قنبر پلو ؛پلوی ترش وشیرین اصیل شیرازی

دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹ آشپزی

قنبرپلوشیرازی

یکی از غذاهای لذیذ و غذای سنتی شیرازی  که می توان گفت در هیچ کجای دیگر شناخته شده و مرسوم نیست. نام این غذا احتمالاً از نام سرآشپزی گرفته شده که در سال های دور آن را ابداع کرده است .قنبرپلو غذایی است ترش و شیرین  که برای ایجاد این طعم از رب انار و شیرۀ انگور باهم استفاده می شود. برنج، گوشت چرخ کرده، مغز گردو، کشمش پلویی، آرد نخودچی، پیاز وادویه جات مواد دیگری هستند که در پخت قنبرپلو به کار میرود

مواد لازم برای تهیه قنبر پلوشیرازی

● برنج۳ پیمانه
●گوشت چرخ شده  ۳۵۰ گرم
●پیاز درشت نگینی خرد شده ۱ عدد
●مغز گردوخرد شده ۱۰۰گرم
●آرد نخود چی۲قاشق غذاخوری
●کشمش۵۰ گرم
●رب انار۳ قاشق غذا خوری
●شیره ی انگور ۱و ۱/۲ قاشق غذا خوری
●زردچوبه۱ قاشق چای خوری
●نمک و فلفل به میزان لازم
●روغن به میزان لازم
●زعفران دم کرده به میزان لازم
●پیاز رنده شده ۱ عدد

قنبر پلوی شیرازی

طرز تهیه قنبرپلو شیرازی :

۱:  برنج را بشویید و با آب و نمک به مدت ۲ تا ۳ ساعت خیس دهید.

۲: گوشت چرخی  را با کمی آرد نخود چی ، پیاز رنده شده که آب آن گرفته شده ، نمک ،فلفل و زردچوبه مخلوط کنید و با دست ورز دهید تا منسجم شود و بعد آنها را  به اندازه یک فندق بردارید و به  شکل کوفته های ریزی در بیاید و در روغن سرخ کنید.

۳:تابه دیگری را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخلش بریزید و پیاز خرد شده رابه خوبی سرخ کنید ،  سپس  گردو نگینی شده را داخل آن تفت دهید .کشمش را هم به آن اضافه کنید و کمی تفت دهیدو در آخررب انار و شیره انگور را اضافه  کنید و کمی تفت دهید.

۴:برنج را آبکش کنید و داخل قابلمه ته دیگ مورد نظر را انداخته  و لابه لای برنج  کوفته ها و  ، پیاز ،   کشمش ،گردوی ، رب انار،و شیره انگور  تفت داده شده قرار دهید .مقداری زعفران دم شده  روی برنج بریزید و برنج را روی حرارت ملایم قرار دهید تا دم بکشد.این پلوی خوشمزه با سالاد شیرازی طعم بی نظیری دارد.

نوش جان

نکته :.متوانید  برنج را ساده دم کنید و مواد آماده شده را هنگام سرو کنار آن قرار دهید .

ترافل میوه /یک دسر خوشمزه با میوه های تابستانی

چیزکیک لیمویی

طرز تهیه چیز کیک/ چیزکیک لیمویی لذیذ

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا