چگونه در لاتاری 2024 ثبت نام کنیم؟

چهارشنبه 12 مهر 1402 گوناگون
لاتاری 2024

هر ساله دولت آمریکا اقدام به برگزاری قرعه کشی بزرگ با عنوان لاتاری در بین مردم سراسر کشور های جهان می کند. بهترین ویژگی آن شرایط ساده برای شرکت همگانی افراد در آن بوده و تمامی افرادی که دارای شرایط این قرعه کشی هستند مجاز به شرکت در لاتاری 2024 به صورت رایگان می باشند.

لاتاری 2023

چرا لاتاری در آمریکا برگزار می شود؟

لاتاری آمریکا یک برنامه حفظ تنوع نژادی است که هر ساله برگزار می‌شود و منجر به دریافت 55000 ویزا می شود. در طی آن افرادی که متولد کشورهای خاصی هستند، می‌توانند با ثبت نام در لاتاری شانس خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت آمریکا امتحان نمایند.

برندگان لاتاری چطور انتخاب می شوند؟

با ثبت نام لاتاری آمریکا ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می‌شود، سپس در موعد مقرر میان افراد ثبت نام شده در لاتاری یک قرعه‌ کشی صورت می‌گیرد و کامپیوتر تعدادی از این افراد را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند. افراد برنده شده می‌توانند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.

تاریخ ثبت نام لاتاری 2024

برنامه لاتاری گرین کارت امسال (2024 میلادی و 1402 هجری شمسی) ، لاتاری 2024 آمریکا یا DV-2024 نامیده می‌شود. زمان ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا از روز از 4 اکتبر 2023 (12 مهر 1402) شروع خواهد شد و مهلت ثبت نام لاتاری 1402 تا 7 نوامبر 2023 (16 آبان 1402)  خواهد بود.

هزینه ثبت نام لاتاری Lottery 2024

هزینه ثبت نام و شرکت در این بزرگترین قرعه کشی جهان، رایگان است.

شرایط عکس لاتاری 2024

برای تهیه عکس لاتاری 2024 گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.
از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.
شرایط عکس لاتاری 2023

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2024 چیست؟

 • اطلاعات شخصی ( هویتی، محل سکونت، آدرس الکترونیک، تحصیلی و … )
 • یک قطعه عکس 
 • داشتن پاسپورت معتبر

تا سال های گذشته برای شرکت در لاتاری تنها ارائه مدارک هویتی کافی بود اما از سال قبل تنها افرادی که دارای پاسپورت معتبر می باشند مجاز به شرکت در این قرعه کشی هستند. به این ترتیب تعداد کسانی که توانایی شرکت در لاتاری 2023 را داشته به مراتب کاهش یافته وشانس برنده شدن در لاتاریبرای افرادی که موفق به ثبت نام در آن می شوند بالا رفته است.

 

چه اطلاعاتی باید  برای ثبت نام در لاتاری 2024 وارد کنیم؟

 • اطلاعات هویتی
 • اطلاعات محل سکونت
 • اطلاعات تحصیلی
 • یک قطعه عکس مخصوص لاتاری در نسخه دیجیتالی
 • اطلاعات پاسپورت
 • اطلاعات تماس ( تلفن ، ایمیل و … )
 • اطلاعات مربوط به همسر در صورت تاهل
 • اطلاعات مربوط به فرزندان در صورت دارا بودن

 

دقت شود که در هنگام وارد کردن اطلاعات دقت کافی به عمل آورده و اطلاعات دقیق خود را وارد کنید، چرا که در صورت جعلی و یا اشتباه بودن اطلاعات حتی اگر در قرعه کشی لاتاری ۲۰۲۳ برنده شوید نتیجه قرعه کشی باطل و حق دریافت گرین کارت آمریکا از شما سلب خواهد شد.

 

چگونه در لاتاری 2024 ثبت نام کنیم؟

 1. در مرورگر خود آدرس سایت dvprogram.state.gov را جستجو کرده و وارد سایت اصلی لاتاری شوید. در صفحه اول مطابق تصویر زیر روی دکمه Begin Entry منظور شروع ثبت نام کلیک کنید
 2. کد امنیتی صفحه بعد را در کادر زیرش وارد کنید.
 3. در صفحه بعد نام و مشخصات خود را به ترتیب زیر وارد کنید
  1. در قسمت اول نام خانوادگی  و سپس نام  خود را باید وارد کنید.
  2. در قسمت دوم جنسیت خود را مشخص کنید. (Male مرد و Female زن)
  3. در بخش بعد تاریخ تولد ( روز، ماه و سال ) خود را وارد کنید، دقت شود که تاریخ تولد باید به میلادی باشد.چنانچه تاریخ میلادی خود را نمی دانید اینجا کلیک کنید
  4. شهر محل تولد خود را وارد کنید.
  5. کشور محل تولد خود را از منوی کشویی وارد کنید
  6. برای متولدین کشور ایران به هیچ عنوان بخش شش را روی No قرار ندهند.
  7. اطلاعات پاسپورت خود که شامل نام، نام خانوادگی و شماره پاسپورت می باشد را وارد نموده، وارد کردن این اطلاعات برای همه الزامی بوده و تنها افرادی که شامل یکی از گروه های زیر باشند با مشخص کردن آن می توانند این اطلاعات را خالی بگذارند.افراد بدون ملیتافراد ساکن کشور های کمونیستیافرادی که وزارت کشور و اطلاعات کشوری که در آن سکونت دارند اجازه دریافت پاسپورت به آن ها را نمی دهد.در مرحله بعد باید عکس ویژه لاتاری را ارسال کنید. پس از وارد کردن عکس وارد مرحله بعد می شوید
  8. قسمت آدرس پستی که شامل کشور محل سکونت، استان، شهر، کد پستی و آدرس پستی می باشد. همچنین گزینه ای با عنوان In Care Of وجود دارد که در صورت استفاده از آدرس شخص دیگر نام او را باید در این قسمت وارد کنید.
  9. در قسمت بعد نام کشوری که در آن زندگی می کنید را از منوی کشویی موجود انتخاب کنید.
  10. در بخش بعد شماره تلفن خود را همراه با کد کشور محل سکونت وارد کنید. به عنوان نمونه 98912000000+ شکل صحیح وارد کردن شماره تلفن همراه می باشد.
  11. آدرس پست الکترونیک و ایمیل خود را وارد کنید
  12.  اطلاعات تحصیلی ( آخرین مقطع تحصیلی ) را انتخاب کنید.
  13. وضعیت تاهل خود را مشخص کنید.

در قسمت بعد اطلاعات همسر و فرزندان خود را شامل تمامی اطلاعاتی که برای خود وارد کرده اید را باید وارد کنید. ​

برای وارد کردن اطلاعات فرزندان ذکر چند نکته لازم می باشد :

 • اطلاعات وارد شده تنها برای فرزندان زیر 21 سال و مجرد می باشد.
 • حتی در صورتی که از همسر خود جدا شده اید و فرزندان شما با او زندگی می کنند باز هم باید اطلاعات فرزندان خود را وارد کنید.
 • حتی در صورتی که فرزندان شما قصد مهاجرت ندارند باز هم باید اطلاعات آن ها را وارد کنید.
 • در صورتی که کودکی را به فرزند خواندگی پذیرفته اید و زیر 21 سال و مجرد است باید اطلاعات او را وارد کنید.
 • در صورتی که این اطلاعات را وارد نکنید حتی در صورت برنده شدن در قرعه کشی نتیجه آن باطل و گرین کارت شما و خانواده تان لغو می شود.

 

پس از تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده و ارسال آن در مدت زمان تعیین شده توسط اداره مهاجرت آمریکا به عنوان مهلت ثبت نام لاتاری 2024 در حدود 6 ماه بعد قرعه کشی انجام و نتیجه آن در ماه مه ( اردیبهشت ماه ) اعلام خواهد شد.

 

 

 

شرایط زندگی برندگان لاتاری 2023

شرایط زندگی برندگان لاتاری در امریکا

بیشتر افرادی که در لاتاری شرکت می کنند هیچ تصوری از شرایط زندگی در آمریکا پس از برنده شدن در لاتاری ندارند و حتی شاید به قوانین مهاجرت و شهروندی در آمریکا آشنا ندارند.

زندگی در ایالات متحده آمریکا

هنگامی که درخواست ویزای یک برنده لاتاری مورد تایید قرار بگیرد، از او درخواست می‌شود که به منظور چسباندن ویزا به پاسپورت به سفارت آمریکا مراجعه نماید. پس از چسباندن ویزای لاتاری آمریکا به پاسپورت برنده لاتاری، یک پاکت زرد مهر و موم شده نیز به او تحویل خواهد شد.

پاکت زرد برندگان لاتاری حاوی مدارکی محرمانه است که باید هنگام ورود به فرودگاه های آمریکا، به افسرهای گذرنامه مستقر در فرودگاه تحویل شود. همانطور که روی این پاکت نوشته شده است، به هیچ وجه نباید این پاکت زرد را باز کرد و باید آن را به صورت مهر و موم شده تحویل افسر گذرنامه در فرودگاه آمریکا داد. رنگ پاکت این مدارک محرمانه همیشه زرد بوده است و به همین دلیل پاکت زرد برندگان لاتاری در فرودگاه های بین المللی آمریکا بسیار شناخته شده و مشهور است.

برای سفر به آمریکا می‌توان از پروازهای مستقیم دوحه قطر به آمریکا استفاده کرد که این سفر هوایی بسته ایالت مقصد شما در آمریکا حدود 15 الی  16 ساعت به طول خواهد انجامید. البته در صورتی که توانایی این سفر هوایی طولانی را ندارید، می‌توانید از روش های دیگری استفاده کنید که شامل چند پرواز به کشورهای گوناگون و در نهایت به آمریکا خواهد بود، اما امکان این وجود دارد که سفر شما با تاخیر و هزینه زیادتری به انجام برسد. برندگان لاتاری هنگام ورود به فرودگاه آمریکا باید مراحلی را پشت سر بگذارند که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مراحل اداری برندگان لاتاری 2023

مراحل اداری برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

پیش از آنکه پرواز شما در فرودگاه آمریکا به زمین بنشیند، مهمانداران برگه هایی آبی را میان مسافران توزیع کرده و از آنان درخواست می‌کنند که این برگه ها را تکمیل نمایند. این برگه های آبی فرم های گمرکی هستند و شما باید در آن‌ها مشخصات فردی، مقدار پول نقد همراه با خود (دلار و سایر ارزها) ، نوع مواد غذایی همراه با خود، ارزش لوازم گرانبهای خود و … را تکمیل نمایید. عموما اظهاراتی که در این فرم می‌نویسید مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد، بنابراین این برگه آبی را صادقانه تکمیل نمایید.

برندگان لاتاری گرین کارت

اگر شما از طریق لاتاری مهاجرت کرده باشید ، حق زندگی ، کار ، حساب بانکی ، تحصیل و… در آمریکا دارید و شرایط زندگی شما با دیگر شهروندان آمریکا فرقی نخواهد کرد و تقریبا به خود شما بستگی داره که چطوری در کشور خارجی وضعیت مالی و زندگی خودتان را بهبود ببخشید و به واسطه برنده شدن لاتاری ، هیچگونه کمکی از طریق دولت آمریکا دریافت نخواهید کرد!

محل زندگی برندگان لاتاری

محدودیتی برای شهر یا ایالت خاص برای محل زندگی وجود ندارد ، شما بسته به بودجه و شغلی که میخواید داشته باشید میتونید محل زندگیتون رو انتخاب کنید و قانون کلی هم اینه که شهر های بزرگ هزینه زندگی بالاتر هست در عوض فرصت شغلی بیشتره و شهر های کوچک هزینه زندگی کمتره ولی فرصت شغلی هم کمتر هست .

حقایق جالب درباره نوزادان

حقایق جالب درباره نوزادان

غذاهای ژاپنی معروف جهانی

غذاهای ژاپنی معروف جهانی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا