طرز تهیه دسر بیسکوییت بستنی شکلاتی

یکشنبه 21 شهریور 1400 آشپزی

با بستنی و کاکائو و بیسکویت، می توان یک دسر خیلی ساده و خوشمزه درست کرد. به شما پیشنهاد می کنیم حتما آن را امتحان کنید. با ما با طرز تهیه دسر بیسکوییت بستنی شکلاتی همراه باشید.

مواد لازم:

  • نون های قیفی (می توان از بیسکویت هم استفاده کرد.) 5-6 عدد
  • کره آب شده 50 گرم
  • بستنی توت فرنگی (می توان از هر طعم بستنی دلخواه استفاده کرد) به میزان دلخواه
  • شکلات تخته ای 50 گرم
  • روغن نارگیل 1 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه :

ابتدا قبف های نونی را با دست کاملا خرد می کنیم.می توان از بیشکویت پتی بور هم استفاده کرد. بیسکویت های خرد شده را در کاسه ریخته و کره آب شده به آن اضافه کرده و حسابی هم می زنیم.

مواد بدست آمده را درون قالب دلخواه که زیر آن را با کاغذ روغنی پوشانده ایم می ریزیم.با پشت قاشق حسابی آن را صاف کرده و فشار می دهیم.سپس به میزان لازم بستنی توت فرنگی ( یا هر طعم دلخواه دیگر) به ان اضافه کرده و بستنی ها را با پشت قاشق صاف می کنیم و فشار می دهیم. ظرف حاوی مواد را مدت 4-6 ساعت در فریز قرار می دهیم. 

سپس یک قاشق روغن نارگیل را در ظرف حاوی تکه های شکلات مییزیم و کمی حرارت می دهیم تا ذوب شوند و پس از ان اجازه میدهیم به دمای اتاق برسد.

آش /طرز تهیه آش تند و پر ادویه هندی

ظرف محتوی بیسکویت و بستنی را از فریزر خارج کرده و به قطعات دلخواه برش می دهیم .برش های بدست آمده را د محلول شکلات می غلطانیم و هر کدام را در سینی و با فاصله از هم قرار می دهیم.سپس سینی را بمدت 1 ساعت در فریز قرار می دهیم. پس از آن دسر ما آماده است.

طرز تهیه سالاد سیب زمینی روسی

طرز تهیه کیک نارنگی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا