در دو هفته آینده دو سیارک از کنار زمین عبور می کنند

دوشنبه 31 شهریور 1399 فناوری
در دو هفته آینده دو سیارک از کنار زمین عبور می کنند

بنا به اعلام مرکز مطالعات اجرام نزدیک به زمین ناسا طی دو هفته آینده  دو سیارک از کنار زمین عبور کند. به گفته محققان حوزه نجوم، این دو سیارک بزرگ اندازه‌های متفاوتی دارند. یکی از آن‌ها ۴۲۶ فوت قطر دارد و دیگری به ۶۵۶ فوت می‌رسد. به این ترتیب می‌توان اندازه آن را با هرم بزرگ جیزه مصر مقایسه کرد که ۴۵۵ فوت طول دارد.

با توجه به این  اعلام  سیارک اول که کوچکتر است، در تاریخ ۲۵ سپتامبر(جمعه چهارم مهر) از فاصله ۳.۶ میلیون مایلی کنار زمین عبور خواهد کرد. عبور ۲ سیارک از کنار زمین

سیارک دوم که بزرگتر است، در تاریخ ۲۹ سپتامبر(سه‌شنبه ۸ مهر) در فاصله‌ نزدیک‌تری، یعنی ۱.۷۸ میلیون مایلی زمین عبور خواهد کرد.

برای درک بهتر جالب است که بدانید که ماه ۲۳۸ هزار و ۹۰۰ مایل از زمین فاصله دارد. این دو سیارک به نام‌های “۲۰۲۰ RO” و “۲۰۲۰ PM۷” بزرگترین سیارک‌هایی هستند که طی دو هفته آتی از کنار زمین عبور می‌کنند.

بنا به اعلام ناسا، از زمان آغاز برنامه “اجرام نزدیک به زمین”(NEO) در سال ۱۹۹۸ میلادی در این سازمان، تقریبا یک میلیون سیارک شناسایی شده است و ناسا متوجه شده که بیش از ۹۰ درصد از سیارک‌ها بزرگتر از ۳ هزار و ۲۰۰ فوت عرض دارند.

روزانه زمین تحت تاثیر حدود ۱۰۰ تن گرد و غبار و ذرات قرار می‌گیرد و هر دو هزار سال یک بار سنگی به اندازه یک زمین فوتبال با زمین اصابت می‌کند.

بنا به اعلام محققان دانشگاه ” ام ‌آی ‌تی“(MIT) احتمال وقوع یک برخورد بزرگ بسیار کم است. تخمین زده شده که یک سیارک با اندازه ۳ هزار و دویست فوت، هر ۶۰۰ هزار سال یک بار با زمین برخورد می‌کند.

مطالب مرتبط

معرفی نابغه های ایرانی که در ناسا سمت دارند

نامگذاری یک سیارک در ناسا  به نام یک دانشمند ایرانی

بهترین گوشی‌های شیائومی در سال ۲۰۲۰

بهترین گوشی‌های شیائومی در سال ۲۰۲۰

سوبارو-ایمپرزا-2021-1-620x330

سوبارو ایمپرزا مدل 2021 بصورت رسمی معرفی شد + عکس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi