مسابقه تلویزیونی« بمب» از شبکه سه با اجرای رضا رشیدپور

پنج شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۹ سینما
مسابقه جدید بمب

مسابقه تلویزیونی بمب با اجرای رضا رشیدپور که از ابتدای ماه آبان روی آنتن شبکه سه میرود

محمدرضا رضائیان تهیه کننده مسابقه« بمب» در توضیحاتی درباره ساخت این مسابقه تلویزیونی گفت :در حال ساخت برنامه ای جدید برای شبکه سه هستیم که مسابقه بزرگ« بمب» نام دارد. رضا رشیدپور این برنامه را اجرا می کند و تفاوت زیادی با تجربه قبلی ای دارد که تیم برنامه سازی ما با رضا رشیدپور داشته است.

او در مورد اجرای رشیدپور در این مسابقه توضیح داد:در این برنامه با اجرای متفاوتی از رشیدپور مواجه خواهیم شد که این جنس از اجرا را قبل از این در برنامه هایش تجربه نکرده است و فضای جدیدی دارد.

تهیه کننده« بمب» درباره تولید این مسابقه و ویژگی های آن متذکر شد :« بمب» در این روزها که مردم به روحیه بخشی و برنامه های مفرح نیاز دارند یک برنامه سرگرم کننده به شمار می رود. برهمین اساس در مشورت هایی که اتاق فکر برنامه با مدیران شبکه داشت به این نتیجه رسیدیم که شاید بهتر باشد در چنین فضایی از ساختاری هیجان انگیز و پرانرژی تر استفاده کنیم.

وی با اشاره به ایده مسابقه« بمب» اعلام کرد :« بمب» برگرفته از یکی از پربیننده ترین مسابقه هایی است که در دنیا در حال برگزاری است و در بیش از ۲۰ کشور در رنکینگ موفق ترین برنامه ها قرار دارد. ما هم تلاش کردیم با استفاده از آن پلتفرم، ساختار این مسابقه را در کشور خود پیاده سازی کرده و براساس محتوای مورد نظر خود ایرانیزه کنیم.

رضائیان بیان کرد :باید این نکته را در نظر داشت که این مسابقه صرفا سرگرمی نیست و در بخش های مختلف، محتوایی کاربردی خواهد داشت تا آگاهی بخشی را هم بهمراه داشته باشد.

او با اشاره به ایده تولید مسابقه های موفق جهانی خاطرنشان کرد:« عصر جدید » توانست یکی از الگوهای برنامه سازی موفق را ایرانیزه کند تا ما از سایر کشورها عقب نباشیم فکر می کنم این مسابقه هم بتواند سطح برنامه سازی تلویزیون را جلو ببرد.

این تهیه کننده درباره شرایط برنامه« اتفاق» نیز توضیح داد:بهمن ماه ۹۸ ساخت برنامه« اتفاق» را آغاز کردیم و تصمیم داشتیم برنامه، ساختاری شبیه به« تد» داشته باشد و ارائه هایی با مسئله علمی، مفاهیمی را به مخاطب منتقل کند. با این حال ساختار برنامه های« تد» تماشاگر محور است و تعداد زیادی از تماشاگران باید در استودیو حضور داشته باشند. به همین دلیل هم ما استودیویی با گنجایش ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر تماشاگر ساخته بودیم و متاسفانه با شروع کرونا با مشکلات زیادی مواجه شدیم که عملا آن ساختار با تعداد تماشاگران بالا مانع ادامه برنامه می شد.

رضائیان در پایان درباره زمان پخش برنامه خاطرنشان کرد :مسابقه در حال ضبط است و با پایان ماه صفر و در اوایل آبان ماه این برنامه ۲ شب در هفته حوالی ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می رود.

حمید مراوندی مجری طرح و پیمان قانع طراح دکور و مدیر هنری پروژه هستند.

اکران فیلم«خون شد» به کارگردانی کیمیایی در آبان ماه

سریال صفر بیست و یک

سریال صفر بیست و یک به زودی روی آنتن شبکه سه سیما میرود

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا