عملکرد اسکنر سه بعدی «آیفون 8 » در میلیونیومی از ثانیه-فناوری

سه‌شنبه 31 مرداد 1396 فناوری

شنیده‌ها حاکی از آن است که اسکنر سه بعدی فناوری تشخیص چهره «آیفون 8 » که برای اولین بار توسط شرکت “اپل” به کار گرفته شده در کسری از ثانیه عمل می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزنس اینسایدر، گزارش جدیدی از “The Korean Herald” نشان می‌دهد که اسکنر سه بعدی چهره «آیفون 8 » که به شکل جدی شایعه شده در این گوشی تعبیه خواهد شد، قادر است چهره کاربر را در میلیونیومی از ثانیه شناسایی کند.

اعتقاد بر این است که یک پانل آلیاژی (OLED) روی آیفون جدید را بپوشاند. همچنین پیش بینی شده فضای اشغال شده توسط دکمه فیزیکی “هوم” حذف می‌شود.

طی چند ماه اخیر شایعاتی پیچیده بود مبنی بر این که “اپل” قصد دارد تا حسگر اثر انگشت را زیر صفحه نمایش تعبیه کند اما گویا به دلایلی موفق به انجام این کار نشده است.

بنابراین تصمیم گرفته به جای استفاده از حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش، از یک اسکنر چهره استفاده نماید.

این امر موجب نگرانی شد که آیا فناوری تشخیص چهره می‌تواند جایگزین مناسبی برای حسگر اثر انگشت باشد یا خیر؟

اما اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که “اپل” به سختی کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که سنسورهای آیفون قادر به شناسایی سریع چهره کاربر و در زوایای مختلف خواهند بود.

گزارش پایگاه کره‌ای همچنین نشان می‌دهد که “اپل” قصد ندارد از صفحه نمایش منحنی استفاده کند. این بدان معنی نیست که شیشه‌ای که روی صفحه نمایش قرار دارد برای کمک به ارگونومی تلفن به لبه‌ها منحرف نشود، اما صفحه نمایش، خود باید مسطح با حداقل قاب در هر دو طرف باقی بماند.

نسخه ویژه آیفون با آخرین نسخه سیستم عامل “ios” ارائه خواهد شد و طوری طراحی شده تا با برنامه‌های واقعیت افزوده کار کند و با توجه به وجود اسکنر سه بعدی برای فناوری تشخیص چهره، پیش بینی می‌شود که «آیفون 8 » گام بلندی در دنیای واقعیت افزوده بردارد.

گفته می‌شود «آیفون 8 » از اسکنرهای سه بعدی در پشت و روی خود بهره خواهد برد که به این دستگاه کمک می‌کند تا تصاویر سه بعدی را به خوبی تشخیص داده و برای کاربر با توجه به زمان و محیط همگام سازی کند.

منبع : عصر ایران

مرگ موتورهای بنزینی نزدیک است-فناوری

سهم ۳۰ درصدی ۴ خودرو در بازار ایران-فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا