طراحی و ساخت کابینت

یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 بازار ، دکوراسیون
طراحی و ساخت کابینت

آشپزخانه به عنوان مهم ترین و اصلی ترین قسمت خانه به شمار می رود که برای انتخاب نوع دکوراسیون آن باید نهایت دقت خود را به کار برد. بسیاری از افراد برای اینکه دکور مناسبی را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایند، اول به سراغ طراحی کابینت می روند.

طراحی و ساخت کابینت

برای طراحی کابینت ها به یک طراح حرفه ای نیاز است که بتواند با توجه به محلی که در اختیار دارد بهترین طرح را اجرا نماید. کابینت ها با توجه به رنگ بندی مناسبی که دارند می توانند به آشپزخانه شما جان ببخشند، به نحوی که چشم هر فردی را به سوی خود خیره کنند.

در چندین سال اخیر بیشتر کابینت ها را با استفاده ماده اولیه ای چون چوب می ساختند، اما امروزه با توجه به اینکه در عصری قرار داریم که هر روز در حال پیشرفت است  مدل های متنوع و جدید وارد بازار شده اند.

انواع کابینت

کابینت ها را می توان در دسته های مختلفی قرار دارد، اما باید بگوییم به طور کلی دو سبک مدرن و کلاسیک و سنتی برای انتخاب کابینت ها در اختیار شما قرار می گیرد که می تواند از آن ها استفاده نمایید. طراحی که بهاین کار می پردازد به خوبی از  انواع مدل های این سبک ها آگاهی دارد.

برای ساخت کابینت مصالح مختلفی روی کار آمده اند که همگی می توانند طرح های بی نظیری را به نمایش بگذارند.  هنگام آموزش طراحی کابینت این نکته را باید برای شما بیان نماییم که  انتخاب مواد اولیه با کیفیت و مرغوب یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه نشان دهید.

به طور کلی می توان گفت کابینت های انتخابی شما به سبک مدرن باشند چه به سبک کلاسیک هر دو از بدنه و درب برخوردار هستند. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که تنها درب های کابینت بر روی زیبایی آن تاثیر گذار هستند.

برای ساخت درب کابینت از ورقه های خام و نوعی روکش استفاده خواهند کرد. یعنی می توان گفت جنس تمامی درب های کابینت به غیر از فلزی از ام دی اف می باشد و بعد از آن روکشی را بر روی چوب ام دی اف قرار خواهند داد.

کابینت PVC

یکی از مصالحی که برای اجرای کابینت ها به کار برده می شود پی وی سی می باشد، این ماده می تواند در برابر آب مقاومت نماید و برای افرادی که آب زیادی مصرف می کنند و ممکن است کابینت های آن ها در معرض مقدار زیادی آب قرار بگیرد بسیار مناسب می باشد.

هنگام آموزش  طراحی کابینت سامان چوب می توانید این موضوع را مد نظر قرار دهید که جنس کابینت انتخابی در نوع طراحی شما تاثیر گذار است، به عنوان مثال در طراحی این نوع از کابینت ها به راحتی می توانید هر نوع طرحی را که بخواهید بر روی درب های آن ایجاد نمایید.

کابینت ام دی اف

کابینت هایی که از جنس ام دی اف می باشند به دلیل اینکه از خرده چوب های موجود در طبیعت ساخته شده اند از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار هستند. این نوع از کابینت ها می توانند فضایی خیره کننده را به وجود آورند. ام دی اف در مقابل حرارت بسیار مقاوم است و از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است.

انواع کمر درد | علائم، علت و روش های درمان

کابینت های ممبران

بسیاری از افراد به سبک های کلاسیک علاقه خاصی دارند و شما به عنوان طراح هنگام طراحی کابینت می توانید این موضع را در اختیار مشتریان خود قرار دهید که مبران برای سبک کلاسیک کارایی زیادی دارد. این نوع از کابینت ها را از ام دی اف سفید می سازند، اما برای درب های آن و لایه هایی رویی ام دی اف را  با دستگاه حکاکی می کنند  و روکشی را از جنس PVC برای آن ایجاد خواهند کرد.

با توجه به این که مراحل ساخت این کابینت ها بیشتر طول می کشد، بنابراین از طرح های دیگر بسیار پر هزینه تر می باشد.  بر روی این نوع از کابینت ها می توان طرح های شلوغی را اجرا کرد، اما باید این موضوع را بدانید که گرد و خاک ایجاد شده بر روی آن ها به راحتی پاک نخواهد شد.

آموزش طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت های های گلاس

از دیگر کابینت هایی که می توان هنگام طراحی از آن صحبت به میان آورد کابینت های های گلاس هستند این نوع از کابینت ها از چوب ام دی اف ساخته می شوند و قسمت هایی از آن را که در مقابل دید قرار می گیرد روکش های گلاس را برای آن ایجاد می کنند. شست و شوی این کابینت ها به راحتی انجام پذیر است.

نکات مهم طراحی کابینت

هنگام طراحی کابینت مدرن مواردی وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید کابینت های زیبا و شیکی را ارائه دهید. این نکات به مواردی چون بدنه، درب، تزئینات و … منتهی می شود.

به عنوان مثال جنس هایی که برای بدنه کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر از جنس چوب، فلز، ام دی اف، لترون یا ترکیبی از لترون و ام دی اف هستند. استفاده از فلز می تواند بسیار مقرون به صرفه تر باشد، اما امروزه از کارایی بسیار کمتری برخوردار هستند.

بیشتر کابینت ها را با ورقه های ام دی اف خواهند ساخت. برای اینکه هزینه های کمتری ایجاد شود می توانید از لترون بهره ببرید، اما هنگام انتخاب نوع مواد به کار رفته برای درب کابینت ها  بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید که بتواند نمایی زیبا را برای آشپزخانه ایجاد نماید. لازم به ذکر است که بگوییم کابینت های های گلاس از قیمت بسیار بالاتری بر خوردار هستند.

از موارد دیگری که در طراحی کابینت آشپزخانه هنگام طراحی باید به آن توجه شود صفحه هایی است که برای روی کابینت ها مورد نظر قرار می گیرد. صفحه هایی که برای روی کابینت استفاده می شوند از جنس های مختلفی برخوردار هستند و هر کدام را با ضخامت های متنوعی می توان مورد استفاده قرار داد.

بسیاری از افراد قصد دارند برای زیبا تر شدن فضای داخل آشپزخانه خود تزئیناتی را به کار ببرند. این تزئینات می تواند شامل نور پردازی، نور مخفی، پا خور، شیشه های سند بلاست و … شود.

IRANCCTV.CENTER مرجع دوربین مداربسته ایران

سیم قلع کش

نحوه استفاده از سیم قلع کش

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا