8فواید راه رفتن با پای برهنه روی چمن برای سلامتی

سه‌شنبه 23 خرداد 1402 سلامت
فواید راه رفتن با پای برهنه روی چمن

فواید راه رفتن با پای برهنه روی چمن چیست؟

فواید راه رفتن با پای برهنه روی چمن وقتی با پای برهنه راه رفتن روی زمین یک ارتباط مستقیم با زمین برقرار می‌کنید، کانالی را برای بار منفی زمین باز می‌کنید تا الکترون‌های مثبت سموم بدن را خنثی کند.

چمن تازه، نور گرم خورشید، و محیط طبیعی زیبا می تواند هر کسی را وادار کند کفش خود را رها کند و از راه رفتن با پای برهنه لذت ببرد. راه رفتن با پای برهنه روی چمن، که به آن «زمین زدن» یا «زمین زدن» نیز می‌گویند،

با توجه به اینکه زمین خود مملو از انرژی است، اتصال به فرکانس‌های آن به شما این امکان را می‌دهد تا استرس منفی خود را در ازای ارتعاشات مغذی بیشتری که بدن، ذهن و روح شما را نیرو می‌بخشد و دوباره پر می‌کند، به زمین تخلیه کنید. این فرآیند تقریباً در امتداد خطوط بازگرداندن بدن به حالت هموستاز است که با یک تعادل درونی بین تمام عناصر فیزیولوژیکی و روانی مشخص می شود.

ثابت شده است که ارتینگ التهاب حاد و مزمن، گلوکز خون در بیماران دیابتی، تجمع گلبول های قرمز (RBC) و انعقاد خون را کاهش می دهد.

همچنین نشان داده شده است که باعث بهبود علامتی در درد مزمن عضلات و مفاصل، کاهش سطح کلی استرس و تنش، تقویت خلق و خوی مثبت، بهبود تغییرپذیری ضربان قلب و بهبود پاسخ ایمنی می‌شود.

کفش های خود را در بیاورید و مدتی را با پاهای برهنه روی زمین قدم بزنید. این شکل از درمان روستایی کمک می کند تا عملکرد بدن و مغز شما به بهترین شکل ممکن بازگردد. ارتینگ برای تمام وجود شما ارزش ارتجاعی دارد و قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

اگر هنوز متقاعد نشده اید، فواید زیر برای سلامتی پیاده روی روزانه با پای برهنه روی چمن به شما کمک می کند که سوار کشتی شوید.

 

1. کاهش درد و التهاب

راه رفتن با پای برهنه روی چمن می تواند به تسکین درد و التهاب در پاها کمک کند

زمین کردن یک راه آسان و کاملا طبیعی برای کاهش تورم و التهاب ناشی از جراحات است. اغلب به دلیل فشار وارده بر بافت عصبی ملتهب است که درد را تجربه می کنیم.

راه رفتن با پای برهنه روی چمن و خاک تقریباً یک کاتارسیس فوری را تحریک می کند تا سطح کلی درد را با کاهش التهاب کاهش دهد و در نتیجه اجازه می دهد خون اکسیژن دار آزادانه تر و کارآمدتر در سراسر بدن جریان یابد.

با گردش خون بهبود یافته، خون مواد مغذی ترمیم کننده سلامت را به دورترین و دقیق ترین گوشه ها حمل می کند و باعث بهبود سریعتر می شود.

 

2. چرخه خواب بهبود یافته است

مطالعات اخیر تأثیر مثبت راه رفتن با پای برهنه روی چمن را بر خواب نشان داده است. کمی زمین می‌تواند به تثبیت ساعت بدن شما کمک کند و ریتم‌های شبانه‌روزی شما را ثابت‌تر می‌کند، که اساساً به این معنی است که به همگام‌سازی چرخه خواب و بیداری شما با چرخه روز و شب کمک می‌کند.

علاوه بر این، این فعالیت باعث ایجاد خواب عمیق و آرام نیز می شود. تماس فیزیکی با سطح زمین به کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول در بدن کمک می کند، که کارایی زمین را برای ارتقای خواب سالم توضیح می دهد.

 


3. بینایی را بهبود می بخشد

پاهای شما دارای مناطق رفلکسولوژی بسیاری است که با اندام های مختلف بدن شما از جمله چشم ها مطابقت دارد. هنگامی که با پای برهنه راه می روید، حداکثر فشار را بر روی انگشتان اول، دوم و سوم وارد می کنید – نقاط فشار اصلی رفلکسولوژی برای چشم ها. تحریک این نقاط به بهبود بینایی کمک می کند. همچنین به سلامت کل بدن کمک می کند.

علاوه بر این، نگاه به رنگ سبز چمن چشم را آرام می کند. شبنم صبحگاهی روی چمن نیز برای سلامت چشم مفید است.

4. پاها را سالم نگه می دارد

پابرهنه راه رفتن روی چمن پاهای شما را سالم نگه می دارد

راه رفتن با پای برهنه یک ورزش عالی برای پاهای شماست. ماهیچه ها، تاندون ها و رباط های پا، مچ پا و ساق پا را تقویت و کشش می دهد. این به جلوگیری از آسیب، کشیدگی زانو و مشکلات کمر کمک می کند. همچنین قدرت خم کننده را بهبود می بخشد و برای افرادی که کف پای صاف دارند مفید است.

علاوه بر این، به حفظ وضعیت بدن شما کمک می کند و خطر ایجاد پینه، کشیدگی و سفتی در کف پا را کاهش می دهد.


5. استرس را از بین می برد

راه رفتن با پای برهنه روی چمن، به خصوص در هنگام صبح، به جوان سازی حواس و آرامش ذهن شما کمک می کند. ترکیبی از هوای تازه، نور گرم خورشید، محیط سبز و فضای آرام صبح از بسیاری جهات کمک می کند.

اکسیژن تازه برای اندام های بدن شما مفید است، نور خورشید سنتز ویتامین D را فعال می کند و فضای آرام به آرامش کل بدن و ذهن شما کمک می کند. اینها به نوبه خود به شما کمک می کنند تا احساس آرامش کنید و استرس را از بین ببرید.

علاوه بر این، شروع روز خود با پای برهنه روی چمن به مدت 30 دقیقه به شما کمک می کند تا به راحتی و با آرامش فعالیت های روزانه خود را انجام دهید. در شب، 30 دقیقه پیاده روی با پای برهنه به شما کمک می کند تا ذهن خود را آرام کنید.

6. ویتامین D را تامین می کند

وقتی بیرون از خانه هستید و با پای برهنه روی چمن راه می‌روید، اشعه‌های خورشید با فعال کردن تولید ویتامین D، که به عنوان ویتامین آفتاب نیز شناخته می‌شود، به تغذیه بدن کمک می‌کند. ویتامین D استخوان های شما را سالم نگه می دارد و از آرتروز و سایر بیماری های مرتبط با استخوان و مفاصل جلوگیری می کند.

سطوح پایین ویتامین D با افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 1، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری آلزایمر، آرتریت روماتوئید و برخی سرطان ها مرتبط است.

ویتامین D برای زنان باردار نیز بسیار مهم است. علاوه بر این، نور خورشید مملو از انرژی‌های شفابخش است که باعث نشاط می‌شود. برای حداکثر سود، از پیاده روی در اوایل صبح یا اواخر بعد از ظهر که تابش نور خورشید چندان تند نیست، لذت ببرید.

 


7. انرژی های الکتریکی را خنثی می کند

استرس رادیکال های آزاد ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه، چربی های ترانس، سیگار، حشره کش ها، آفت کش ها و سایر عناصر مضر به طور مداوم بدن شما را از الکترون ها تخلیه می کند و زمین منبع خوبی برای الکترون های از بین برنده رادیکال های آزاد است.

این الکترون ها دارای اثرات آنتی اکسیدانی هستند که به مبارزه با استرس اکسیداتیو که با التهاب و بیماری ها مرتبط است، کمک می کند.

بیرون رفتن در طبیعت راهی عالی برای شروع صبح و همچنین پایان عصرتان است. پس کفش هایتان را در بیاورید و با طبیعت همراه باشید.

8. برای ریتم شبانه روزی و سیستم عصبی مفید است

راه رفتن با پای برهنه روی چمن برای ریتم شبانه روزی و سیستم عصبی مفید است

راه رفتن با پای برهنه روی سطح زمین نیز می تواند به نفع سیستم عصبی خودمختار و ریتم شبانه روزی ما باشد.

ریتم شبانه روزی به هر فرآیند بیولوژیکی داخلی که یک چرخه 24 ساعته را دنبال می کند، از جمله دمای بدن، ترشح هورمون، هضم و فشار خون و موارد دیگر اشاره دارد.

زمین می‌تواند به همگام‌سازی مؤثر ریتم‌های شبانه‌روزی ما با چرخه روز و شب کمک کند، در نتیجه از تعدادی از مشکلات سلامتی مرتبط با اختلال در ساعت‌های داخلی بدن شما، مانند مورد کارگران شیفت، جلوگیری می‌کند.

مکانیسم کلیدی که در اینجا بازی می‌کند، تأثیر مثبت زمین بر روی بزرگترین عصب سیستم عصبی خودمختار، عصب واگ است. از مغز تا روده بزرگ گسترش می یابد و نقش حیاتی در عملکرد قلب، ریه و گوارش دارد.

تغییر در ضربان قلب هنگام دم و بازدم برای ارزیابی قدرت تون واگ شما اندازه گیری می شود. تون قوی واگ به شما امکان می دهد پس از تجربه استرس سریعتر آرام شوید، در حالی که تون ضعیف واگ با التهاب مزمن همراه است.

 


ارتینگ: چگونه آن را درست انجام دهیم؟

نکته احتیاط: برای بهره مندی از مزایای زمین، نیازی به پوشاندن زمین های زیادی ندارید. یک پیاده روی روزانه بین 15 تا 30 دقیقه باید برای پر کردن منظم انرژی زمین کافی باشد.

با این حال، قبل از اینکه با پای برهنه در چمن قدم بزنید، به یاد داشته باشید که همان اقدامات احتیاطی را که در باغبانی یا فعالیت در فضای باز انجام می دهید، انجام دهید. خود را از عوارض جانبی نامطلوب مانند آفتاب سوختگی، آفات و جراحات محافظت کنید.

راه رفتن بر روی چمن مرطوب به لکه های خشک ترجیح داده می شود زیرا آب به هدایت موثرتر الکترون های ناپایدار از بدن به داخل زمین کمک می کند.
همانطور که کف پاهای شما به سرعت انرژی زمین را جذب می کند، سموم از زمین نیز می توانند از طریق همان کانال به سیستم شما راه پیدا کنند. به همین دلیل، از راه رفتن روی چمن یا خاکی که پر از خاک، مدفوع سگ، فضولات پرندگان و غیره است خودداری کنید.

هنگامی که از پیاده روی خود برگشتید، پاهای خود را کاملاً با آب و صابون بشویید تا از خاک، ذرات، کثیفی و سایر مواد پاک شود.
اگر اخیراً در پرواز بوده اید، این شکل از تمرینات زمینی توصیه می شود. شناخته شده است که هوابرد ریتم های طبیعی بیوالکتریکی بدن ما را مختل می کند و زمین به بازیابی این تعادل الکتریکی کمک می کند.

آب زیره

آب زیره/9 عوارض جانبی نوشیدن آب زیره

هورمون رشد انسانی

7 راه طبیعی برای افزایش سطح هورمون رشد انسانی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا