قدرت شگفت انگیز دعا کردن /تاثیر دعا کردن

سه‌شنبه 30 شهریور 1400 موفقیت
دعا کردن

قدرت شگفت انگیز دعا

در بخش قبلی موفقیت دایان  درباره قدرت  باور نکردنی تلقین  مطالب بسیار مفیدی ارائه دادیم و در این بخش در باره قدرت دعا مطالب جالبی ارائه  میدهیم امید است که برای شما دوستان عزیز مفید باشد و راه روشنی برای  زندگی شما باشد

دعا کردن به معنای   زمزمه کردن کلماتی که شاید مفهومش را ندانیم نیست. شاید اگر در گذشته دعا کردن برایتان کاری مبهم بوده و فقط برای بانوان سالمند و کودکان بی گناه مناسب بوده، و برای شما کارایی نداشته است، به احتمال فراوان از آن روست که که نمی دانستید در دعا کردن چه قدرتی نهفته است!دعا کردن کاری فراتر از زمزمه های آگاهانه ای است که می دانید هرگز به بالا نخواهد رسید. زمانی که فقط با ذهن هشیار دعا می کنید، تنها بخش کوچکی از کل ذهن تان مشغول دعا کردن است و بر حسب دعای تان، تنها به بخشی از نتایج دست می یابید.

هیچ روش بهتری به جز دعا کردن برای ایمن ساختن همهٔ موهبت های زندگی که در حقیقت میراث الهی شماست، وجود ندارد. دعای سکوت و زمانی را با خداوند تنها ماندن بهترین راه برای رسیدن به آرامش درونی می باشد. زمانی پزشک و دانشمند معروف جهان، الکسیس کارل پس از بررسی پیامد های مطلوب دعا بر بیمارانش، در کمال اطمینان اظهار داشت: (اگر شما عادت دعاکردن خالصانه را ایجاد کنید، زندگی تان به طرز چشمگیر و بنیادی تغییر خواهد

گفتگو با خداوند باید هر صبح و پیش از انجام هر کاری جزء مهم ترین و بهترین برنامه روزانه ما باشد. گفتگو با خدا یعنی دعا کردن . دعا کردن ، کار پیچیده ای نیست. بسیار ساده و مانند گفتگو با یک دوست است.

برای دعا کردن لازم نیست به معبد، زیارتگاه، یا مسجد برویم. رفتن به چنین اماکنی خوب است، زیرا این مکان ها سرشار از انرژی مثبت، امواج مطهر و مقدس و قدرتمند هستند. اما برای آن که قادر باشیم دعا کنیم نیازی نیست به مکان خاصی برویم. خدا در همه اوقات و در همه جا با ماست؛ فقط لازم است چشمانمان را ببندیم، دنیای بیرون را کنار بگذاریم و به خدا بیندیشیم. «او» آنجاست.

مزایای دعا کردن :

دعا کردن ، موهبت الهی را در درون و پیرامون تان به حرکت درخواهد آورد. وقتی در افزایش قدرت های دعایی اصرار ورزید، بر شما آشکار خواهد شد که دعا جایی است که حرکت است ؛ که دعا کردن «شما را به حرکت درآورده است» و بی شک شما نیز برای اثبات این مطلب، مستنداتی در اختیار دارید.

اما در پاسخ به این که آیا استجاب قطعی دعاهای تان بلافاصله آشکار می شوند یا نه، باید گفت که با احساس آرامش ذهن و خرسندی عمیق روح تان که در پی دعا کردن به دست می آورید و به سوی هر موهبت بیرونی سوق می یابید، در مورد ضرورت دعا کردن در زندگی مجاب می شوید.

دعا، قدرت است. قدرتی که در درون هر کس محبوس مانده است. همه باید این نیرو را فعال کنند. دعا کردن راهی ساده و شیوه ای مستقیم برای رسیدن به آرامش درونی است. در دعا نیازی به آشنا شدن با اسرار عرفانی نداریم. تنها چیزی که لازم است، عشق به خداست و ایمان به حضور او. کسی که دعا کردن را آموخته است، در صحنه های متغیر زندگی مملو از آرامش درونی می باشدو هیچگاه دچار تردید نمی شود.

 

قدرت دعا کردن

قدرت دعا کردن

چرا دعا کردن از قدرت اعجاز برخوردار است ؟

قدرتی که در دعا کردن وجود دارد به هیچ عنوان عجیب نیست. فقط عملکرد قوانین بالاتر به سادگی قابل درک نیست. در واقع به نظر می رسد که مجموعه ای قوانین طبیعی برای جهان مادی وجود دارند و مجموعه دیگری برای دنیای نامرئی ذهن و روح. قوانین ذهن و روح آن چنان قوی اند که می توانند برای تشدید کردن، بی اثر کردن ، یا حتی وارونه ساختن قوانین جهان مادی به کار روند. به نظر می رسد که دعا کردن ، عملکرد این قوانین والاتر را تجلی می بخشد. وقتی هیچ چاره ای وجود نداشته باشد، دعا کردن می تواند سبب شود کاری صورت پذیرد.

در حقیقت انرژی و قدرتی که از دعا کردن آزاد می شود، به شما کمک می کند تا لایه های افکار منفی را در هم فروریزید؛ افکاری که پیش تر شما را به مشکلات گوناگون پیوند داد بودند.  بدین ترتیب، ناممکن ها، ممکن می شوند. کارها بر وفق مراد می گردند و به اصطلاح  معجزه ها رخ می دهند. آن هنگام است که پی می برید دعا بر «قوانین طبیعی» چیره شده است و آن چه را انجام نشدنی می پنداشتید، انجام داده است! دعا یعنی خواستن از خداوند و ارتعاشات مثبت برای رسیدن به هدف،یعنی قانون جذب خواسته. اگر انسان ها قدرت دعا کردن را درک می کردند و آن را به کار می بستند، وقایع هولناک این جهان می توانستند افسانه پنداشته شوند. وقتی قدرت دعا کردن را آزادانه گسترش دهید، می توانید کمک کنید که دنیای تان ، به جهانی پر از آرامش درونی و بیرونی تبدیل شود.

دعا کردن در جایی است که زندگی هست!

امروزه نسبت به هزاران سال پیش، به دعا کردن توجه بیش تری نشان داده می شود. چرا؟ چون دعا، جایی است که زندگی هست. کشیشی از مراجعش که مرد جوانی بود و دچار مشکلی بزرگ، پرسید: آیا برای مشکلت دعا کردی؟ او با شگفتی پاسخ داد: دعا کردم؟ اکنون دیگر وقت دعا کردن نیست. وقت آن است که کاری انجام دهم!

دعا کردن، یعنی کاری انجام دادن، مهم ترین «کاری» که می توانید پیش از هر چیز برای مشکل تان انجام دهید. چرا؟ زیرا دعا کردن تنها عملی است که می توانید برای ایجاد تغییرات انجام دهید، کاری از درون برای عملی در برون.

این مطلب حقیقت دارد زیرا کنش فیزیکی، جزئی ترین انرژی را آزاد می کند، حال آن که کنش ذهنی و معنوی، قوی ترین انرژی را آزاد می کند. دعا کردن نخست در مقطع ذهن و قوانین کنش ذهن جای می گیرد که همانا جهان تان را بنا می کند. دعا کردن شیوهٔ اندیشه تان را تغییر می دهد؛ به این معنی که نخست فکرتان را عوض می کند، در نتیجه فکرتان آرام می شود، تعالی می یابد و شما را تغییر می دهد.

یکی از اهداف دعا کردن همین است، فکرتان را عوض کند، در نتیجه جهانتان نیز تغییر می کند. اما دعا فراتر از این نیز می رود. در وصف (قدرت دعا) دلیل دیگری نیز وجود دارد. دعا والاترین شکل انرژی جهان را آزاد می کند، یعنی شما را به انرژی خداوند که همانا اصل و منشأ شماست، متصل می کند. وقتی این چنین شود، دعا شما حرکت میکند

 

قدرت دعا کردن

قدرت دعا کردن

آرامش درون چیست – وقتی دعا می کنید، کوچک ترین نیرو را به حرکت درمی آورید. شما ارتعاش معنوی بالقوه ای را آزاد می کنید که به هیچ گونهٔ دیگری آزاد نمی شود. با دعا کردن، انرژی خداوندی را که برای شما و از طریق شما کار می کند، در درون و پیرامون تان می گسترانید. شما نگرش، واکنش و نتایجی درست ایجاد می کنید. این دعای شماست که قدرت خداوندی را درک و آزاد می کند و به شما آرامش درونی می دهد.

 

ممکن است شما نیرو دعا را احساس نکنید زیرا در بالاترین حد ارتعاش، بیش از آن حد معمول که انسان احساس کرده است، عمل می کند. در حقیقت دعا کردن نوعی انرژی را آزاد می کند که معمولا چنان خوب و نیکوست که از نظر فیزیکی قابل ثبت نیست. با وجود این، وقتی دعا می کنید از نظر ذهنی و معنوی گسترش می یابید؛ به این منظور که هشیاری تان آنچنان وسیع می شود که جریان عظیم تری از انرژی الهی را که با دعا کردن ایجاد شده است، دریافت کند.

آرامش درون چیست – دعا کردن تنها به مفهوم درخواست و نجوا کردن نیست، دعا کردن، در عین حال یعنی دریافت کردن ، یعنی رسیدن به آرامش درونی .زمانی فردی شکاک مصرانه می گفت که به قدرت دعا اعتقاد ندارد. وقتی از او پرسیدم آیا هیچ گاه دعا کرده است، پاسخ داد یک بار، و آن وقتی بود که در جنگلی انبوه گم شده بود و نمی توانست راه خروج را پیدا کند. او چندین روز در آنجا مانده بود و کم کم درد گرسنگی به او هجوم می آورد‌ در آن هنگام او در کمال (ضعف و ناتوانی) دعا کرد. آنگاه دوستش فریاد برآورد: (پس خداوند دعایت را اجابت کرده است، در غیر این صورت اکنون اینجا نبودی.) او معترضانه پاسخ داد: (این طور نیست، خداوند به دعای من پاسخ نگفت. بلافاصله دو تن از شکارچیان پیش آمدند و راه خروج را به من نشان دادند.)این مرد نفهمیده بود که دعایش اجابت شد و آن شکارچی ها نیز نیرویی زمینی بودند که کار خداوندی به دست شان انجام گرفته بود. با وجود این، او با دعا کردن لحظه ای قدرت خداوند را در درون و پیرامونش احساس کرده و بدین سان با این قدرت تماس یافته و آن را آزاد کرده بود تا نتایج را به سویش آورد. او نه تنها درخواست، بلکه همچنین دریافت کرد.

شما با هر شیوه ای که بخواهید می توانید دعا کنید…(جملات تاکیدی ، تمرکز ، مراقبه، سکوت ، درک و شکرگزاری و…..) همین حالا امتحان کنید. چشمانتان را ببندید و با یک جمله سپاسگزاری از داشته هایتان لذت این آرامش معنوی را با عمق جان لمس کنید.

آرامش درون چیست ؟

آرامش درون چیست – در مورد «قدرت فکر» و همچنین «قدرت دعا» مطالبی زیادی نوشته اند. این دو عبارت به هم متصل و قدرت هایی توأم هستند. ذهن ، خط اتصال میان خداوند و انسان است. دعا کردن در واقع شیوه ای از فکر کردن است که انسان را به خداوند پیوند می دهد. شخص با فکر و ذهنش دعا می کند و از این ارتباط به آرامش درون دست پیدا می کند.برخی از صاحبان  قدرت ادعا می کنند آنچه انجامش برای افراد عادی معمولاً شش ساعت طول می کشد، در شخصی که می داند دعا کردن را آموخته است و پیش از آن به مراقبه بپردازد، فقط یک ساعت وقت می گیرد!

آرامش درون چیست – دعا کردن و انجام مراقبه و دعای سکوت و مدیتیشن روزانه یکی از شاه کلیدهای مهم برای رسیدن به آرامش درونی است

 

 

 

 

خود شناسی

خودشناسی/ خودشناسی را از کجا شروع کنیم؟

اعتماد به نفس

آیا اعتماد به نفس با تجربیات دوران کودکی ارتباط دارد؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا