هدبند افزایش کیفیت خواب SmartSleep

سه‌شنبه 24 اسفند 1400 فناوری
SmartSleep

SmartSleep

خواب خوب و کامل باعث سلامتی بیشتر بدن میشود وتاثیر بسزایی در خلق و خوی افراد دارد. این موضوع را در زمان هایی که کمبود خواب دارید کاملا میتوانید متوجه شوید. در همین راستا هدبندی ارائه شده که از طریق پخش اصواتی بسیار ملایم مغز شما را به عمیق‌ترین حالت خواب فرو ببرد.

 

خواب عمیق حالتی است که در آن نورون‌های مغز استراحت می‌کنند. محققان معتقدند هنگامی فرد به خواب عمیق فرو می‌رود، ذهن فرصت پردازش و ذخیره‌سازی اتفاقات و خاطرات روز را پیدا می‌کند و به دور از تنش‌های روزانه به اصطلاح یک نفس راحت می‌کشد. به همین دلیل، اگر در طول شب خواب آسوده‌ای نداشته باشید، روز بعد نمی‌توانید به‌خوبی تمرکز کنید.

SmartSleep

SmartSleep

محصول جدید فیلیپس به نام SmarSleep از حسگرهای داخلی برای لمس پیشانی و پشت گوش‌های شما استفاده می‌کند تا فعالیت ذهن شما را بررسی کرده و داده‌های حاصل از این بررسی را به اپلیکیشن موبایل مخصوص خود ارسال کند. وقتی تشخیص این هدبند این باشد که شما به خواب عمیق فرو رفته‌اید، اسپیکرهای به کاررفته در آن صدای خفیفی را پخش خواهند کرد. این صدا یک الگوی تکرارشونده است که به تناسب فعالیت ذهن شما بالا و پایین می‌شود. صدای یادشده آنقدر خفیف است که شما را از خواب بیدار نمی‌کند؛ برعکس، این صدا باعث عمیق‌تر شدن خواب شما خواهد شد.

SmartSleep

SmartSleep

اساس ایده‌ی این هدبند بر تحقیقات اخیر محققان در خصوص تأثیر مثبت برخی صداها بر خواب بزرگسالان بنا شده است. این تحقیقات هرچند در مقیاس وسیعی انجام نگرفته است و صحت و مورد اطمینان بودن آن‌ها چندان مشخص نیست؛ اما فیلیپس امیدوار است با این هدبند بتواند تمرکز و تقویت حافظه را برای افراد به ارمغان بیاورد.علاوه بر موضوع فوق، بستن تمام مدت یک هدبند که به بلندگویی هرچند کوچک در پشت گوش مجهز است ممکن است خوشاید خیلی‌ها نباشد. از آن ناخوشایندتر قیمت این هدبند است. فیلیپس قیمت ۴۰۰ دلار را برای این هدبند در نظر گرفته است.

sانویدیا سیستم روی چیپ Xavier را برای خودروهای خودران رونمایی کرد - فناوری

 

راهنمای خرید هدفون مناسب سفر

راهنمای خرید هدفون مناسب سفر

شلوار‌های جین نیازی به شستشو ندارن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا