را در زمان مناسب بشکنید !

سکوت خود را در زمان مناسب بشکنید !

سکوت خود را در زمان مناسب بشکنید !

زمانی که شخصیت مردی توسط فردی که به هر طریقی قدرت کمتری دارد مورد تخریب قرار میگیرد مرد نیازمند به مقدار بسیار زیادی از خودداری و کنترل بر خود است. سکوت در یک رابطه توهین‌آمیز، گاهی اوقات می‌تواند به سطح زودپز برسد.وقتی این سکوت برای مرد سخت میشود و او باید آن را رها کند !

به همین دلیل است که من به مردانی که در روابط نادرست هستند توصیه می‌کنم راهی پیدا کنند تا دریچه‌های خود را باز کنند و قبل از اینکه خیلی دیر شود، فشار را رها کنند. با کسی که بهش اعتماد دارید صحبت کنید آن بار را به اشتراک بگذارید یا یک فضای امن پیدا کنید که بتوانید آن فریاد اولیه را بیرون بیاورید.

منبع : MSN

 

آیا رئیس شما وحشتناک است؟!

10 چیزی که زنان از مردان می‌خواهند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا