ماسک موی تخم مرغ

سه‌شنبه 19 بهمن 1400 سلامت
ماسک موی تخم مرغ

ماسک موی تخم مرغ

تخم مرغ حاوی مواد معدنی و آلی مختلف است. به همین دلیل است که از ماسک موی تخم مرغ می توان برای درمان بسیاری از مشکلات مثل خارش و شوره سر، ریزش موها، خشکی و موخوره و مواردی از این قبیل استفاده کرد.

۱- ماسک تخم‌ مرغ برای مو‌های معمولی

مو‌های معمولی به آن دسته از انواع مو گفته می‌شود که از نظر چربی متعادل هستند. درخشش و نرمی مو‌ها مناسب بوده و رشد آن‌ها طبیعی است. برای مراقبت از مو‌های معمولی با کمک تخم‌مرغ به روش زیر عمل کنید. ابتدا مواد زیر را آماده کنید:

  • ۱ یا ۲ عدد تخم‌مرغ
  • ۱ قاشق روغن گیاهی (روغن دلخواه)

حال، کل تخم‌مرغ را با روغن مخلوط کنید تا مایع یکنواختی بدست آید. کل مو‌ها و پوست سر را به این ترکیب آغشته کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی مو‌ها بماند. سپس با آب کاملاً سرد آبکشی کنید (آب داغ و گرم باعث جامد شدن سفیده تخم‌مرغ و پخته شدن آن می‌شود، همچنین آب گرم بوی تخم‌مرغ را تشدید می‌کند). سپس با یک شامپوی ملایم مو‌ها را بشویید و آبکشی کنید. از سشوار یا اتوی مو استفاده نکنید و بگذارید مو‌ها به مرور زمان خشک شوند.

ماسک موی تخم مرغ

ماسک موی تخم مرغ

۲- ماسک زرده تخم‌ مرغ برای مو‌های خشک

مو‌های خشک معمولاً کدر یا مات و شکننده هستند. موخوره و گره خوردن هم از دیگر مشکلاتی است که در مو‌های خشک و نازک بیشتر از انواع مو‌ها دیده می‌شود. برای درمان خشکی مو‌ها با تخم‌مرغ می‌توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

  • ۱ یا ۲ عدد تخم‌مرغ
  • ۲ قاشق روغن زیتون

مواد بالا را کاملاً با هم مخلوط کنید و کل مو‌ها را به این ترکیب آغشته کنید. با یک کلاه رنگ پلاستیکی یا کیسه نایلونی مو‌ها را بپوشانید و اجازه دهید این ماسک به مدت ۳۰ دقیقه روی مو‌ها بماند. با آب سرد آبکشی کنید و سپس از یک نرم‌کننده برای آبرسانی مو‌ها کمک بگیرید. می‌توانید از این ماسک تخم مرغ برای مو یک یا دوبار در هفته برای درمان خشکی مو‌ها استفاده کنید.

ماسک موی تخم مرغ

ماسک موی تخم مرغ

۳- ماسک سفیده تخم‌ مرغ برای مو‌های چرب

چرب شدن مو‌ها ناشی از فعالیت بیش از حد غدد سبوم موجود در پوست سر است. سفیده تخم‌مرغ تقریبا فاقد هرگونه چربی است، اما سایر مواد معدنی و آلی موجود در آن می‌توانند به تنظیم چربی و pH کمک کنند؛ بنابراین برای تهیه ماسک تخم مرغ برای موهای چرب به روش زیر عمل کنید:

  • ۲ عدد سفیده تخم‌مرغ
  • ۱ قاشق روغن (روغن دلخواه)

این مواد را به خوبی هم بزنید تا یک محلول شفاف و یکدست ایجاد شود. سپس کل مو‌ها و به خصوص ناحیه پوست سر را با این ماسک بپوشانید. از یک کیسه نایلونی یا کلاه رنگ به عنوان پوشش ماسک استفاده کنید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه مو‌ها را با آب سرد و یک شامپوی ملایم آبکشی کنید. برای رفع چربی مو‌ها به مدت ۱ ماه، هر هفته دوبار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک موی تخم مرغ

ماسک موی تخم مرغ

۴- ماسک تخم‌ مرغ و آلوئه‌ ورا برای رشد مو

آلوئه‌ورا گیاهی سرشار از مواد مغذی مانند آمینواسیدها، ویتامین‌ها، لیپیدها، اسید‌های چرب و استرول است. این مواد می‌توانند فولیکول را تغذیه کرده و باعث تحریک رشد مو‌ها شوند. تحقیقات نشان داده است که به طور متوسط مو‌ها هر ماه ۰.۷ تا ۲ سانتی متر رشد می‌کنند و در این میان رشد مو‌های آقایان کمتر از خانم‌هاست. اگر دچار ریزش مو هستید یا رشد مو‌های شما از این مقدار کمتر است، احتمالاً فولیکول‌ها به اندازه کافی مواد مورد نیازشان را دریافت نمی‌کنند؛ بنابراین می‌توانید با کمک تخم‌مرغ و آلوئه‌ورا این مواد مغذی را به آن‌ها برسانید یا با افزایش گردش خون در ناحیه پوست سر به این مسئله کمک کنید. برای تهیه ماسک با تخم‌مرغ و آلوئه‌ورا به شیوه زیر عمل کنید:

  • ۲ عدد سفیده تخم‌مرغ
  • ۲ قاشق ژل طبیعی آلوئه‌ورا

این دو ماده را به خوبی با هم مخلوط کنید و اجازه دهید ترکیب به مدت ۱ ساعت روی مو‌ها بماند. با کمک یک نایلون یا کلاه رنگ مو‌ها را بپوشانید. از این ماسک یک یا دوبار در هفته یا در فواصل منظم استفاده کنید.

ماسک موی تخم مرغ

ماسک موی تخم مرغ

 

۵- ماسک تخم‌ مرغ و پیاز برای ریزش مو

آب پیاز منبع غنی سولفور بوده و این عنصر به تحریک فولیکول‌های پوست سر کمک می‌کند؛ بنابراین آب پیاز با تقویت فولیکول‌ها و افزایش گردش خون در ناحیه پوست سر، به درمان انواعی از الگو‌های ریزش مو کمک می‌کند. از طرفی ترکیب این ماده با تخم‌مرغ باعث ضخیم شدن مو‌ها و نرمی آن‌ها هم می‌شود. این ماسک ساده و در دسترس علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات مو‌ها را درمان می‌کند، موجب پاکسازی محیط پوست سر از آلودگی‌ها هم می‌شود. برای تهیه آن به روش زیر عمل کنید:

  • نصف لیوان آب پیاز
  • ۲ عدد تخم‌مرغ کامل

این دو ماده را به خوبی با هم ترکیب کنید تا مخلوط یکنواختی ایجاد شود. سپس اجازه دهید این ماده به مدت ۳۰ دقیقه روی مو‌ها بماند و در این مدت مو‌ها را با یک پوشش نایلونی بپوشانید. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه مو‌ها را با آب کاملاً سرد آبکشی کنید. برای رفع بوی پیاز و تخم‌مرغ می‌توانید مو‌ها و پوست سر را با مقداری آبلیمو شستشو دهید یا از یک شامپوی ملایم کمک بگیرید.

ماسک موی تخم مرغ

ماسک موی تخم مرغ

 

قطره متوکلوپرامید

قطره متوکلوپرامید

راه های لیفتینگ صورت در خانه

راه های لیفتینگ صورت در خانه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا