طرز تهیه تارت به خوشمزه

پنج‌شنبه 9 آذر 1396 دسته‌بندی نشده
طرز تهیه تارت به خوشمزه

طرز تهیه تارت به خوشمزه

مواد لازم برای تارت به

شکر  1 و ¾ پیمانه
لیمو ترش  2 عدد
به   10 عدد (1.7 کیلوگرم)
نمک  مقداری
کره  2 قاشق غذاخوری
آرد برای باز کردن خمیر   مقداری
تارت

طرز تهیه تارت به

ابتدا خمیر پای را با روش گفته شده در این مطلب درست می کنیم.
در یک ظرف بزرگ، 10 پیمانه آب را با 1 پیمانه شکر مخلوط نمایید. نصف پوست لیمو ترش را در مخلوط آب و شکر رنده کنید. سپس لیمو ترش ها را از وسط دو نیم کنید؛ یکی از نیمه ها را کناری بگذارید و آب بقیه  آن ها را در مخلوط آب و شکر بریزید.
پوست به ها (در اندازه کوچک) را بگیرید، آن ها را از وسط دو نیم کنید و دانه های شان را خارج نمایید. به ها را در مخلوط آب و شکر بریزید و آب را به جوش آورید. سپس درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا به ها به مدت 8 تا 10 دقیقه حرارت ببینند؛ ولی کامل پخته نشوند. آن ها را آب کشی کنید و کناری بگذارید.
فر را با دمای 375 درجه فارنهایت (190 درجه سانتی گراد) گرم نمایید. در یک قالب تارت با قطر 25 سانتی متر و یا در یک قالب فولادی با همان اندازه، ¾ باقی مانده از شکر و مقداری نمک را با هم مخلوط نمایید و ظرف را بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا این مخلوط به رنگ طلایی قهوه ای در آید. ظرف را از روی حرارت بردارید و کره را با محتویات ظرف مخلوط نمایید.
به ها را به صورتی که سمت بریده شد آن ها رو به بالا باشد در قالب به شکل یک دایره بچینید، سپس چند به را در مرکز قالب قرار دهید. آب نصف لیمو ترش را بر روی به های چیده شده در قالب بریزید.
روی یک سطح تمیز مقداری آرد بپاشید؛ خمیر پای را بر روی آن باز کنید تا قطر آن 30 سانتی متر و ضخامت آن به 3 میلی متر برسد. خمیر را بر روی به ها قرار دهید و لبه های خمیر را به داخل و دور میوه ها تا بزنید. سپس قالب را در فر قرار دهید و تارت را به مدت 45 دقیقه بپزید. بعد از آن 10 دقیقه اجازه دهید تا سرد شود. با کمک یک کارد، لبه های تارت را از قالب جدا کنید و یک بشقاب را برعکس روی قالب قرار دهید؛ سپس قالب را برگردانید تا تارت در بشقاب قرار گیرد.
تارت به
منبع:نمناک
رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( 30 شهریور ماه 97 )
تصاویر عاقبت تنها گذاشتن بچه با پدر

تصاویر عاقبت تنها گذاشتن بچه با پدر

طرز تهیه شیر طالبی خوشمزه با بستنی

طرز تهیه شیر طالبی خوشمزه با بستنی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا