مروری بر جوایز بین المللی شهاب حسینی

یکشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ سینما
شهاب حسینی

بیو گرافی شهاب حسینی

سید شهاب حسینی (زادهٔ ۱۴ بهمن ۱۳۵۲ در تهران) هنرپیشه سینما، تئاتر و تلویزیون، مجری، کارگردان و گوینده ایرانی است.

شهاب حسینی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان است که بازیگری را از سال ۷۹ در تلویزیون و سینما شروع کرد و در نقش های ماندگار مقابل دوربین رفت.

مهم ترین جوایز بین المللی شهاب حسینی

۱-نشان شوالیه را از سفیر فرانسه

هشتم اسفند ماه بود که شهاب حسینی نشان شوالیه را از سفیر فرانسه در سفارت فرانسه دریافت کرد و به جمع هنرمندانی که  نشان شوالیه  را دریافت کرده بودند    مانند:عباس کیارستمی، پری صابری، اصغر فرهادی و لیلا حاتمی

شهاب حسینی که تجربه دریافت جوایز بین المللی مختلف را قبل از این نشان داشت به دلیل خلاقیت هنری و ادبی در گسترش هنر و ادب در فرانسه این نشان را دریافت کرد و به لیست جوایز بین المللی اش افزود.

شهاب حسینی

 

۲-جوایز شهاب حسینی در جشنواره فیلم اکشن ان آمریکا

شهاب حسینی دوبار در جشنواره فیلم اکشن ان آمریکا حضور داشت و برنده جایزه بهترین کارگردانی برای ساکن طبقه وسط در سال ۲۰۱۶ شد و بار دیگر جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره را برای بازی در فیلم هیس! دخترها فریاد نمی زنند دریافت کرد.

 

شهاب حسینی

 

۳-جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم لیسبون

یکی از بازی درخشان شهاب حسینی مربوط به بازی او در فیلم حوض نقاشی به کارگردانی مازیار میری است که جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم لیسبون در سال ۲۰۱۳ را برای شهاب حسینی به ارمغان آورد.

 

شهاب حسینی

 

۴-نخل طلای جشنواره کن

شهاب حسینی به عنوان بهترین بازیگر مرد فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی در این جشنواره انتخاب شد و نخل طلای این جشنواره مهم بین المللی را از آن خود کرد.

یکی از مهم ترین جوایز بین المللی شهاب حسینی نخل طلای جشنواره کن در سال ۲۰۱۶ بود.

شهاب حسینی

 

۵-خرس نقره ای بهترین بازیگر جشنواره برلین

از دیگر  دستاوردهای بین المللی شهاب حسینی خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد جشنواره برلین در سال ۲۰۱۱ برای فیلم جدایی نادر از سیمین بود.

 

شهاب حسینی و ساره بیات

 

۶-مدال طلای بهترین دستاورد هنری از دانشگاه کالیفرنیا

شهاب حسینی در یکی دیگر از موفقیت های بین المللی مدال طلائی بهترین دستاورد هنری از دانشگاه ALU کالیفرنیا را برای نمایش اعتراف در سال ۲۰۱۷ دریافت کرد.

 

شهاب حسینی و صالح میرزا آقایی

 

 

سریال های نوروز ۹۹

سریال های نوروز ۹۹ و زمان پخش آنها

شهاب حسینی

نشان «شوالیه» به شهاب حسینی اهدا شد

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا