فواید دهانشویه

دوشنبه 9 اسفند 1400 سلامت
فواید دهانشویه

فواید دهانشویه

فواید دهانشویه بسیار زیاد است. رفع بوی بد دهان، پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها و کمک به سفید شدن دندان‌ها برخی از فواید دهانشویه هستند.

به دلیل انبوهی از مواد مانند الکل ،کلرهگزیدین ، ​​استیل پیریدینیم کلراید ، منتول ، متیل سالیسیلات ، فلوراید ، آنزیم های ضد باکتری ، پراکسید هیدروژن ، روغنهای اساسی ، کلرید روی و سایر گیاهان و سایر ترکیبات “طبیعی” دهانشویه دارای فواید زیادی است.الکل ماده اصلی تشکیل دهنده همه آنهاست. در حالی که فلوراید از پوسیدگی دندان محافظت می کند ، کلرهگزیدین از بیماری های لثه محافظت می کند. پراکسید هیدروژن یک اثر سفید کننده ملایم ایجاد می کند. گیاهان و روغنهای اساسی اثر خوشبویی ایجاد می کنند.روش صحیح استفاده از دهانشویه به شما کمک می کند که نفس تازه ای داشته باشید. همچنین به از بین بردن میکروب های حفره های دندان ها و حفظ سلامت لثه ها کمک می کند.دربیمارا ننارتودنسی از دهان شویه حاوی کلر هگزیدین نباید استفاده کرد چون باعث تغییر رنگ دندانها  می شود.

فواید دهانشویه

فواید دهانشویه

فواید استفاده از دهان شویه

1. تشکیل گز و پلاک را کاهش می دهد.

2. از مشکلات دهانی مانند التهاب لثه و بیماری پریودنتال محافظت می کند ، خصوصاً اگر حاوی استیل پیریدینیم یا روغنهای اساسی باشد. کلرهگزیدین همچنین در محافظت از تشکیل پلاک و التهاب لثه م effectiveثر است.

3. باکتری های موجود در دهان را از بین می برد و از ایجاد پوسیدگی یا پوسیدگی جلوگیری می کند ، خصوصاً اگر حاوی فلوراید باشد.

4- دهانشویه تا حدی بوی بد دهان را به دلیل بهداشت دهان یا بیماری دهان و دندان می پوشاند و باعث ایجاد نفس تازه تری می شود.

5- دهان شویه های خاص حاوی کلرید استیل پیریدینیم و کلرید روی اثر خوشبو کننده نفس بهتری ایجاد می کنند.

6. به مدیریت خشکی دهان کمک می کند ، به خصوص اگر حاوی بیوتن باشد.

 

فواید دهانشویه

فواید دهانشویه

انواع دهان شویه

دهانشویه ها به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و بر همین اساس انواع مختلفی دارند:

  • دهانشویه های آنتی باکتریال و ضدعفونی کننده
  • دهانشویه های فلورایدی
  • دهانشویه های بهداشتی و زیبایی
  • دهانشویه های گیاهی-طبیعی

ماده آرایشی معمولاً برای تازه سازی نفس است و توسط FDA تنظیم نمی شود. مواد درمانی حاوی مواد موثری هستند که با هدف رفع یکی از موضوعات مانند تشکیل پلاک ، بوی بد دهان ، خشکی دهان یا پوسیدگی تشکیل می شوند. آنها باکتری ها را از بین می برند ، پلاک را کاهش می دهند ، با التهاب لثه مبارزه می کنند و پوسیدگی را کنترل می کنند.آنها جایگزین مسواک زدن یا نخ دندان نیستند اما این دو را به خوبی تکمیل می کنند. این موارد توسط FDA تأیید شده و از نظر ایمنی و کارایی اثبات شده اند. شستشو با کلرید روی در برابر بوی بد دهان موثر است ، کسانی که دارای فلوراید هستند در افرادی که مستعد حفره هستند مفید است و کلرهگزیدین به جلوگیری از بیماری لثه کمک می کند.

 

فواید دهانشویه

فواید دهانشویه

 

انتخاب دهانشویه:

این به شرایط بهداشت دهان و دندان بستگی دارد و همیشه توصیه می شود که دندانپزشک شستشوی مناسب را برای شما تجویز کند.

چه موقع و چگونه از دهانشویه استفاده کنید:

وقتی مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را تمام کردید ، دهان خود را با یک لیوان مایع دهانشویه بشویید. آن را حدود 30 ثانیه دور دهان خود بچرخانید و آن را تف کنید. بعد از حدود 15 تا 20 دقیقه استفاده از دهانشویه ، از مسواک زدن ، نوشیدن آب یا شستشوی دهان خودداری کنید.

نحوه تهیه شیرموز در خانه

نحوه تهیه شیرموز در خانه

سرما درمانی

سرما درمانی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا