بهترین روشهای مراقبت از موهای فر و وز

سه شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹ آرایش پوست ومو

موهای فر و مجعدبسیار حساس و شکننده است و احتیاج به مراقبت ویژه دارد.که ما در اینجا در بخش مراقبت های پوست و مو چند نکته کاربردی  برای مراقبت از موهای فر و وزر بیان کردیم.

۱: اگر موهای شمابسیار فر و و پیچیده است . برای شستشوی موها قبل از شامپو کردن از نرم کننده مو یا روغن مو استفاده کنید وحداقل ۲۰دقیقه اجازه دهید روی موها بماند .اگر موی شما بلند است با یک حوله یا کلاه پلاستیکی بپوشانید .سپس بایک شامپوی ملایم موهارا به آرامی بشویید.

۲:مصرف آب داغ رابرای شستن موها کم کنید و از آب سرد برای آب کشی موها استفاده کنید تا وزی موها کمتر شود

۳:از  نرم کننده های عمیق حاوی گلیسرین یا گلیکول استفاده کنید.

۴:موهای خود را درست شانه کنید و موها را محکم شانه نکنید.از شانه های که دندانه بزرگ دارد استفاده کنید.و موهای خیس را شانه نزنید چون باعث خرد شدن مو می شود.

۵:برای خشک کردن موهای خیس از حوله زبر استفاده نکنید و از پارچه نخی برای خشک کردن مو استفاده کنید.

۶:استفاده از سشوار را به حداقل برسانید.

۷:از محصولات مخصوص موهای فر مانند کرم فعال کننده حلقه یا کمی روغن ارگان استفاده کنید که به موهای شما زیبایی خاصی میدهد.

۸ : استفاده از اسپری مو ممنوع. چون حاوی الکل است و موها را خشک میکند.

دو ماسک  لخت کننده موهای فر

■ روغن زیتون و سرکه را به میزان مساوی مخلوط کرده و روی حرارت ملایم گرم کنید.وقتی مایع ولرم شد به موهای سر زده و با حوله یا کلاه پلاستیکی بپوشانید و بعد از  ۳۰ تا ۴۰ دقیقه با آب ولرم و شامپوی ملایم بشویید.سرکه نرم کننده خوبی است ولی نباید زیاد روی مو ها بماند اگر بیشتر از ۴۰ دقیقه روی موها بماند نتیجه برعکس دارد و موها را خشک می کند. این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید.

■ ۱/۲ فنجان سس مایونز را با ۱/۴ فنجان روغن بادام و یک یا دو تخم مرغ ،را با هم خوب مخلوط کنید تا یک دست شود، و روی موها و ریشه مو زده وباحوله یا کلاه حمام بپوشانید و بعد از ۴۰ دقیقه موهارا با شامپوی ملایم و بدون سولفات و نرم کننده مناسب بشویید.این ماسک را هفته ای دو بار استفاده کنید.این ماسک ، مو را درخشان و قوی می کند و و وزری مو را کم میکند.

 

 

پروتئین تراپی مو با خانه

روغن هسته انار و تاثیر آن بر پوست و مو

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا