قانون خلاء چیست ؟ تاثیر قانون خلاء در تمام زوایای زندگی

چهارشنبه 2 مهر 1399 موفقیت

قانون خلاء  

  در مقاله قبلی بخش  موفقیت دایان درباره قدرت و معجزات بخشیدن و انفاق مطالب مفیدی ارایه دادیم و به سوالات مختلف که در این زمینه وجود داشت پرداختیم  و در این بخش در مورد  قانون خلاء   مطالبی را ارائه می دهیم.امید است راه روشنی در زندگی شما عزیزان باشد

شما برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود در زندگی و یا کسب موفقیت در کار و زندگی فردی تان نیاز به کار و تلاش زیادی دارید. اما در کنار کار و تلاش، باید  فرد فکر درست و ذهنیت مناسبی هم داشته باشید. آن چیزی که ذهنیت شما را نسبت به زندگی، فردیت و شخصیت خودتان شکل می دهد، باورهای شما است. قوانین زیادی در دنیای فیزیک و متافیزیک می تواند به شما در شکل دهی ذهنیت و باورهای تان کمک کنند. قانون خلاء یکی از قوانینی است که می تواند به شما در رسیدن به چنین ذهنیت و باوری و درنتیجه در رسیدن به اهداف و حتی آرزوهای دست نیافتنی تان کمک کند.

فانون خلاء چیست ؟

قانون خلا ء به هیچ وجه اصراربر بخشش کل اموال ندارد.ویاحتی اصلا فقط مربوط به بخشش نیست…قانون خلا می گوید اگرچیزی را واقعا می خواهی برایش فضای خالی ایجادکن.مثل  اکسیژن که تا ازریه ها ما  دی اکسید کربن  بیرون نرود اکسیژن تازه واردش نمی شود.یا تا وقتی افکار منفی ازذهنمان خارج نشود بهیچ وجه افکار وباورهای مثبت جایگزینش نمی شود.ترجیحا لباسها و وسایلی را که یکی دوسال است اصلا استفاده نکرده ای ازخانه خارج کن.کتابهای کهنه ات رابه دیگران ببخشآن وقت خواهی دید چطور قانون خلا وارد عمل شده و جایشان را باچیزهای عالیتر پرمی کند.

قانون خلاء به معنی این است که شما برای هر چیزی که می خواهید به آن برسید، آن را در زندگی تان جذب کنید و یا انجامش دهید، مثل موفقیت ها، اهداف و آرزوهای تان، باید برای آنها فضایی خالی در زندگی تان ایجاد کنید. خالی کردن یک فضا و یا ایجاد یک فضای خالی به این معنی است که یاد بگیرید چطور افکار و باورهای قدیمی را رها کنید و چگونه از شر این الگوهای فکری در ذهن تان که شما را مدام از رسیدن به خواسته ها و جذب موفقیت دور می کنند، خلاص شوید. این بخش مهمی از قانون جذب هم به شمار می رود که بیشتر افراد از آن غافل می شوند.

درواقع قانون خلاء به نوعی روی بخش منفی ذهن شما تمرکز دارد

رها کردن داشته ها و تعلقات چندان ساده و راحت نیست. چون از طرفی به عادت های مان مربوط می شود که علاقه داریم همچنان در زندگی مان باید باشند و از طرف دیگر هم به ضعف های ما مربوط می شود که از مواجه شدن با آنها و ترس های مان هراس داریم. ولی قانون خلاء با جدیت و قدرت این داشته ها را از ما جدا می کند. جدایی و رهایی از این موجودیت ها آغاز ورود موفقیت ها و آرزوهای جدید و بزرگ تر است.

اعتماد به طبیعت

 چون طبیعت ذاتی جهان هستی خوب است، بنابراین هر خلاء ای با خیر و خوبی پر می شود. بنابراین یکی از سریع ترین روش ها برای آشکار کردن سعادت در زندگی تان ایجاد خلاء ها است… اگر شما مدام به چیزی منفی پیله کنید، دیگر جایی برای مثبت اندیشی و انرژی های مثبت نیست که وارد زندگی تان شوند. بنابرانی وقتی افرادی برای مشاوره می آیند و می گویند که سعادت و خوشبختی را در زندیگ شان مشاهده نمی کنند، سوال که از آنها می پرسم این است: « هنوز روی چه چیزی گیر کرده ای که باید از دستش رها شوی؟»

قانون خلاء

قانون خلاء

تاثیر خلاء در تمام زوایای زندگی تان اثر می کند.

گاهی اوقات که سر کار هستم و احساس خستگی و کلافه گی می کنم، یک نگاه به میز و اطراف در دفتر کاری ام همه چیز را برایم شرح می دهد. در هر طرف انبوهی از وسایل انباشته شده است. محیط اطراف من بی نظم و آشفته است و درنتیجه من هم احساس آشفتگی و خستگی می کنم.

بنابراین کارم را متوقف کردم و شروع کردم به مرتب کردن و تمیز کردن اطرافم. تمام چیزهای که روی هم انباشته شده بوند را روی زمین گذاشتم و بر طبق پروژه شان مرتب کردم و سپس هر پروژه را در داخل فایل مربوط به خودش گذاشتم. بعد یک لیست از کارهایی که باید انجام می دادم را نوشتم. در این لیست، تمام کارهای مهمی را که برای هر پروژه باید انجام می دادم، لحاظ کردم. سپس فایل ها را در قفسه و یا روی میز خودم قرار دادم.

با تهیه این لیست، حتی اگر ۴۰ تا کار متفاوت هم داشتم، فورا احساس آرامش می کردم و با تمرکز و راحتی به سراغ انجام کارها می رفتم. معمولا کارهای لیست را الویت بندی می کنم و پس از انجام هر کار و پایان آن لذت می برم. این باعث ایجاد انرژی مثبت در اطرافم می شود و حتی قبل از اینکه خودم متوجه شوم، کار را تمام می کنم.

درنتیجه، وقتی که با آرامش درونی و تمرکز کار می کنم، نتیجه بهتری می گیرم و پروژه ها را موفق تر به پایان می رسانم. بنابراین باید تمام چیزهایی که حواسم را پرت می کنند و باعث مشغولین ذهنی و عدم تمرکز من می شوند را از خودم و اطرافم حذف کنم و یک فضای خالی و یک خلاء در ذهنم ایجاد کنم. وقتی شما با فضایی باز و مرتب شده احاطه شوید، احساس فراخی، خلاق بودن و مسلط بودن بیشتری می کنید.

با استناد به قانون خلاء بیخیال کفش های کهنه شویدهمین اصل در جذب تمام اهداف، رویاها و تمام آرزوهای دست نیافتنی در زندگی کاربرد دارد.

البته این قانون خلاء برای سلامتی هم کاربرد دارد و گاهی می تواند معجزه ای درمانی برای معالجه دردهای تان باشد. من مشکلات جسمانی زیادی در ۳۰ سال اول زندگی ام داشتم. همین طور مشکلات مالی و فردی زیادی هم داشتم. ریشه مشکلات این بود که من بیمار، شکسته و نادان بودم.  من درواقع نمی توانستم دلیل تمام ناکامی ها و کمبودهایم را متوجه شوم. بعد توانستم کشف کنم که من درواقع درحالت گسترش دادن تمام کمبودها در زندگی ام هستم چون یک ذهن ناخودآگاه زخمی و قربانی داشتم. من به کمبودهایم چسبیده بودم چون به من اجازه می دادند که مدام چیزهای بد را به رخ بکشم تا قصه قربانی بودن خود را تغذیه کنم.

بنابراین  هیچ فضایی در ذهنم برای قهرمان و پیروز شدن ایجاد نمی کردم. من تمام درها را به روی فرصت های جدید و انرژی های مثبت بسته بودم. درنتیجه تمام ذهن من را افکار مسموم ضعف و بیماری پر کرده بود. در واقع من اسیر افکار منفی و محدود کننده خود شده بودم. افکار و ذهنیت هایی که باور بازنده بودن را در من مدام تقویت می کردند. اما به محض اینکه موفق شدم از قلاب قربانی بودن رها شوم، دنیایی از فرصت ها و امکانات جید به روی من گشوده شد. تمام مشکلات جسمی که تمام عمر با خودم یدک می کشیدم، محو شد و توانایی های جدید در من پدیدار شد.

البته هیچ  معجزه ای رخ نداد

البته مشکلات جسمی و سلامتی من واقعی بودند. این مشکلات واقعی بودند چون من تصور می کردم واقعی هستند. چون به آنها نیاز داشتم تا وجه زخمی و قربانی خودم را همچنان داشته باشم. به محض اینکه دیگر نخواستم یک قربانی باشم، آنها به شکل معجزه آسایی درمان شدند.

چون دیگر به آنها نیازی نداشتم که شخصیتم را تعریف کنند. درنتیجه بدن من به راحتی آنها را رها کرد. و دوباره بافت ها سالم تولید کرد.

برای استفاده از این قانون باید به آن ایمان داشته باشید. شما ابتدا باید بخواهید که چیزهایی را رها کنید و دیگر به آنها تعلق خاطر نداشته باشید. وقتی درک کنید که جهان هستی تا چه حد خوب و ذاتا بخشنده است، راحت تر به قانون خلاء و رسیدن به آرزوهای دست نیافتنی تان ایمان می آورید. دیگر ترسی از رها کردن داشته های ناچیزتان نخواهید داشت چون می دانید که با چیزی مشابه و یا حتی چیز بهتر و موفقیت بزرگ تری جای آن را پر خواهید کرد.

خلاصه ای از قانون خلاء

اطراف تان را خوبی و سعادت فراگرفته است و وسعت و فراوانی موهبت های جهان هستی پایان ناپذیر و نامحدود است. تنها کمبودی که حس می کنید، کمبودی است که در ذهن تان ساخته اید. اگر تصور می کنید آرزویی که دارید، دست نیافتنی است، دلیل آن ذهنیت منفی شماست. وقتی چیزی به اسم آرزو یا رویا در ذهن تان شکل بگیرد، پس قطعا در دنیای بیرون وجود داشته و یا قابل ایجاد شدن است. پس کافی است فضای مناسبی را برای آن در ذهن و باورتان و در زندگی تان خالی کنید.ذهن تان را برای دریافت سعادت و خوشبختی باز کنید، یک فضای خلاء برای نگه داشتن آن ایجاد کنید و مطمئن باشید که آن را جذب خواهید کرد.

ذهن قوی و قدرتمند

 5 عادت که باید کنار بگذاریم برای داشتن ذهن قوی و قدرتمند برای موفقیت

قدرت و معجزات بخشیدن و انفاق (قسمت چهارم)

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi