مراقبت از پوست/12 تونر خانگی برای داشتن پوستی طبیعی و سالم

سه‌شنبه 10 مرداد 1402 سلامت
مراقبت از پوست

مراقبت از پوست با تونر خانگی

مراقبت از پوست یک ترکیب کامل از شستن پوست، سپس پاکسازی آن و سپس تقویت پوست و در نهایت، مرطوب کردن آن است.

همه مردم می دانند پاکسازی چیست. اگرچه اساسی است، اما مهمترین بخش مراقبت از پوست است. با این حال، چیزی که عموم مردم متوجه نمی شوند این است که پاکسازی و تقویت کننده دست به دست هم می دهند.

در حالی که پاکسازی صورت شما را تا حد خاصی پاک می کند، اما برای القای تمام ناخالصی هایی که صورت شما در طول روز جمع می کند کافی نیست. استفاده از تونر به حذف هرگونه آلودگی باقیمانده ای که پاک کننده شما نمی تواند وارد آن شود، کمک می کند.

برای افراد دارای پوست چرب ضروری است زیرا به کوچک شدن منافذ پوست کمک می کند، تعادل pH پوست شما را بازیابی می کند، یک لایه محافظتی اضافه می کند و پایه مناسبی را ایجاد می کند که مرطوب کننده روی آن اعمال می شود. موثرترین بخش این است که تونرها بسیار ساده تشکیل می شوند. با برخی مواد از آشپزخانه شما، به لطف پوست بهتر مورد حمله قرار خواهید گرفت. در اینجا فهرستی از 12 تونر DIY برای پوست های چرب آورده شده است.

مراقبت از پوست

1. آب سرد یخی

می توانید یک تکه یخ یا آب یخ سرد بگیرید، از یک پارچه نخی نرم استفاده کنید و از این تونر خانگی استفاده کنید تا به سادگی این بلوک مربعی را روی صورت خود بمالید.

 

2. خیار

یک خیار تازه بردارید تا آن را تکه تکه کنید. به این تکه های خیار خرد شده آب اضافه کنید و بگذارید بجوشد. خیار و آب را با هم مخلوط کنید. بگذارید خنک شود سپس آب آن را صاف کنید. این تونر پوست خانگی را با یک پد پنبه ای روی صورت خود بمالید.

3. آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را از برگ آن استخراج کنید. این ژل را به یک فنجان آب خنک اضافه کنید. سپس می توانید این محلول آلوئه ورا را با یک پد پنبه ای روی صورت خود بمالید. این محلول همچنین آفتاب سوختگی و جوش را تسکین می دهد.

 

4. دانه خام انبه:

دانه های یک جفت انبه خام را بگیرید. آنها را در قابلمه ای با 3-4 فنجان آب بریزید و به مدت نیم ساعت بجوشانید. بگذارید مایع خنک شود و سپس این مایع را صاف کنید. می توانید این تونر خانگی را پس از شستن صورت خود بمالید.

 

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست

5. چای بابونه

یک چای کیسه ای بابونه را در یک فنجان آب به مدت پنج دقیقه بجوشانید. بگذارید خنک شود و چای را در یک بطری نگهداری کنید. می توانید این چای تونر خانگی را با استفاده از یک پد پنبه ای پس از هر بار شستشو به صورت خود بمالید.

 

6. کافور با گلاب

یک پیمانه کافور را در یک بطری گلاب مخلوط کنید. این محلول تونر خانگی را می توانید پس از شستشو روی صورت خود استفاده کنید.

 

7. سرکه سیب

1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را در 1 فنجان آب مخلوط کنید. یک پد پنبه ای را در محلول تونر خانگی فرو کنید سپس صورت خود را با آن پاک کنید.

 

8. برگ نعنا

6 فنجان آب را بجوشانید. یک جفت برگ نعناع را در حالی که هنوز داغ است به آب اضافه کنید. اجازه دهید محلول خنک شود. یک پد پنبه ای را با محلول تونر خانگی اشباع کنید و صورت خود را با آن پاک کنید.

 

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست

9. چای سبز

عصاره چای سبز را در آب بجوشانید و سپس عصاره ها را صاف کنید و بگذارید خنک شود. پس از خنک شدن می توانید از این چای به عنوان تونر خانگی بعد از هر بار شستشو استفاده کنید.

10. آبلیمو-با-چای-نعناع-فلفلی

1 قاشق غذاخوری آب لیمو را بردارید، یک چای کیسه ای نعناع فلفلی و 1 فنجان آب اضافه کنید. چای کیسه ای را غوطه ور کنید و بگذارید چند دقیقه بماند. چای کیسه ای را از آب خارج کرده و آب آن را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و بگذارید چای سرد شود. از یک پد پنبه ای برای پاک کردن صورت خود با این تونر خانگی برای پوست های چرب استفاده کنید.

 

11. آب لیمو:

آب لیمو را استخراج کنید و به آب اضافه کنید. آن را خوب هم بزنید. آب میوه را با استفاده از یک پد پنبه ای روی صورت خود بمالید. در صورت تمایل، پوست لیمو را روی صورت خود بمالید و باقیمانده آن را با یک پد پنبه ای مرطوب پاک کنید. این تونر خانگی به خلاص شدن از شر برنزه شدن و کنترل چربی کمک می کند.

 

12. سرکه سفید و عطر:

یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را به یک بطری عطر اضافه کنید. بعد از هر بار شستشو از این تونر خانگی برای صورت خود استفاده کنید.

 

تونرها برای پوست های چرب ضروری هستند و این تونرهای خانگی بسیار خوب عمل می کنند تا پوست شما سالم و بدون چربی بماند. آنها همچنین از آکنه جلوگیری می کنند و پایه مناسبی برای مرطوب کننده ایجاد می کنند. چگونه یک نفر پوست شما را رنگ می کند؟ فراموش نکنید که تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید

منبع:.meesho.com

علل بوی بد دهان و بهترین راه حل ها

علل بوی بد دهان و بهترین راه حل ها

لکه های سیاه روی صورت

درمان های طبیعی برای از بین بردن لکه های سیاه روی صورت در آشپزخانه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا