طرز تهبه آلبالو پلو خوشمزه

یکشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ آشپزی

مواد لازم:

■ برنج  ۱ کیلو

■ آلبالو نیم کیلو

■ شکر نیم کیلو

■ زعفران دم کرده ۱ قاشق غذا خوری

■ گوشت چرخ شده نیم کیلو

■ پیاز رنده شده ۲ عدد

■ نمک و زرد چوبه و فلفل  به میزان لازم

■ روغن مایع و  کره به میزان لازم

طرز تهیه آلبالو پلو

آلبالو پلو یکی از پلوی خوشمزه ایرانی است. که بیشتر در مهمانی ها و جشن ها طبخ میشود و تهیه آن بسیار ساده است و با گوشت تکه یا چرخی یا کوفته قلقلی و یاگوشت مرغ تهیه می شود و برای اینکه رنگ آلبالو تیره نشود در ظرف لعابی یا مسی طبخ می کنند.

۱:برنج رابه مدت ۳ تا ۴  ساعت با مقداری  کمی نمک خیس کنید.

۲:هسته آلبالو ها را با نی  خارج کنید به طور که آلبالو له نشود سپس شکر را روی آن ریخته و ۴ تا۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا آب آلبالو خارج شود .سپس  روی حرارت گذاشته تا بجوشد سر قابلمه را برداشته و ۱۵ دقیقه دیگر بجوشانید تا آب آن کم شود.از روی حرارت برداشته و در صافی  ریخته و آب آن را جدا کنید .اگر آب آلبالو رقیق بود کمی بجوشانید تا قوام آید. کنار بگذارید.(در قابلمه مسی یا لعابی شربت آلبالو خوش رنگ تر می شود ).

۳:گوشت چرخ شده را با نمک و ادویه و پیاز رنده شده خوب  ورز دهید سپس گوشت را قلقلی کره و نیم ساعت در یخچال استراحت دهید سپس با مقداری روغن در ماهیتابه سرخ کنید.

۴:در قابلمه آب ریخته  ، آب را به جوش آورده و برنج را به آن اضافه کنید.بعد از ۱۰ دقیقه برنج را آب کش کنید این زمان را ،بسته به نوع برنج مصرفی کم یا زیاد کنید .ولی برنج را زنده تر  بردارید .

۵: ته قابلمه کمی روغن ریخته و مقداری برنج سفید ته آن ریخته سپس آلبالوی پخته شده و شربت آلبالو  روی آن بریزید و سپس یک لایه گوشت قلقلی سرخ شده  و زعفران ریخته و لایه لایه برنج و مواد را ادامه دهید تا مواد تمام  شود.سپس قابلمه را روی حرارت گذاشته و برنج را به مدت ۴۵ دقیقه دم کنید.بعد از این مدت برنج را در  سینی سرو کنید .

متوانید گوشت قلقلی سرخ  شده و خوب پخته شده را جداگانه کنار آلبالو پلو سرو کرد.

نوش جان

 

طرزتهیه دسر پان اسپانیایی

دسر هلو

۲ دسر فوق العاده خوشمزه هلو

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا