طرز تهیه سس مخصوص کف پیتزا

دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ آشپزی

سس پیتزا نوعی سس دست ساز است که برای کف خمیرپیتزا ازآن استفاده می شود و باعث می شود پیتزای خانگی خوشمزه تری داشته باشیدکه در اینجا تهیه این سس را توضیح می دهیم.

مواد لازم برای تهیه سس مخصوص کف پیتزا 

  1. گوجه فرنگی ۶ عدد
  2. سس گوجه فرنگی  ۱/۲فنجان
  3. پود سیر  ۱قاشق چای خوری
  4. فلفل سیاه و فلفل قرمز به مقدار لازم
  5. ریحان ریز خرد شده ۱ قاشق چای خوری
  6. آویش  ۱ قاشق چای خوری
  7. پونه خشک  ۱/۲ قاشق چای خوری
  8. روغن زیتون” ۱ قاشق غذا خوری
  9. شکر  ۱/۲قاشق غذاخوری

 

سس مخصوص کف پیتزا

طرز تهیه سس پیتزا

●ابتدا گوجه فرنگی ها را می شوییم سپس داخل کاسه ای بزرگ با رنده ریز، رنده می کنیم و کنار می گذاریم( یا پوست گوجه را گرفته و خرد کنید و در مخلوط کن بریزید )  . ریحان ها را نیز می شوییم و روی پارچه  خشک می کنیم و روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

●سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و  خرد می کنیم و تابه ای را روی حرارت کم می گذاریم و روغن زیتون داخل آن می ریزیم و سیرها را نیز اضافه می کنیم و تفت می دهیم و صبر می کنیم تا طلایی و سرخ شوند.

●سپس سس گوجه فرنگی و گوجه فرنگی های رنده شده را می افزاییم و مداوم تفت می دهیم . سپس شکر را به همراه آویشن، فلفل سیاه و فلفل قرمز ( اگر می خواهید سس تند شود از فلفل بیشتری استفاده کنید ) ، ریحان خرد شده  ،پونه خشک را نیز اضافه می کنیم.

●در این مرحله مواد را خوب مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم تا مواد بجوش بیاید و کمی که جوشید و به غلظت مطلوب رسید تابه را از روی حرارت بر می داریم و  تا سس پیتزا خنک شود و برای پخت انواع پیتزاها از آن مصرف کنید

.نوش جان

بیشتر بخوانید:طر تهیه خمیر پیتزا چند کاره

نکات تهیه سس پیتزا

اگر می خواهید مقدار کمی سس پیتزا درست کنید و همان موقع استفاده کنید که می توانید سس را در یخچال نگهداری کنید ولی اگر مقدار سس زیاد است  و می خواهید چندین ماه از آن استفاده کنید، چون این سس مواد نگهدارنده ندارد حتما آنرا فریز کنید تا سالم بماند

سوفله سبزیجات و پنیر

آموزش پخت سوفله سبزیجات و پنیر

طرز تهیه ته چین یک نفره؛فینگر فود مجلسی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا