فروش اموال مسروقه در فضای مجازی – حوادث

پنج‌شنبه 4 آبان 1396 دسته‌بندی نشده

خبرگزاری میزان: رییس پلیس پیشگیری پایتخت، صبح امروز از دستگیری یک سارق حرفه‌ای منزل و لوازم خودرو در محدوده جمالزاده شمالی خبر داد و گفت: این متهم اموال مسروقه را در فضای مجازی به فروش می‌رساند که با رصد‌های انجام شده شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ رضا بستو، گفت: با شکایت‌های ارایه شده از سوی شهروندان در خصوص سرقت از منازل و همچنین خودروهایشان در محدوده جمالزاده شمالی و اطراف آن تیم‌های تجسس کلانتری محل تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات و پایش‌های انجام شده مشخص شد که سارق یا سارقان پس از سرقت از منازل و خودروی شهروندان اموال مسروقه را در شبکه‌های مجازی خرید و فروش آنلاین در معرض فروش گذاشته و تعدادی از شهروندان نیز موفق شده اند این اموال را شناسایی کنند.

در همین راستا، با هماهنگی‌های انجام شده از سوی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ سرنخ‌هایی از سارق به دست آمد و بلافاصله تحقیقات برای شناسایی محل اختفای متهم آغاز شد که در نهایت با ترفند‌های خاص و شیوه‌های نوین پلیسی مخفیگاه سارق شناسایی و بنابر دستور مقام قضایی به محل اعزام شدند.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت عنوان کرد: متهم به محض این که متوجه حضور ماموران شد سعی کرد از راه بام خانه فرار کند که سرعت عمل پلیس این فرصت را از وی گرفت و در نهایت متهم بازداشت و در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی اموال مسروقه شامل، ضبط و باند، ابزار و لوازم فیلمبرداری، دوربین فیلمبرداری، نورسنج، دو دستگاه سافت باکس، کیس دوربین، کابل 50 متری دوربین، چهار حلقه رینگ و لاستیک خودرو، پنج کیف ابزار حاوی ابزار و آچار، چهار دستگاه جک خودرو، 11 دستگاه کنترل رادیو پخش خودرو، یکدستگاه رادیو پخش خودرو، یک دستگاه اره برقی، یکدستگاه دینام خودرو، 18 قطعه یدکی مربوط به خودرو، دو دستگاه پمپ باد (برقی و پایی) تعدادی وسایل مسافرتی (فر مسافرتی و چادر و کیسه خواب) کشف و ضبط گردید.

سرهنگ بستو، در پایان با اشاره به این که متهم به کلانتری منتقل شده و تحت بازجویی‌های قرار گرفت، گفت: این متهم در اعتراف‌های خود به چندین فقره سرقت‌های مشابه اعتراف کرد و عنوان داشت که اموال و وسایل مسروقه را پس از سرقت از طریق سایت‌های فضای مجازی به شهروندان می‌فروخته است.

گفتنی است، در حال حاضر پرونده با اخذ دستور قضایی در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

منبع : برترینها

مد پاییز 2017 و 5 روش برای پوشیدن استایل گلدار زنانه - جامعه

آب و برق، جان 18 همدانی را گرفت - حوادث

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا