طناب زدن/8 مزایای بی نظیر طناب زدن برای تناسب اندام

سه‌شنبه 26 مهر 1401 سلامت ، ورزشی
فواید طناب زدن

فواید شگفت انگیز طناب زدن :

طناب زدن یک تمرین با تأثیر بالا است. برای تقویت عضلات ساق پا و ستون فقرات بسیار عالی است. اما اطمینان حاصل کنید که روی سطوحی مانند لاستیک ، وینیل یا چوب می پرید زیرا آنها می توانند برخی از ضربه های پرش های شما را جذب کنند. از پریدن روی سطوح سخت مانند بتن یا آسفالت خودداری کنید ، در غیر این صورت فشار مضاعفی بر مچ پا ، لگن و زانو وارد خواهید کرد. همچنین از سطوح نرم مانند چمن یا فرش خودداری کنید.

طناب زدن ورزش جدیدی نیست و سال ها است که وجود دارد .طناب زدن به معنی ساعت ها شادی و صدای خنده در دوران کودکی است. این بهترین بازی در دوران کودکی همه ما بود

طناب زدن یکی از بهترین تمرینات هوازی  است. طناب زدن تقریبا 1300 کالری در ساعت می سوزاند. راه عالی برای سوزاندن چربی شما است، درست است ؟طناب زنی در مقایسه با دویدن کالری بیشتری می سوزاند . علاوه بر این ، نیازی به بیرون رفتن ندارید و می توانید در هرمکانی انجام دهید .

با طناب زدن تنها 15 دقیقه  می توانید در سوزاندن کالری بیشتر و رسیدن به هدف تناسب اندام کمک کند. قبل از شروع برنامه عادی خود ، بیایید نگاهی به برخی از مزایای طناب زدن بکنیم همراه ما باشید با مجله خانواده دایان.

 

مزایای بی نظیرطناب زدن

مزایای بی نظیرطناب زدن

1-سلامت قلب

یک قلب سالم یک قلب شاد است. و تمرینات قلبی با شدت زیاد مانند پرش کردن واقعا می تواند قلب شما را سالم و شاد کند. از تمام گروه های عضلانی بزرگ شما استفاده می کند و ضربان قلب را تا حدی افزایش می دهد که حداکثر کالری سوزانده می شود و وزن اضافی کاهش می یابد. اگر این کافی نباشد ، احتمال سکته و حمله قلبی را نیز کاهش می دهد.

 

2-شکم صاف

شکم صاف نه تنها شیک است ، بلکه برای قلب نیز مناسب است. و چه راهی برای از بین بردن چربی کلی بدن بهتر از پرش از طناب است. تحقیقات نشان می دهد که طناب زدن 25 درصد کالری بیشتری را در مدت 10 دقیقه نسبت به دویدن ساده می سوزاند.

 

3-سلامت استخوان

طناب زدن باعث افزایش تراکم مواد معدنی استخوان می شود و نخاع و استخوان های پاهای شما را قوی تر می کند.

 

4-پوست درخشان

طناب زدن باعث افزایش ضربان قلب و افزایش گردش خون در بدن شما می شود. افزایش ضربان قلب به معنی افزایش تعریق است ، بنابراین بدن سریعتر سموم را دفع می کند.

 

مزایای بی نظیرطناب زدن

مزایای بی نظیرطناب زدن

5-افزایش قدرت و استقامت

چه مبتدی باشید و چه یک دمدمی مزاج بدنسازی ، پرش با طناب یکی از بهترین تمرینات قلبی است. چابکی را افزایش می دهد ، یعنی قدرت حرکت سریع و آسان ، افزایش قدرت و استقامت ، انعطاف پذیری و هماهنگی دست و چشم و پا. پس جای تعجب نیست ، آنهایی که از ورزشکاران گرفته تا ژیمناست ها ، بوکسورها ، و تنیس بازان تا افراد مشهور ، همه به طناب زدن روی می آورند.

 

6-عضلات تون شده

عضله سازی فقط مختص ورزشکاران نیست ، یا اشخاصی که در باشگاه بدنسازی سنگین انجام می دهند. شما همچنین می توانید با اضافه کردن طناب به برنامه تمرینی خود ، به عضلات قوی برای قسمت تحتانی و فوقانی بدن خود دست پیدا کنید. در ابتدا ممکن است احساس کنید عضلات پای شما در آتش است ، اما نترسید. این فقط عضلات غیر فعال شما است که از خواب بیدار می شوند. این حالت تا چند روز دیگر عادی خواهد شد. کمی زمان و طناب زدن آنها را قوی تر ، لاغرتر و قوی تر می کند.

 

7 -برای ریه ها مفید است

تحقیقات نشان می دهد که طناب زدن روشی خوب برای پیشرفت و بالا رفتن تنفس بهتر و بهبود گردش خون است. و مصرف اکسیژن را افزایش می دهد ، بنابراین به کل بدن شما انرژی می بخشد.

 

8-ذهن سالم

طناب زدن  به معنای تنظیم ریتمی است که بدن شما از آن پیروی می کند. در آن چند دقیقه ، هنگامی که از طناب می گذرید ، ذهن و بدن شما در هماهنگی کامل قرار دارند. این پیوند هماهنگ بین ذهن و بدن ، انرژی مثبتی برای تسکین استرس و افسردگی ایجاد می کند. پرش با طناب به عنوان یک نوع ورزش همچنین می تواند حافظه را بهبود بخشد و احساس کلی رفاه را ارتقا دهد.

 

فواید طناب زدن

فواید طناب زدن

برنامه دو هفته ای طناب زدن اسب اندام و لاغری به شرح زیر است:

  • هفته اول و دوم ۱۵ ثانیه طناب بزنید و ۸ بار تکرار کنید بین هر تکرار ۴۵ثانیه استراحت کنید
  • هفته سوم و چهارم۱۵ ثانیه طناب بزنید و ۱۲بار تکرار کنید و بین هر تکرار ۱۵ثانیه استراحت کنید
  • هفته پنجم وششم ۳۰ ثانیه طناب بزنید و ۸بار تکرار کنید و بین هر تکرار ۱۵ ثانیه استراحت کنید
  • هفته هفتم و هشتم یک دقیقه طناب بزنید ۷بار تکرار کنید و بین هر تکرار ۳۰ ثانیه استراحت کنید
  • هفته نهم و دهم ۵ دقیقه طناب بزنید و ۲بار تکرار کنید و بین هر تکرار یک دقیقه استراحت کنید
  • هفته یازدهم و دوازدهم ۳ دقیقه طناب بزنید و ۵بار تکرار کنید و بین هر تکرار یک دقیقه استراحت کنید
  • هفته سیزدهم و چهاردهم ۶ دقیقه طناب بزنید و ۳بار تکرار کنید و بین هر تکرار دو دقیقه استراحت کنید
  • در هفته پانزدهم ۸ دقیقه طناب بزنید و ۳بار تکرار کنید و بین هر تکرار ۳دقیقه استراحت کنید

 

منبع:.healthifyme

رفع خشکی دهان

10 راه طبیعی برای رفع خشکی دهان

تشعشعات تلفن همراه

چگونه از خود در برابر تشعشعات تلفن همراه محافظت کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا