قاتل سرطان را بشناسید

پنج‌شنبه 19 اسفند 1400 سلامت

قاتل سرطان را بشناسید

گروهی از پژوهشگران که سال های گذشته پژوهش هایی بر روی انسان انجام داده اند، دریافته اند روغن سیاه دانه برای انسان خواص زیادی دارد. سیاه دانه از معروف ترین گیاهانی است که به ویژه روغن آن نقش فراوانی  در  جلوگیری از فعالیت سلول های سرطانی دارد.

 

قاتل سرطان را بشناسید

قاتل سرطان را بشناسید

این گیاه همچنین قادر است برخی از انواع این سلول را کشته و درمانی قوی برای سکته و التهاب مفاصل نیز می باشد. به گزارش پایگاه اینترنتی «الشاشه نیوز» سیاه دانه دارای موادی برای مبارزه با سرطان کبد، پوست، رحم، پستان، معده، پروستات و مغز است. گروهی از پژوهشگران که سال های گذشته پژوهش هایی بر روی انسان انجام داده اند، معتقدند روغن سیاه دانه برای انسان بسیار مفید است.

همچنین پژوهش انجام شده توسط محققان هندی حاکی است موش هایی که در ازای هر کیلوگرم وزنشان، 20 میلیگرم ماده تیموکوینونکه سیاه دانه حاوی آن است، به آنان خورانده شده با کاهش سلول های سرطانی مواجه شدنداما  سلول های سرطانی در موش هایی که از این ماده استفاده نکردند، افزایش یافت.

 پژوهشگران مصری نیز می گویند روغن سیاه دانه و عسل دارای قدرت ضد سرطانی بوده و خطر گسترش سلول های سرطانی را کاهش می دهند. پژوهش های پژوهشگران در سال 2014 نیز حاکی از قدرت روغن سیاه دانه در زمینه درمان سلول های سرطان ریه است زیرا مصرف این ماده باعث مرگ سلول های سرطانی ریه می شود. همچنین پژوهشگران مالزی در سال 2013 دریافتند که سیاه دانه دارای قدرت کشتن سلول های سرطان خون بوده و مصرف این ماده از مهمترین شیوه های طب سنتی برای درمان این نوع سرطان است.

قاتل سرطان را بشناسید

قاتل سرطان را بشناسید

 

سیاه دانه

 

استرس

روش ساده کاهش استرس

چگونه غذای سالم مصرف کنیم؟

چگونه غذای سالم مصرف کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا