فواید و خواص پوست تخم مرغ

دوشنبه 18 بهمن 1400 سلامت
فواید و خواص پوست تخم مرغ

فواید و خواص پوست تخم مرغ

پوست تخم مرغ برای موهای سالم و رفع چروک صورت خواص بسیار دارد همچنین با اضافه کردن آن به رژیم خود میتوانید استحکام دندان هایتان را نیز تضمین و با پوکی استخوان خداحافظی کنید. به محض شکستن تخم مرغ پوست آن را دور می ریزیم غافل از اینکه این پوست های به نظر بی مصرف می توانند جایگزین گروهی از گرانقیمت ترین داروها باشند. با خواص پوست تخم مرغ دندان و موهایی سالم و زیبا داشته باشید.خواص پوست تخم مرغ
خواص پوست تخم مرغ

پوسته تخم مرغ چیست؟

پوسته های تخم مرغ دارای تعدادی از مزایای بهداشتی و همچنین مزایای پوست و مو هستند و مقدار زیادی کلسیم و پروتئین موجود در تخم مرغ ها برای این مزایا محاسبه می شود که در ادامه بخش سلامت نمناک برخی از کاربردهای و مزایای استفاده از پوسته تخم مرغ بیان شده است.

فواید و خواص پوست تخم مرغ

فواید و خواص پوست تخم مرغ

خواص و فواید پوسته تخم مرغ برای سلامت بدن و زیبایی پوست و مو

1. پوست تخم مرغ کمک می کند تا کلسیم مورد نیاز را بدست آورید:

پوسته تخم مرغ می تواند نیاز روزانه کلسیم بدن را تامین کند چراکه این ماده غنی از کلسیم است که به توسعه و رشد استخوان ها کمک می کند.پوسته تخم مرغ نیز در تنظیم ضربان قلب، ترویج عملکرد عضلات و کنترل سطح فسفر، منیزیم، پتاسیم و غیره در خون مفید است.

درست همانطور که بهترین منبع کلسیم برای افراد مبتلا به کمبود آن است، همچنین در حفاظت از شرایطی که به دلیل مصرف بیش از حد کلسیم بوجود می آید مفید است.

فواید و خواص پوست تخم مرغ

فواید و خواص پوست تخم مرغ

2. خواص پوست تخم مرغ ؛ مفید در درمان پوکی استخوان و تقویت دندان ها:

لیست مزایای پوسته تخم مرغ همچنین شامل درمان پوکی استخوان می باشد ؛ همانطور که در بند قبلی ذکر شده است، پوسته های تخم مرغ بهترین منبع کلسیم هستند، با این حال، منبع فلورین و استرانسیوم نیز است که بسیار مفید برای متابولیسم استخوان ها و تحریک رشد غضروف میباشد.

همچنین در دوران پس از یائسگی برای کاهش درد که مرتبط با پوکی استخوان است مفید میباشد و توسط پزشکان توصیه می شود.تخم مرغ همچنین بهترین مواد تشکیل دهنده کنترل آفات طبیعی هستند.

فواید و خواص پوست تخم مرغ

فواید و خواص پوست تخم مرغ

3.خواص پوست تخم مرغ برای تقویت خاک گلدان و رشد بهتر گیاه:

استفاده آنها در اطراف گل و سبزیجات، آنها را از آفات محافظت می کند. بهترین محافظت در برابر حلزون ها، کرم ها و غیره است. بوی پوسته تخم مرغ همچنین جوندگان و گربه ها را تحریک می کند.

فواید و خواص پوست تخم مرغ

فواید و خواص پوست تخم مرغ

4.برای ساخت بهترین اسکراب صورت از خواص پوست تخم مرغ بهره ببرید:

اسکراب صورت با بهترین پوسته های تخم مرغ برای پوست صورت، به عنوان بهترین لایه بردار طبیعی برای صورت کار می کنند. هنگامی که به عنوان یک عنصر در ساخت اسکراب صورت خانگی استفاده می شود، بهترین نتایج را برای لایه برداری پوست ارائه می دهند ؛ برای این منظور ، آنها در مواد اسکراب مخلوط شده و در صورت برای حدود 15 دقیقه استفاده می شود.

 پوست تخم مرغ برای زیبایی

5.خواص پوست تخم مرغ برای داشتن موهای سالم:

پوسته های تخم مرغ برای مو بهترین مخلوط همگن هستند کافیست برای تقویت موهایتان غشاء سفید پوست تخم مرغ را جدا کنید سپس در یخچال نگهداری شود. پس از آن، آن را با مواد تشکیل دهنده دیگری مانند آب و آوکادو مخلوط کنید و سپس مخلوط را بر روی موها بمالید، یک ساعت صبر کنید و بعد آن را بشویید. این نه تنها باعث تغذیه موها می شود، بلکه آنها را درخشان نیز می کند.

 پوست تخم مرغ برای مو

6. خواص پوست تخم مرغ در جوانسازی پوست و برای خداحافظی با چروکها:

آیا پیری شما را ناراحت می کند؟ پوسته تخم مرغی برای پوست نیز استفاده می شود. برای ساختن این بسته جادویی، پوسته های تخم مرغ را خورد کنید و پس از آن روی سینی های مکعب یخ قرار دهید سپس آن را با کمک آب در حرکت دایره ای بر صورت می چسبانیم. این ترفند نه تنها به شما در کاهش چین و چروک کمک می کند بلکه بافت پوست را نرم می کند.

 پوست تخم مرغ برای پوست

خواص و فواید پوسته تخم مرغ در موارد خانه داری

۱-تمیز کردن لباس های سفید با پوست تخم مرغ

اگر از خاکستری شدن لباس های سفید خود نگرانید، کافیست مقداری پوست تخم مرغ داخل صافی ریخته، همراه لباس ها داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.

۲-جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب با پوست تخم مرغ

ریختن مقداری پوست خرد شده تخم مرغ روی صافی فلزی سینک، باعث تمیزی و جلوگیری از گرفتگی لوله ها می شود. آن ها همچنین مانع از عبور مواد جامد و رهایی از چربی های داخل لوله ها می شوند.

فواید پوست تخم مرغ

۳-دفع آفات با خواص پوست تخم مرغ

حلزون ها، کرم های برگ خوار و آفات را با پاشیدن مقداری پوست تخم مرغ در اطراف باغ خود دور کنید.

خواص و فواید پوسته تخم مرغ در سلامت بدن و استفاده در خانه داری

غذای پرندگان از پوست تخم مرغ

ریختن خرده های پوست تخم مرغ نزدیک ظرف غذای پرندگان ماده در جذب کلسیم مورد نیاز آن ها برای تخم گذاری موثر است.

 غذای پرندگان

عوارض استفاده از پوست تخم مرغ

آیا پوسته تخم مرغ عوارض جانبی دارد؟

فقط چند مورد روش استفاده از پوسته وجود دارد، به همین دلیل عوارض جانبی نیز کم هستند ؛برخی از عوارض ناشی از استفاده از پوسته تخم مرغ که به طور گسترده ای مشاهده شده ،عبارتند از:

1.بعضی از مردم پس از مصرف پوسته تخم مرغ شکایت کرده اند که ناراحتی معده یا یبوست داشته اند.

2.تهوع یا استفراغ، کاهش وزن غیر معمول، از دست دادن اشتها، نوسانات خلقی و غیره نیز باید به سرعت به پزشکان گزارش می شود.

3.درد در ماهیچه ها یا استخوان ها.

پوست تخم مرغ و عوارضش

4.سردرد، افزایش ادرار یا تشنگی، ضعف و یا خستگی اغلب نیز ممکن است عوارض جانبی پوست تخم مرغ باشد.

5.بلعیدن قطعات بزرگ پوسته تخم مرغ ممکن است منجر به آسیب مری یا گلو شود.

6.برخی از پوسته های تخم مرغ با برخی از باکتری های خاص به نام Salmonella enteritidis همراه هستند، که اگر قبل از استفاده در آب جوش شسته نشوند، می تواند منجر به مسمومیت شدید شود و گاهی اوقات دارای مواد سمی هستند که موجب مشکلات جدی سلامتی می شود.

مضرات پوست تخمه مرغ

مزایای کم‌خوابی

مزایای کم‌خوابی

بیماری گوشه

بیماری گوشه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا