ماساژدرمانی با ربات

شنبه 25 دی 1400 سلامت
ماساژدرمانی با ربات

 

بتازگی ربات‌های درمانگر برای ارایه خدمات ماساژ درمانی وارد کلینیک‌های سنگاپور شده‌اند.سال گذشته رباتی به نام Emma برای ماساژدرمانی با ربات ساخته شد و تحت آزمایش های بالینی قرار گرفت. بتازگی دو نسل بعدی این ربات به نام Emma 3.0 برای ماساژ درمانی وارد کلینیک‌های سنگاپور شده است. 

 

ماساژدرمانی با ربات

ماساژدرمانی با ربات

 

این ربات که توسط یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی Nanyang در سنگاپور ساخته شده به عنوان جایگزین درمانگر انسان درنظرگرفته نمی‌شود؛ بلکه با توجه به افزایش جمعیت مسن می‌تواند درکنار نیروی انسانی خدمت کند. بیمار با استفاده از این ربات می‌توان مدت زمانی بیشتری ماساژ دریافت کند و دیگر نگران خستگی دستان درمانگر نباشد.

این ربات نسبت به نسل‌های قبلی حجم کمتری دارد و طیف گسترده‌تری از مدل های ماساژ را ارایه می‌دهد. به علاوه با استفاده از حسگرهای مختلف، میزان سختی عضلات و تاندون‌ها اندازه‌گیری می شود.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، از طرفی با استفاده از سیستم هوش مصنوعی، مقدار فشار مطلوب اعمال می شود. فشار لازم توسط بازوی روبات انجام می‌شود. این بازو مجهز به دو قطعه سیلیکونی است که کف دست و انگشتان درمانگر را شبیه‌سازی می‌کند. داوطلبان، ماساژ توسط این دستگاه را غیر قابل تشخیص از درمانگر انسانی توصیف کرده اند و ماساژ پشت و زانو توسط ربات را حرفه‌ای می‌دانند.

تهیه نقشه گیتی با پرتاب پنج هزار مینی ربات به فضا-فناوری
ویتامین‌هایی برای رشد بهتر مو

ویتامین‌هایی برای رشد بهتر مو

فواید آب سیب زمینی

فواید آب سیب زمینی

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا