۵ ماسک فوق العاده برای پوست چرب

سه‌شنبه 10 اسفند 1400 آرایش پوست ومو
معرفی ۵ ماسک بی نظیر برای پوست چرب

ماسک فوق العاده برای پوست چرب

۱-ماسک لیمو و ماست برای روشن شدن پوست چرب

اسیدسیتریک موجود در آبلیمو، می‌تواند به خنثی کردن و از بین بردن چربی مازاد پوست کمک کند. این ماده بخاطر خاصیت اسیدی، محیط پوست را هم از آلودگی‌ها و سلول‌های مرده پاکسازی می‌کند. آبلیمو همچنین به عنوان یک ماده روشن‌کننده پوست شناخته می‌شود. از طرفی اسیدلاکتیک ماست هم، به از بین بردن سلول‌های مرده و روشن شدن پوست صورت کمک می‌کند. این ماسک را به روش زیر تهیه کنید:
 • ۲ قاشق آبلیمو
 • ۲ قاشق ماست کم چرب
 • ماسک فوق العاده برای پوست چرب

  ماسک فوق العاده برای پوست چرب

مواد را به خوبی ترکیب کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس با آب سرد آبکشی کنید. توجه داشته باشید که آبلیمو، پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس‌تر می‌کند، بنابراین حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

۲- پاکسازی پوست چرب در خانه با ماسک جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده عالی برای تنظیم pH پوست و جلوگیری از بروز جوش است. از ترکیب آن با آبلیمو یک معجون عالی برای از بین بردن آلودگی‌های قارچی و باکتریایی به دست می‌آید. برای تهیه این ماسک برای پوست چرب از دستورالعمل زیر کمک بگیرید:
 • ۲ قاشق جوش شیرین
 • ۱ قاشق آبلیمو
مواد را به خوبی ترکیب کرده و روی پوست قرار دهید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه ماسک با چشم‌ها و پوست اطراف آن‌ها تماس نداشته باشد. پس از ۲۰ دقیقه آبکشی کنید.
ترفندهای زیبایی پوست و مو

ترفندهای زیبایی پوست و مو

۳- بنتونیت بهترین ماسک اسکراب پوست چرب

حتماً تا به حال اسم گِل سرشور به گوشتان خورده است. این خاک در گذشته کاربردی شبیه صابون داشت و برای شستشو به کار می‌رفت. گِل سرشور در واقع همان بنتونیت است که امروزه خواص زیادی برای آن شناخته شده است. از آنجا که ذرات خاک بنتونیت قدرت جذب بسیاری بالایی دارند، می‌توانند به راحتی آلودگی‌های موجود در پوست را جذب کرده و چربی پوست را هم تعدیل کنند. می‌توانید ماسک بنتونیت را به شکل زیر تهیه کنید:
 • ۲ قاشق بنتونیت
 • ۱ قاشق ماست
این مواد را به خوبی ترکیب کرده و روی پوست قرار دهید، پس از اینکه ماسک کاملاً خشک شد، با آب ولرم پوست را ماساژ دهید. ذرات بنتونیت پوست شما را اسکراب و پاکسازی خواهند کرد. توجه داشته باشید اگر به بنتونیت دسترسی ندارید از شکر استفاده کنید. ماسک شکر و ماست را به شکل زیر تهیه کنید:
 • ۲ قاشق شکر
 • ۱ قاشق ماست
 • ۱ قاشق آبلیمو

مواد را به خوبی ترکیب کرده و روی پوست پخش کنید. پس از ۱۰ دقیقه با آب ولرم ماساژ دهید و آبکشی کنید.

۴- آبرسانی پوست چرب با ماسک خیار

یکی از مهمترین خواص ماسک خیار، آبرسانی پوست و تأمین آب و اکسیژن مورد نیاز سلول‌هاست. علاوه بر این، خیار می‌تواند به تنظیم pH پوست و تعدیل چربی کمک کند. خیار با داشتن ویتامین C. در ساختار خود، برای جوانسازی و روشن شدن پوست هم موثر عمل می‌کند. با کمک آبلیمو، قدرت کنترل چربی توسط ماسک خیار بیشتر نیز خواهد شد. برای تهیه این ماسک برای پوست چرب به روش زیر عمل کنید:
 • ۳ قاشق آب خیار رنده شده
 • ۲ قاشق آب لیمو
 • ۱ قاشق خاک بنتونیت یا ماست
مواد را به خوبی ترکیب کنید تا خمیر یکنواختی ایجاد شود. ماسک را روی پوست پخش کرده و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد یا ولرم آبکشی کنید.
ن نارگیل

لیفت پوست صورت با روغن نارگیل

۵- پاکسازی پوست چرب و جوش دار با گوجه و عسل

اگر به یک درمان قطعی برای از بین بردن جوش‌، جای جوش، جوانسازی پوست و روشن شدن آن نیاز دارید، ماسک گوجه را امتحان کنید. از آنجایی که گوجه به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی شناخته می‌شود، قدرت جذب بالایی برای جذب و دفع انواع آلودگی‌ها دارد. از طرفی ویتامین C. و مولکول‌های آب موجود در ساختار آن، فرآیند آبرسانی و جوانسازی پوست صورت را هم به خوبی انجام می‌دهند. ترکیب گوجه و عسل باعث نرم و شفاف شدن پوست می‌شود. این ماسک برای پوست چرب را به شیوه زیر تهیه کنید:
 • ۱ قاشق گوجه رنده شده
 • ۱ قاشق عسل
این دو ماده را ترکیب کنید و روی پوست پخش کنید. توجه داشته باشید ماسک با چشم‌ها و منطقه اطراف آن‌ها تماس نداشته باشد. پس از ۱۵ دقیقه پوست را با آب سرد یا ولرم آبکشی کنید.
ماسک ضد جوش
تهیه ماسک اوسرین

تهیه ماسک اوسرین برای پوست به ۴ روش

پیری زود رس

پیری زود رس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا