معرفی فیلم‌های حاضر در جشنواره لندن / ۴فیلم

سه شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ سینما
جشنواره فیلم لندن

۴ فیلم ایرانی در جشنواره فیلم لندن

شصت و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم لندن، چهار فیلم بلند و کوتاه ایرانی را در برنامه نمایش خود قرار داد.
از ایران فیلم‌های باند  «خط فرضی» ساخته فرنوش صمدی و فیلم‌های کوتاه «شاهد» ساخته علی عسگری محصول ایران و بریتانیا
وفیلم «شطرنج باد» ساخته محمد رضا اصلانی و «آشو» ساخته جعفر نجفی در این رویداد معتبر جهانی حضور دارند.

۱- فیلم سینمایی« خط فرضی»:

فیلم سینمایی« خط فرضی» به نویسندگی و کارگردانی فرنوش صمدی و تهیه کنندگی علی مصفا نماینده سینمای ایران در بخش فیلم های بلند جشنواره فیلم لندن است.

در فیلم« خط فرضی» سحر دولتشاهی، پژمان جمشیدی، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، امیررضا رنجبران، صدف عسگری، محمد حیدری و بازیگر خردسال آیلین جاهد نقش آفرینی کرده اند.

۲-فیلم « شاهد»:

فیلم شاهدساخته جدید علی عسگری نیز نماینده ایران در بخش فیلم های کوتاه جشنواره لندن هست.

 

۳- فیلم « شطرنج باد»

همچنین نسخه ترمیم شده فیلم« شطرنج باد» ساخته محمد رضا اصلانی که پیش از این در بخش کلاسیک جشنواره کن ۲۰۲۰ و جشنواره فیلم نیویورک پذیرفته شده بود نیز در بخش” گنجینه ها ” ی جشنواره فیلم لندن به روی پرده می رود.

« شطرنج باد» محصول سال ۱۳۵۵ شمسی، اولین فیلم بلند ساخته محمد رضا اصلانی است که بهمن فرمان آرا تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد، فخری خوروش، محمد علی کشاورز و اکبر زنجانپور بازیگران اصلی هستند.

۴-فیلم آشو

«آشو» سال گذشته و در جشنواره مستند آمستردام (ایدفا) جایزه بهترین مستند بخش کودک و نوجوان را دریافت کرد. پیش و پس از آن نیز موفقیت هایی در برخی جشنواره های خارجی به دست آورده است. «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی ساخته شده

این مستند کوتاه روایتگر زندگی چوپانی کودک به نام آشو است که در عین حال که سرگرم مراقب از گله است سودای بازیگری و فیلم‌های هالیوودی را در سر دارد که پسرعمویش برایش آورده است.

شصت و چهارمین دوره جشنواره فیلم لندن به صورت ترکیبی از رویدادهای فیزیکی و آنلاین از ۷ اکتبر( ۱۶ مهر) کارش را شروع می کند و ۱۸ اکتبر( ۲۷ مهر) به کار خود پایان می دهد.

اکران فیلم « آقای سانسور» با بازی محمدرضا فروتن

سریال بوم و بانو

سریال جذاب بوم و بانو/ سریال جدید از شبکه دو سیما

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا