فواید ومضرات زرد آلو برای بدن

دوشنبه 4 بهمن 1400 سلامت
فواید ومضرات زرد آلو برای بدن

فواید ومضرات زرد آلو برای بدن

یکی از میوه های مفید زردآلو است که ورزشکاران بعد از ورزش می توانند بخورند. به این شرط که بعد از خوردن زرد الو ، آب ننوشند. در زمستان می توانند از برگه زردآلو استفاده کنند و در تابستان اگر می خواهند همراه آب باشد از برگه زردآلو خیسانده در آب استفاده شود.در ادامه بیشتر با فواید ومضرات زرد آلو برای بدن اشنا خواهید شد

فواید ومضرات زرد آلو برای بدن

فواید ومضرات زرد آلو برای بدن

 

۱-زردآلو بازکنندة گرفتگی های مجاری عروق و نرم کنندة سفتی ها می باشد. 10 صبح و 5 عصر میل شود.

۲-زردآلو خاصیت آرام بخشی و نشاط آوری  دارد؛ در ضمن خوردن آن به آنهایی که ناراحتی های قلبی دارند نیز توصیه می شود.

۳-زردآلو به علت داشتن مقداری اسید سالسیلیک، برای درد مفاصل و رماتیسم مفید است

۴-خیس شده آن را اگر شخصی که مبتلابه تب است میل کند و پشت سر آن آب گرم و عسل میل کند باعث قطع تب می شود.

۵-در برگه زردآلو مقادیری ویتامین D وجود دارد که در رشد استخوان و دندان ها بسیار موثر است.

۶-مصرف برگه زردآلو سبب هضم غذا میشود و از یبوست جلوگیری میکند.بدین منظور، ابتدا آن را با آب بشویید . سپس آن را در آب خیس کنید و بگذارید یک شب بماند. سپس یک دانه لیموترش در آن بیندازید و صبح ناشتا ، برگه خیس خورده را همراه با آب آن میل کنید که برای رفع یبوست بسیار مفید است.

۷- وجود فلوئور در زردآلو از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

۸-زردآلو، باعث رفع تشنگی و عطش می شود.

۹-هیچگاه بعد از غذا زردآلو نخورید.و بعد از خوردن زردآلو حمام سرد ننمایید.

۱۰-برای درمان اسهال 10 گرم برگ خشک آن را با آب سرد میل نمایید

۱۱-برای از بین بردن کرم معده 5 گرم از روغن مغز تلخ زردآلو با احتیاط مصرف شود.

زردآلو حاوی آنتی اکسیدان بالایی است. بیشترین میزان آنتی اکسیدان آن متعلق به فلاونوئید پلی فنولیک مانند لوتئین، زآگزانتین و بتاکریپتو گزانتین ها می باشد؛ مجموعه ی این ها موجب حفاظت بیشتر سلول ها در برابر رادیکال های آزاد اکسیژن که دلیل پیری، سرطان ها و بیماری های مختلف می باشند، می شود.برای خرد کردن سنگ مثانه 5 گرم از روغن مغز تلخ زردآلو با احتیاط مصرف شود. سپس هر 4 ساعت یک لیوان عرق خارشتری.شکوفه های خشک شده زردآلو خونریزی داخلی و بیرونی را بند می آورد.زردآلو ضد سرطان است (مخصوصاً سرطان ریه و لوزالمعده).زردآلوی رسیده به علت دارا بودن ویتامین های گروه B برای درمان بیماری های عصبی و روحی ،بی خوابی، خستگی شدید، گیجی، فراموشی و … مفید است.کسانی که کارهای فکری زیاد دارند خوردن زردآلو را فراموش نکنند.برای کسانی که لاغر هستند خوردن زردآلو در فواصل غذا مفید است.زردآلو برای خانمهای حامله به عنوان عصرانه بسیار مفید است.زردآلو سرشار از ویتامین A است که به رشد اطفال کمک کرده و باعث تقویت بینایی در آنها می شود.در بین سبزیجات، هویج و در بین میوه ها ، زردآلو بیشترین مقدار بتاکاروتن را دارند و هیچ میوه دیگری به این اندازه دارای بتاکاروتن نیست. بتاکارتوتن از پوست در برابر اشعه ماواری بنفش محافظت می کند.بتاکاروتن موجود در زرد آلو مانع پینه بستن و خشک شدن پوست می شود. وقتی پوست بدن پوسته پوسته شده و سفید یا خاکستری رنگ می شود، نشانه کمبود بتاکاروتن است.

خواص زردآلو برای پوست

پوست هایی که خیلی خشک هستند چند برگه خشک زردآلو را در روغن زیتون خیس نموده سپس کوبیده بصورت ماسک روی پوست صورت بگذارید.برای ترک دست و پا از ترکیب برگه زردآلو که در روغن بادام زمینی خیسانده استفاده شود.برای رفع چروک صورت آب زردآلوی تازه را با کمی شیر و عسل مخلوط نموده ابتدا پوست را با صابون گیاهی شسته سپس با این محلول ماساژ دهید.ماسک زردآلو لطیف کنندة پوست صورت و گردن می باشد.

درمان اسهال

ماسک زردآلو و عسل

برای رفع چروک صورت آب زردآلوی تازه را با کمی شیر و عسل مخلوط نموده ابتدا پوست را با صابون گیاهی شسته سپس با این محلول ماساژ دهید.

فواید و مضرات هسته زردآلو

برای جلوگیری از نفخ خوب است که هستة زردآلو را هم بخوریم.هسته تلخ زردآلو مواد سمی به نام اسید سیانیدریک و اسید پروسیک دارد . لذا خوردن هسته تلخ زردآلو خطرناک است.

مغز هسته از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک و برگ و گل آن سرد و خشک است .مغز زردآلو آن تقویت کننده قوای جنسی است

خواص روغن زردآلو

روغن مغز هسته زرد آلو را اگر در گوش بچکانید صداهای گوش را از بین برده و سنگینی گوش را درمان می کند .روغن مغز هسته برای نرم کردن پوست مفید استروغن مغز هسته اگر تلخ باشد کشنده کرم معده و روده استروغن تلخ هسته ورم مقعد را از بین برده و سنگ مثانه را خرد می کند.دم کرده برگ زردآلو برای قطع اسهال مفید است

 

فواید ومضرات زرد آلو برای بدن

گیاهان آرام بخش

گیاهان آرام بخش

درمان عفونت گوش با حبه سیر

درمان عفونت گوش با حبه سیر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا