علیرضا بیرانوند رکورددار جدید کلین شیت آسیا شد

شنبه 10 شهریور 1397 ورزشی
علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند در 9 دیداری که در لیگ قهرمانان آسیا 2018 درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته، موفق به ثبت 5 کلین شیت شده و تا اینجای کار، بهترین دروازه بان این تورنمنت است. جالب اینکه همه ی کلین شیت های او در مرحله گروهی لیگ قهرمانان رقم خورد. علیرضا بیرانوند در تمامی 9 دیدار پرسپولیس در لیگ قهرمانان 2018 درون دروازه این تیم قرار گرفته و 5 بار کلین شیت کرده است.کلین شیت بیرانوند
کلین شیت بیرانوند
بعد از او هم لی سئونگ کی دروازه بان تیم چئونبوک موتورز کره جنوبی با 4 کلین شیت در رده دوم قرار گرفته است. جالب اینکه در این لیست نام محمدرشید مظاهری، دروازه بان ذوب آهن هم با 3 کلین شیت دیده می شود و این در حالی است که او و تیمش در مرحله یک هشتم نهایی حذف شده بودند.

پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 

در مرحله گروهی، پرسپولیسی ها در 6 بازی به میدان رفتند که 3 گل دریافت کردند و 5 کلین شیت را هم ثبت کردند اما بعد از آن در دو دیدار رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی مقابل الجزیره امارات و همچنین دیدار رفت مقابل الدحیل در مرحله یک چهارم نهایی پرسپولیس و بیرانوند دیگر موفق به ثبت هیچ کلین شیتی نشدند و در همین سه بازی 5 گل خورده را در کارنامه شان ثبت کردند.
علیرضا بیرانوند در هر 9 بازی (810 دقیقه) گذشته پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 درون دروازه این تیم قرار گرفته است. او دو سوم از توپ هایی را که به سمت دروازه پرسپولیس شوت شده، سیو کرده و یک سوم بقیه را گل خورده است. در عملکرد دروازه بان ملی پوش تیم برانکو در این فصل از لیگ قهرمانان 5 کلین شیت، 10 بار دفع توپ، 4 بار توپگیری هوایی و 8 بار مشت کردن توپ دیده می شود. علیرضا بیرانوند همچنین 16 سیو داشته و 8 گل دریافت کرده است. یعنی به طور میانگین، هر 101 دقیقه، یک گل خورده.
منبع:نمناک
اسامی داوران هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران
۵ استقلالی در فهرست جدید تیم ملی کی‌روش

۵ استقلالی در فهرست جدید تیم ملی کی‌روش

گزارش‌زنده/ دقیقه75 / پرسپولیس1-استقلال0 / برتری قرمزها پنالتی‌علیپور - ورزشی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا