عمل زیبایی کانتوپلاستی (درشت کردن چشم)

پنج‌شنبه 5 اسفند 1400 سلامت
عمل زیبایی کانتوپلاستی

عمل زیبایی کانتوپلاستی

تمامی خدماتی که برای زیبایی چشم ها انجام میشود از جراحی چشم گربه ای تا درشت کردن چشم ها را همگی کانتوپلاستی میگویند.این عمل باعث زیبایی دو چندان چشم ها میشود و نواقصی که شما را اذیت میکند را از بین میبرد

 

کانتوپلاستی (درشت کردن چشم) به هر گونه عمل جراحی زیبایی اطلاق می‌شود که در آن جراح متخصص گوشه خارجی پلک را اندکی بالا می‌برد یا افتادگی این بخش از چشم را اصلاح می‌کند. عمل زیبایی کشیدن چشم خواسته‌ی بسیاری برای داشتن چشم‌ گربه‌ای کشیده و با شیب رو به بالا را تحقق می‌بخشد. همچنین جراحی درشت کردن چشم برای بیمارانی مفید است که سابقاً جراحی پلاستیک پیچیده‌ای مانند بلفا روپلاستی پلک پایین انجام داده‌اند و در اثر این عمل پلک پایینشان رو به پایین کشیده شده، گوشه چشمشان گرد شده و ظاهر ناخوشایندی پیدا کرده است.

کانتوپلاستی عمل زیبایی یا عملکردی است که به منظور ترمیم یا تغییر شکل گوشه خارجی چشم انجام می‌شود. این عمل که به تنهایی یا در کنار اکولوپلاستی انجام می‌شود، باعث می‌شود چشم به شکل زیبایی کشیده شود.این جراحی فقط و فقط باید توسط جراحی انجام شود که در زمینه جراحی اکولوپلاستی از تجربه گسترده‌ای برخوردار است؛ چرا که اشتباه در انجام عمل نتیجه فاجعه‌‌آمیزی را به دنبال خواهد داشت. اگر قصد انجام این عمل را دارید حتما با یک پزشک متخصص چشم مشورت کنید

چه کسانی کاندید عمل کانتو پلاستی هستند

نتایج کانتوپلاستی در افرادی که به اصطلاح چشم بادامی هستند و تمایل دارند چشم های درشت تری داشته باشند و در عین حال گوشه خارجی چشم آنها به سمت بالا متمایل است، موفقیت آمیز تر خواهد بود. بالا بودن گوشه خارجی در این فراد ممکن است سبب شود که چشم ها حالتی خشن به خود گرفته باشند که این امر می تواند در روابط اجتماعی آنها تاثیری مستقیم داشته باشد. از این رو کانتو پلاستی به طور ویژه به این افراد پیشنهاد می شود. علاوه بر این افرادی که علاقه مندند افتادگی گوشه خارجی چشم آنها کمتر شود نیز می توانند متقاضیان مناسبی برای اینگونه عمل باشند و از این طریق می توانند حالت خواب آلودگی را از چشمان خود محو سازند. برخی از افراد نیز به منظور گربه ای کردن چشمان خود به دنبال جراحی کانتوپلاستی می باشند. به علاوه کسانی که در جراحی های پیشین خود در ناحیه چشم و پلک نظیر بلفاروپلاستی نتایج ناموفقی داشته اند نیز می توانند از کانتوپلاستی تحت عنوان درمانی ترمیمی بهره ببرند در حالت کلی می توان از طریق عمل درشت کردن چشم با کانتوپلاستی،  یا همان افتادگی پلک را که نتیجه پیری، آسیب یا بیماری به خصوصی می باشد را برطرف کرد .نتایج ناخوشایند جراحی‌های قبلی چشم اصلاح می‌شود، برای مثال نتایج جراحی ناموفق پلک پایین در بلفاروپلاستی ترمیمی اصلاح می‌شود.

 

عمل زیبایی کانتوپلاستی

عمل زیبایی کانتوپلاستی

انواع جراحی درشت کردن چشم


جراحی بزرگ کردن چشم گونه‌های مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به کانتوپلاستی میانی (روش افقی/ بالا بردن) و کانتوپلاستی خارجی (روش افقی/ پایین آوردن) اشاره کرد. جراحی را می‌توان به صورت ترکیبی از این روش‌ها انجام داد یا مناسب‌ترین روش را برای داشتن چشم‌هایی درشت و زیبا انتخاب کرد.

1-کانتوپلاستی میانی (روش افقی)

 

 • جراح متخصص چشم وضعیت چشم را در جلسه مشاوره به دقت بررسی می‌کند، علل بروز مشکل را تجزیه و تحلیل می‌کند و شکل دلخواه چشم را طراحی می‌کند.
 • برش در نزدیکی غده ملتحمه و به موازات آن در چین‌های مغولی ایجاد می‌شود.
 • جراح پس از ایجاد کوچک‌ترین برش ممکن آن را در سمت داخلی چشم بخیه می‌زند تا جای زخم معلوم نباشد.
 • در پایان چشمی طبیعی و درشت در صورت جلوه‌گری می‌کند.

 

 

کانتو پلاستی چشم

کانتو پلاستی چشم

2-کانتوپلاستی میانی (روش بالا بردن)

 

جراح در کانتوپلاستی میانی (روش بالا بردن) پوست گوشه چشم را با زاویه‌ای 45 درجه در محل چین مغولی رو به بالا می‌برد تا خط دوگانه پلک از گوشه داخلی چشم مشخص شود. به این ترتیب با نمایان شدن عنبیه چشم درشت‌تر دیده می‌شود.

 

 

 • جراح متخصص چشم در جلسه مشاوره وضعیت چشم را به دقت بررسی می‌کند، علل بروز مشکل را تجزیه و تحلیل می‌کند و شکل دلخواه چشم را طراحی می‌کند.
 • جراح پس از ایجاد کوچک‌ترین برش ممکن، بافت‌ها را جدا می‌کند و کناره عضله خارجی مورب چشم را روی ضریع استخوان ثابت می‌کند.
 • پوست اضافی باقیمانده پس از ایجاد برش بریده می‌شود.
 • برش داخل چشم‌ها بخیه می‌شود تا جای زخم جلب توجه نکند.
 • نتیجه عمل یک چشم مصری فریبنده است.

3-کانتوپلاستی خارجی (روش پایین آوردن)

جراح لبه پلک پایین را به مقدار بسیار کمی پایین می‌آورد تا چشم ملیح‌تر شود. چشم‌های مورب عموماً حالتی خشن به چهره می‌دهد یا این که بخش خارجی پلک پایین بخش پایینی عنبیه را می‌پوشاند و چشم‌ها را باریک نشان می‌دهد.

 

 • جراح متخصص چشم در جلسه مشاوره وضعیت چشم را به دقت بررسی می‌کند، علل بروز مشکل را تجزیه و تحلیل می‌کند و شکل دلخواه چشم را طراحی می‌کند.
 • برش در سمت داخلی ملتحمه ایجاد و یک سوم بخش خارجی پایین آورده می‌شود، گوشه چشم روی ضریع استخوان ثابت می‌‍شود.
 • جراح برش را در سمت داخلی چشم بخیه می‌زند تا جای زخم معلوم نباشد.
 • در پایان چشمی طبیعی و درشت در صورت می‌درخشد.-

4-کانتوپلاستی خارجی (روش افقی)

جراحی در کانتو پلاستی خارجی روش افقی  نسخه اصلاح شده‌ای از روش قدیمی است که با هدف بزرگ‌تر کردن چشم‌ها انجام می‌شود. این عمل مشکل چسبندگی را نیز به حداقل می‌رساند. پزشک پس از تشخیص و آنالیز وضعیت چشم میزان برش دادن پوست را تعیین می‌کند و بافت‌های چسبنده‌ای را برمی‌دارد که باعث کوچک شدن چشم و نارضایتی بیمار است.

 

 • جراح متخصص چشم در جلسه مشاوره وضعیت چشم را به دقت بررسی می‌کند، علل بروز مشکل را تجزیه و تحلیل می‌کند و شکل دلخواه چشم را طراحی می‌کند.
 • جراح پس از ایجاد کوچک‌ترین برش ممکن، بافت‌ها را جدا می‌کند و کناره عضله خارجی مورب چشم را روی ضریع استخوان ثابت می‌کند.
 • پوست اضافی باقیمانده پس از ایجاد برش بریده می‌شود.
 • برش داخل چشم‌ها بخیه می‌شود تا جای زخم جلب توجه نکند.
 • نتیجه عمل یک چشم مصری فریبنده است.

 

کانتو پلاستی چشم

کانتو پلاستی چشم

مراقبت پس از عمل

کدی و ورم جزئی پس از عمل طبیعی است و ظرف کمتر از یک هفته برطرف می‌شود. جراح معمولاً مسکن و آنتی بیوتیک برای تسریع روند التیام و به حداقل رساندن خطر عفونت تجویز می‌کند. بیماران غالباً با مشکل خشکی چشم مواجه می‌شوند و باید تا مدتی از قطره چشم استفاده کنند. به بیماران توصیه می‌شود که از انجام فعالیت‌های درگیر کننده چشم مانند مطالعه، تماشای تلویزیون، استفاده از رایانه و گذاشتن لنز در چشم خودداری کنند. همچنین جراح توصیه‌هایی را برای محافظت بعد از عمل چشم‌ها به بیمار ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به استفاده از عینک آفتابی و انجام ندادن فعالیت‌هایی مانند ورزش یا خم شدن اشاره کرد که باعث افزایش جریان خون در چشم می‌شود. چون جراحی بر روی بخش کوچکی از بدن انجام می‌شود، بیمار معمولاً می‌تواند پس از چند روز در محل کار حاضر شود.

عوارض

پس از تمام عمل‌های جراحی زیبایی چشم  امکان بروز عوارض وجود دارد، عمل زیبایی چشم‌ گربه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیست. بیمار در موارد بسیار کم  واکنش شدیدی به بی‌حسی نشان می‌دهد و گاهی احتمال بروز عفونت افزایش می‌یابد. چنانچه بیمار توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از عمل را رعایت کند، احتمال بروز عوارض به حداقل می‌رسد. از بیماران خواسته می‌شود که از چند هفته قبل از جراحی داروهای ضدالتهاب مصرف نکنند، چون این داروها بر روند لخته شدن خون اثر می‌گذارد. سیگار کشیدن نیز برای عروق خونی مضر است و باعث کاهش  خون‌رسانی به بافت‌های بدن می‌شود. بنابراین از بیماران خواسته می‌شود که سیگار را از حداقل دو هفته قبل از عمل ترک کنند. اگر جراحی به درستی انجام نشود، اتصال بین پلک بالا و پایین بدشکل یا گرد می‌شود یا کشیدگی عمودی نامطلوبی در چشم‌های فرورفته ایجاد می‌شود. اگر بیمار از نتیجه عمل رضایت نداشته باشد یا جراحی اولیه منجر به آسیب‌دیدگی شود، باید عمل جراحی دیگری برای رفع نواقص انجام شود.

کاهش وزن

چند ترفند صبحگاهی برای کاهش وزن

کاهش BMI

کاهش BMI

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا