مرگبارترین جاده‌های دنیا کدامند؟

سه‌شنبه 18 اردیبهشت 1397 جاذبه های گردشگری

 

بزرگراه هزار کیلومتری که وظیفه رساندن محموله‌ها به قطب جنوب را دارد و یا بزرگراه شماره پنجاه که از میان صحرای نوادا عبور کرده است، تنها دو مورد از تنهاترین جاده‌های جهان هستند.

مقاله‌های مرتبط:

اگر از جمعیت زیاد و شلوغی اتوبان‌ خسته شدید می‌توانید به یازده جاده‌ که برایتان در ادامه توضیح خواهیم داد، سری بزنید و شیشه تنهایی جاده‌ها را بشکنید. هر جاده‌ای زیبایی خودش را دارد، ولی همه آن‌ها ساکت‌ترین مکان برای رانندگی هستند.

بزرگراه دالتون، آلاسکا

بزرگراه دالتون، آلاسکا

این جاده در سال ۱۹۷۴ برای ادامه اکتشافات نفتی و گازی در منطقه آلاسکا احداث شد. طول جاده در حدود ۴۱۴ کیلومتر است که از میان دشت‌ها همانند مار خزیده و به دکل‌های نفتی آلاسکا می‌رسد. ویژگی‌های این جاده، محدودیت سرعت ۸۰ کیلومتر، دمای منفی شصت درجه سانتی‌گراد در سردترین فصل سال و ۲۰ درجه سانتی‌گراد در گرم‌ترین فصل سال است. تنها سه شهر در طول این مسیر وجود دارد که جمعیت آن‌ها به ۶۰ نفر می‌رسد.

این مسیر طولانی‌ترین جاده بدون هیچ امکانات رفاهی در آمریکا است

سه ایستگاه بنزین نیز در دسترس شما است. این مسیر طولانی‌ترین جاده بدون هیچ امکانات رفاهی در آمریکا است. بر اساس سفرنامه‌هایی که از این جاده منتشر شده است، علاوه بر ماشین‌های شخصی، ماشین‌های سنگین از این جاده عبور می‌کنند که باعث کاهش دید به صفر می‌شوند. همچنین دست‌اندازهای خطرناکی برای ماشین‌های سبک در سطح جاده به وجود آمده است.

بزرگراه ایر، استرالیا

بزرگراه ایر، استرالیا

جنوب استرالیا به غرب آن توسط بزرگراهی به نام ایر و از میان دشت نالاربور متصل می‌شود. نام این بزرگراه برگرفته از نویسنده انگلیسی ادوارد جان ایر که در سال ۱۸۴۰ از آن عبور کرد، برگزیده شده است. او دشت نالاربور را انحنای ناموزون طبیعت توصیف و از آن به‌عنوان کابوس خواب شبانه در نوشته‌هایش یاد کرده است. ویژگی‌های این جاده، محدودیت سرعت ۱۱۰ کیلومتر، دمای منفی هفتاد درجه سانتی‌گراد در سردترین فصل سال و ۵۰ درجه سانتی‌گراد در گرم‌ترین فصل سال است.

این جاده دارای قسمتی است که ۹۰ کیلومتر بدون هیچ دوربرگردانی باید برانید

بزرگراه ایری، در مسیر دیدنی واقع شده است، مسیری که در آن ناهمواری‌های طبیعی بسیاری از جمله تپه‌های قرمز شنی قرار دارند. منطقه‌ای که در آن تنوع زیستی همانند کانگوروها، مارهای سمی و سایر موجودات صحرایی وجود دارد. لازم به ذکر است که این جاده دارای قسمتی است که ۹۰ کیلومتر بدون هیچ دوربرگردانی باید برانید.

بزرگراه پامیر، آسیا مرکزی

بزرگراه پامیر، آسیا مرکزی

بزرگراه پامیر نام رسمی جاده ام-۴۱ که توسط دولت شوروی سابق از میان کوه‌های پامیر تاجیکستان، بین دوشنبه و اوش در قرقیزستان احداث شده است. جاده‌ای سرکش و زیبا به دور از دسترسی همگان که آرزوی هر گردشگر طبیعت است، بتواند روی آن رانندگی کند. ویژگی‌های این جاده، محدودیت سرعت ۶۰ کیلومتر، دمای منفی پانزده درجه سانتی‌گراد در سردترین فصل سال و ۲۲ درجه سانتی‌گراد در گرم‌ترین فصل سال است. اگر می‌توانید دمای هوا، سختی‌های جاده و سربالایی‌های شدید این جاده را تحمل‌کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن رودهای پر از آب و کوه‌ پوشیده از برف قرقیزستان بروید. از کنار جاده می‌توانید روستاهای افغانستان را مشاهده کنید. روستاهایی که به دور از شهرها هستند و تنها راه ارتباطی آن‌ها استفاده از قاطر و عبور از میان کوه‌ها است.

بزرگراه کولیما (Kolyma)، روسیه

بزرگراه کولیما (Kolyma)، روسیه

به علت تعدد افرادی که در این مسر شکنجه‌ شده‌اند، این مسیر به جاده استخوان‌ها مشهور است

این بزرگراه توسط نیروهای گولاگ (gulag) که تحت رژیم استالین بودند، ساخته شده و به علت تعدد افرادی که در این مسیر شکنجه‌ شده‌اند، به جاده استخوان‌ها مشهور است. جاد%D

هزینه سفر به پکن چین

باغ لاله های کرج زیبا ترین باغ گل البرز

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi