قدرت و معجزات بخشیدن و انفاق ( قسمت اول)

چهارشنبه 26 شهریور 1399 موفقیت

قدرت و معجزات بخشیدن

چه ما باور کنیم و چه نکنیم،این قانون شگفت انگیز وجود دارد، فعال است

بخشیدن، ترسناک است؟

وقتی که هنوز وارد میدان نشده‌ایم، خیلی ساده است. می‌توان افراد زیادی را پشت سر هم ردیف کرد و ساعت‌ها در مورد بخشیدن و فواید آن سخن‌ها گفت. اما وقتی قرار باشد وارد میدان شویم، ماجرا عوض می‌شود.دیگر از آن سکانس رویایی که ساعت‌ها در موردش سخن می‌گفتیم خبری نیست. چرا وقتی نوبت به عمل می‌رسد بخشش و بخشیدن سخت می‌شود؟

جواب سوال اسان است اغلب‌مان تا اسم بخشش به میان می‌آید ناگهان به فکر راه‌اندازی کسب و کارمان می‌افتیم، به فکر قسط‌ های بانکی‌ اختلاف طبقاتی در جامعه و ناگهان به این نتیجه می‌رسیم که  من الان خودم مستحق دریافت کمک هستم از کجا پول بیاورم و بخشش کنم؟اصل ماجرا این است که در این مواقع. فکر می‌کنیم که بخشیدن فقط متعلق به افراد پر درآمد و خیلی پولدار است. کسانی که به قول معروف، پول از پارویشان بالا می‌رود و با بخشیدن مقدار اندکی از اموالشان، چیزی از آنها کم نمی‌شود. با خودمان فکر می‌کنیم که اگر ما با این مقدار از درآمدمان، شروع به بخشیدن کنیم ظرف یکی دو روز ورشکسته می‌شویم. باید صبر کنیم تا به مقدار درآمد رویایی‌مان برسیم و سپس بخشیدن را شروع کنیم.باید تلاش کنیم که سرمایه خود را راکد نگه داریم تا از طریق آن خوب زندگی کنیم. نباید فکر کنید آنچه که می‌بخشید از طریق همان آدمی که به او بخشیده‌اید به شما باز می‌گردد. اما به شما اطمینان می‌دهم که بیشتر از آنچه بخشیده اید  دریافت خواهید کرد.

 

قدرت و معجزه بخشیدن

بخشیدن داریم تا بخشیدن

جهان هستی، بسیار مرموز و عجیب رفتار می‌کند. در همین هوایی که نفس می‌کشیم عده‌ای با بخشیدن پولشان به دیگران دچار دردسر می‌شوند، ماجراهای عجیب و غریبی برایشان رخ می‌دهد و در نهایت به این نتیجه می‌رسند که واقعا پولشان را به هدر داده‌اند. در آن طرف میدان، عده‌ای با کمک بسیار کمی، فرصت‌های عجیب و باورنکردنی به سراغشان می‌آید و ماجراهای خوبی را تجربه می‌کنند که رخ دادنشان به این راحتی و سرعت، حتی به ذهنشان هم خطور نمی‌کرد. چه ماجرایی پشت این بخشش‌ها پنهان شده است که نتیجه‌شان از زمین تا آسمان با هم تفاوت دارد؟ بخشیدن چیز پیچیده‌ای نیست.ولی چون ما آدم‌ها فکر می‌کنیم چیزهای رایگان و ساده، حتما کلکی در پشت خود پنهان کرده‌اند و قصد ندارند چیزی به ما بدهند، دوست داریم فکر کنیم که بخشش هم چیز پیچیده و حتی سختی است که حالا حالاها نباید نزدیکش شویم.با وجود این همه نگرانی و حساب و کتاب، جهان هستی اصلا به مقدار، کاری ندارد. فرقی نمی‌کند که یک هزار تومانی را ببخشیم یا یک میلیارد تومان، چون قانون بخشش با این چیزها فعال نمی‌شود.

 

قدرت و معجزه بخشیدن

قانون بخشش چه زمانی فعال می‌شود؟

بیشتر وقت‌ها در دنیای آدم‌ها واژه بخشش دچار یک سوتفاهم می‌شود. وقتی خوب دو دو تا چهارتا می‌کنیم، متوجه می‌شویم که ما اسم خیلی از چیزها را بخشش می‌گذاریم در حالی که واقعا بخشش نیستند. درست مانند سپاسگزاری کردن، اگر بخششی که می‌کنیم، تغییری در زندگی ما ایجاد نکند، پس بخشش ما با چرتکه جهان هستی و نظام شگفت انگیزی که خدا آفریده است بخشش محسوب نمی‌شود.  در نظر جهان هستی و کائنات، تنها یک چیز به عنوان بخشش شناخته می‌شود و آن هم زمانی است که بخشیدن باحساس ما درگیر شود. به زبان ساده‌تر، درون تک‌تک ما، یک دستگاه شناسایی بخشش وجود دارد که بسیار دقیق کار می‌کند و هیچ وقت هم دچار خطا نمی‌شود. این دستگاه شناسایی بخشش، حال خوب ما یا همان احساس خوبمان در لحظه بخشش است.

بخشیدن، زمانی واقعا بخشیدن به حساب می‌آیدکه با انجام آن، احساس خیلی خوبی را به دست آوریم.

انجام وظیفه کردن، بخشیدن نیست

همه ما به عنوان‌های مختلفی، بر حسب وظیفه یا اجبار، مبالغی را به دیگران یا سازمان‌ها می‌پردازیم. آیا تا به حال شده که از پرداخت این مبالغ خوشحال شویم؟ آن‌قدر که اشکمان دربیاید و احساس کنیم هیچ خوشی بالاتر از این آفریده نشده است؟ انجام وظیفه، هرگز بخشش محسوب نمی‌شود. هیچ کس نمی‌تواند با خودش این‌طور حساب و کتاب کند که بله…چون من مالیات اموالم را می‌دهم و این پول‌ها در نهایت، صرف آبادانی کشور می‌شود پس من در حال بخشش اموالم به دیگران هستم.

فرق بخشیدن با بقیه دادن‌ها

حقیقت این است که قانون بخشش به وظیفه، حس انسان دوستی یا کمک به هم نوع، کاری ندارد. در یک کلام، حتی اگر کسی با پولش به سازمان‌های خیریه کمک کند، مسجد، مدرسه یا بیمارستان بسازد اما با این کارش، از اعماق قلبش، احساس شادمانی نکند، در واقع کار خاصی انجام نداده و فقط پولش را خرج کرده است! چون قانون بخشش، فقط و فقط به احساس ما متصل است. البته، همه می‌دانیم که پرداخت قبض گاز، کمک به سازمان‌های خیریه یا ساختن مدرسه و بیمارستان، کارهای بسیار شایسته‌ای هستند اما تنها چیزی که حساب آن را از بخشش جدا می‌کند، احساس درونی ما در زمان انجام این کارها است.

همه چیز، همه چیز به احساس ما بستگی دارد.کائنات به زبان احساس ما سخن می‌گویند،به احساس ما پاسخ می‌دهندو مشابه آنچه احساس می‌کنیم را برایمان فراهم می‌کنند.

با ما همراه باشیذ   قسمت دوم قدرت و معجزات بخشیدن و انفاق

 

قدرت ومعجزات بخشیدن و انفاق (قسمت دوم )

چگونه کتابهای خود رابا سریع ترین روش بخوانیم؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi