» سلامت » قرص کاردیوتون چیست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۳:۴۹

 کد خبر: 165385
 160 بازدید

قرص کاردیوتون چیست؟

قرص کاردیوتون چیست؟
قرص کاردیوتون (Cardioton) از داروهای گیاهی است که به منظور تقویت قلب و پایین آوردن فشار خون، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو در صورت مصرف صحیح و به اندازه، عارضه جانبی خاصی ندارد.

برای پیشگیری از بروز این بیماری‌ها باید به صورت مرتب فشار خون را اندازه‌گیری کرده و در صورت بالا بودن آن، از داروهای پایین‌آورنده فشار خون استفاده کرد. یکی از این دارو که به صورت گیاهی ساخته می‌شود، قرص کاردیوتون است که در ادامه قصد معرفی آن را داریم.

قرص کاردیوتون  از داروهای گیاهی است که به منظور تقویت قلب و پایین آوردن فشار خون، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصرف این دارو باعث گشاد شدن عروق کرونر، افزایش جریان خون در آن، خونرسانی و بهبود تغذیه قلب می‌گردد. از داروی کاردیوتون در مواردی نیز برای رفع ناراحتی‌های عصبی قلب همانند تپش قلب و درد قفسه سینه و همچنین درمان آریتمی قلبی، استفاده می‌شود.

این دارو حاوی عصاره خشک استاندارد سرخ ولیک (کراتاگوس) است. از این گیاه، فرآورده‌های دارویی بسیار زیادی در جهان ساخته می‌شود.

فشار خون


نام‌های تجاری، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی

 نام‌های تجاری  –
 موارد مصرف  تقویت قلب و کاهش فشار خون
 عوارض  در صورت مصرف صحیح و به اندازه، عارضه جانبی خاصی ندارد
 اختلال دارویی  داروهای آنتی‌آریتمی، سیزاپراید

مقدار و نحوه مصرف قرص کاردیوتون

بهتر است میزان دقیق مصرف این دارو، توسط پزشک تعیین گردد. به طور معمول ۳ بار در روز و هر بار ۱ یا ۲ قرص، نیم ساعت پیش از غذا مصرف می‌شود. معمولا طول دوره درمان حداقل ۶ هفته به طول می‌انجامد.

قرص کاردیوتون

نکاتی که در ارتباط با مصرف قرص کاردیوتون باید بدانید

  •  چنانچه در دوران بارداری یا شیردهی هستید، این دارو را تنها با نظر پزشک مصرف کنید. در هر صورت مصرف کاردیوتون در سه ماهه اول بارداری، ممنوع است.
  • چنانچه از داروی دیگوگسین استفاده می‌کنید، مقدار آن را با نظر پزشک کاهش دهید.
  • در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین، با پزشک مشورت کنید.
  • دارو را دقیقا طبق دستورالعملی که پزشک داده است، استفاده کنید.
  • در صورت فراموش کردن مصرف یک نوبت از دارو، به محض به خاطر آوردن دوز فراموش شده آن را میل کنید. اما اگر تقریبا زمان نوبت بعدی رسیده است، نوبت فراموش شده را رها کرده طبق برنامه منظم خود عمل کنید و مقدار دارو را دو برابر نکنید.
  • فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی)، در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند.
  • چنانچه با مصرف این دارو دچار علائم حساسیت مثل تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف دارو را ادامه نداده و به اورژانس رجوع کنید.
  • قبل از مصرف قرص کاردیوتون، هر گونه حساسیت دارویی یا غذایی که داشته‌اید، به پزشک اطلاع دهید.
  • مصرف این دراو در کودکان زیر ۱۲ سال، توصیه نمی‌شود.
  • در صورت ایجاد ادم در پا، با پزشک مشورت کنید.

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.