لوازم ضروری برای سفری لذتبخش – فناوری

یکشنبه 29 اسفند 1395 فناوری
ضروری برای سفری لذتبخش فناوری

سفر زمانی لذت‌بخش‌تر خواهد بود که با برنامه و تجهیزات کامل انجام شود. همراه کجارو باشید تا با لیستی از لوازم ضروری سفر آشنا شوید.

برنامه‌ریزی کردن برای سفر فقط به رزرو کردن هتل و خرید بلیط خلاصه نمی‌شود. عوامل بسیاری در برنامه‌ریزی سفر دخیل هستند. یکی از این عواملی که می‌تواند سفر را به مراتب خاطره‌انگیزتر کند، تجهیزات سفری است که با خود همراه دارید.

گاهی پیش می‌آید که شما تمامی جوانب یک سفر را در نظر گرفته‌اید؛ اما یکی از وسایل شخصی و ضروری خود را در مبدا جا گذاشته‌اید و در نتیجه، دچار مشکل می‌شوید.

مقاله‌های مرتبط:

در این مواقع به اهمیت تهیه کردن لیستی از وسایل ضروری پی می‌بریم. مطمئنا هیچ یک از لیست‌های سفر، شبیه به یکدیگر نخواهد بود؛ چراکه سفرها با اهداف متفاوت صورت می‌گیرند. مثلا لیست لوازم مورد نیاز برای یک سفر کاری با لیست سفر زیارتی فرق خواهد داشت.

لبست لوازم سفر

از طرفی لیستی که در اول فهرست کرده‌ایم را ممکن است چندین‌بار خلاصه کنیم؛ ولی وسایلی هستند که همراه داشتن آن‌ها در سفر بسیار توصیه می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

چتر؛ اولین وسیله در چمدان

فرقی نمی‌کند که شما چند دفعه هواشناسی مقصدتان را چک کرده باشید، آب‌وهوا می‌تواند به دشمنی علیه شما در سفرتان تبدیل شود.

هواشناسی‌ها تا حدی وضیعت جوی را پیش‌بینی می‌کنند (به ویژه در کشورمان!)، اما از آنجایی که آب‌وهوا هیچگاه قابل پیش‌بینی نیست، ممکن است شما غافلگیر شوید.

تصور کنید همراه نداشته چتر در روزی که برای خرید به گشت‌وگذار در شهر رفته‌اید تا چه اندازه می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

چتر در چمدان سفر

حتما تاکنون برای شما اتفاق افتاده است که به دلیل شرایط جوی بارانی برنامه‌ی خود را عوض یا حتی منحل کرده‌ باشید. تمامی این دلایل شما را مجاب می‌کند تا برای چتر در چمدانتان فضایی را اختصاص دهید.

چراغ‌قوه؛ حادثه خبر نمی‌کند

شاید برای شما تعجب‌آور باشد که چراغ‌قوه چگونه در لیست ما قرار گرفته است؛ ولی تجربه ثابت کرده که همراه داشتن این وسیله بسیار مورد نیاز است. بعضی اوقات پیش‌ می‌آید که به دلیل‌های مختلف مثل طوفان برق هتل‌ها یا مکان‌های عمومی قطع شده است.

البته امروزه چراغ‌قوه به یکی از قابلیت‌های اکثر گوشی‌های موبایل تبدیل شده است. در هر صورت حتما چراغ‌قوه‌ای را با خود همراه داشته باشید.

کمک‌های اولیه؛ جانب احتیاط

قطعا شما دوست ندارید سفرتان با سردرد، دل‌درد یا تب خراب شود؛ اما از آنجایی که ممکن است این اتفاق رخ دهد، داروهای ضروری را همراه داشته باشید.

برای اینکه از بروز هر مشکلی در سفرتان جلوگیری کنید، قرص، ویتامین، بانداژ زخم و از این قبیل وسایل ضروری و مورد نیازتان را با خود داشته باشید. بسیاری از داروخانه‌ها نیز جعبه‌ی کمک‌های اولیه را به صورت آماده می‌فروشند.

جعبه کمک های اولیه برای سفر

بالشت؛ خوابی راحت تا مقصد

استراحت و خوابیدن در مسیر رسیدن به مقصد یکی از نیازهایی است که هر مسافری به آن احتیاج دارد. فرقی نمی‌کند در هواپیما، قطار یا ماشین باشید، همراه داشتن یک بالشت راحت و حتی کوچک، خواب را در طول سفر برایتان لذت‌بخش‌تر می‌کند.

خوابیدن در حالتی نامناسب ممکن است گرفتگی و درد را برای بدنتان در طول سفر همراه داشته باشد. پس فضایی از چمدانتان را برای بالشت خود خالی کنید.

بلندگوهای بلوتوثی؛ شادی در حد کمال

تصور سفرکردن بدون موسیقی گوش دادن بسیار سخت است. به همین دلیل همراه داشتن بلندگوهای بلوتوثی خالی از لطف نیست. این وسیله باعث می‌شود به راحتی به موسیقی دلخواه خود گوش دهید.

زمانی که برای کمپ به دل جنگل زده‌اید یا لب ساحل با دوستانتان در حال گپ‌وگفت هستید این بلندگوها بسیار به کارتان می‌آید.

به یاد داشته باشید که در این بلندگوها عمر باتری بسیار  مهم است.

بلندگو برای سفر

پخش‌کننده‌ی موسیقی؛ سکوت را بشکنید

شاید به اعتقاد برخی موسیقی گوش دادن در سفر امری بیهوده باشد! اما زمانی که در طول مسیر هستید چه چیز دیگری مانند موسیقی می‌تواند سرحالتان بیاورد؟ در این مواقع است که گوش دادن به موسیقی نجاتتان می‌دهد.

پس همراه داشتن یک پخش‌کننده‌ی موسیقی که فضای زیادی هم اشغال نمی‌کند، خالی از لطف نیست.

دوربین DSLR؛ ثبت خاطرات شیرین

همیشه سفر با عکس‌ها به یاد می‌مانند؛ پس چه بهتر که عکس‌ها به بهترین نحو بازگوکننده خاطرات باشند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش گوشی‌های هوشمند عکاسی به مراتب راحت‌تر ولذت‌بخش‌تر شده است. شما با دوربین گوشی هوشمندتان به آسانی و در کسری از ثانیه می‌توانید لحظاتتان را در سفر ثبت کنید.

اما از طرف دیگر دوربین گوشی‌های هوشمد هنوز فاصله‌ی بسیار زیادی با دوربین‌های DSLR دارند؛ پس اگر به دنبال ثبت لحظات سفرتان به بهترین و جذاب‌ترین شکل ممکن و با خیال راحت هستید، چمدان خود را برای این دوربین‌های دوست‌داشتنی خالی کنید.

دوربین در سفر

همان‌طور که احتمالا متوجه شده‌اید، امروزه با همراه داشتن یک گوشی هوشمند در سفر، بسیاری از کارها را می‌توانید انجام دهید؛ اما به یاد داشته باشید گوشی هوشمند شما وظایف دیگری هم، مانند مسیریابی و ارتباطات، دارد و با توجه به ظرفیت باتری آن‌ها، همراه داشتن وسایل ذکر شده در سفر، کمک شایانی به شما می‌کند.


منبع : زومیت

متن باز جدید گوگل، سایز تصاویر JPEG را تا ۳۵ درصد کاهش می‌دهد فناوری

الگوریتم متن باز جدید گوگل، سایز تصاویر JPEG را تا ۳۵ درصد کاهش می‌دهد - فناوری

انتقال شارژ باتری از موبایلی به موبایل دیگر فناوری

فن‌آوری انتقال شارژ باتری از موبایلی به موبایل دیگر-فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا