آیا محدودیتی در خرید شیر ظرفشویی برای انواع سینک ظرفشویی وجود دارد؟

شنبه 28 خرداد 1401 بازار
image 1654160366

سینک ظرفشویی در انواع سینک روکار، توکار و زیرکار تولید می شود که هر مدل می تواند جنس، طرح و رنگ منحصر به فردی داشته باشد. با اینکه هر یک از انواع مدل ها مزیت های خود را دارند اما عمده ترین تفاوت انواع سینک آشپزخانه محل نصب آن هاست. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا شیر ظرفشویی مناسب برای انواع سینک ظرفشویی متفاوت است یا استانداردهای یکسانی دارد. در این مقاله انواع سینک و در نهایت تطابق شیر سینک ظرفشویی و با انواع سینک ظرفشویی بررسی شده است.

انواع سینک ظرفشویی

اگر در مرحله خرید سینک آشپزخانه و بررسی قیمت انواع سینک ظرفشویی هستید بهتر است از یک راهنمای خرید سینک ظرفشویی کمک بگیرید. یک راهنمای خرید با جمع کردن نکات مهم و معایب و مزایای انواع سینک می تواند سرعت تصمیم گیری شما را بیشتر کند و احتمال خطا و فراموش کردن فاکتوهای مهم را کاهش دهد.

قیمت سینک ظرفشویی با توجه به عواملی مانند جنس، تعداد لگن، مدل و … تعیین می گردد .سینک آشپزخانه در جنس های استیل، سنگی، سرامیکی، مسی، چدنی، شیشه ای و… تولید می شود. هریک از این انواع سینک ظرفشویی می تواند تگ لگنه، دو لگنه و یا چند لگنه باشد و بسته به محل قرار گرفتن سینی راست لگن و یا چپ لگن نامیده می شود. علاوه بر این، ضخامت و عمق لگن هر سینک نیز با توجه به جنس و طراحی آن متفاوت است و می تواند نیازهای گوناگون را پوشش دهد. در نهایت، سینک ظرفشویی از نظر روش نصب به انواع سینک ظرفشویی روکار، توکار و سینک ظرفشویی زیرکار دسته بندی می شود که هر یک مزایای خاص خود را دارد. برای خرید بهترین سینک ظرفشویی می توانید از یک راهنمای خرید سینک ظرفشویی کمک بگیرید که چک لیستی از نکات مهم در این زمینه را فراهم می آورد.

سینک ظرفشویی روکار

سینک ظرفشویی روکار همان انواع قدیمی تر سینک آشپزخانه است که به طور کامل فضای روی کابینت (وجه سطحی کابینت) را می پوشاند. جنس این نوع سینک آشپزخانه بیشتر از استیل و یا سرامیک است. محبوبیت سینک روکار امروز به دلیل ظهور انواع جدیدتر سینک (توکار و زیرکار) کمتر شده است. حسن این مدل کمتر خیس شدن کابینت اطراف آن در زمان شست و شو در سینک است و عیب آن زیبایی کمتر به نسبت سایر مدل هاست.

سینک ظرفشویی روکار

سینک ظرفشویی توکار

سینک  ظرفشویی توکار داخل چارچوبی که برای آن در سطح کانتر تعبیه شده است قرار می گیرد و به واسطه لبه های خود در این فضا می نشیند. لبه های سینک ظرفشویی توکار بر روی کابینت قابل دیدن است. نصب این نوع سینک از سینک ظرفشویی روکار پیچیده تر و از نصب سینک ظرفشویی زیرکار ساده تر است. این نوع سینک می تواند از نوع سنگی، استیل یا سرامیکی باشد. تمیز کردن اطراف سینک ظرفشویی توکار ممکن است کمی وقت گیر باشد، چراکه بین لبه سینک و کابینت به مرور زمان جرم و رسوب تجمع می کند.

سینک ظرفشویی توکار

سینک ظرفشویی زیرکار

همانطور که از نام سینک ظرفشویی زیرکار پیداست، این نوع سینک ظرفشویی از زیر به کانتر آشپزخانه متصل می شود. در واقع چارچوبی  متناسب با سینک ظرفشویی بر روی کابینت بریده می شود. سپس سینک از زیر به کابینت متصل و محکم می شود. می توان گفت این نوع سینک زیباترین نوع سینک برای آشپزخانه است و نظافت کانتر اطراف سینک نیز به دلیل عدم وجود لبه های برجسته سینک، که زیر آن رسوب و جرم جمع می شود، ساده تر است. سینک توکار ممکن است از جنس سرامیک، استیل و یا سنگ باشد.

سینک ظرفشویی زیرکار

انواع شیر سینک ظرفشویی

یکی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه شیر ظرفشویی است که طبیعتاً در کنار سینک ظرفشویی معنا و کارایی پیدا می کند. تناسب و همخوانی سینک و شیر آشپزخانه از مهم ترین عواملی است که باید در زمان تجهیز آشپزخانه در نظر بگیرید. با اینکه شیر سینک ظرفشویی در انواع بسیار متنوع شیر ظرفشویی دومنظوره، شیر سینک ظرفشویی فنری، شیر آشپزخانه شاوری و… تولید می شود و از نظر قیمت شیر ظرفشویی نیز بازه بسیار گسترده ای از شیر  سینک ظرفشویی ارزان تا لوکس وجود دارد، استاندارد ساخت تمام این شیرآلات یکسان است. به عبارت دیگر انواع شیر سینک آشپزخانه را می توان بر روی انواع سینک نصب کرد.

شیر ظرفشویی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه است. دوام شیر ظرفشویی اهمیت بالایی دارد؛ چرا که در طول زمانی که فرد در خانه می گذراند، با شیر آشپزخانه سر و کار زیادی دارد. مدل های مختلف شیر ظرفشویی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند و هر یک برای استفاده خاصی طراحی شده اند. مثلا شیر ظرفشویی شاوری دارای شلنگی با قابلیت چرخش 360 درجه است؛ و یا شیر ظرفشویی فنری ارتفاع بلند و ظاهری شیک دارد. شیر ظرفشویی دوکاره علاوه بر خروجی آب اصلی، دارای خروجی آب تصفیه نیز هست. شیر ظرفشویی دیواری برای نصب بر روی دیوار مناسب است و فضای سینک را اشغال نمی کند. قیمت شیر ظرفشویی برحسب وزن، رنگ و طرح شیر سینک ظرفشویی متفاوت است.

شیر سینک ظرفشویی

خلاصه نکته کاربردی

در زمان خرید شیر ظرفشویی و سینک ظرفشوی نگرانی ای بابت همخوانی و تناسب این دو محصول وجود ندارد. بهتر است به کمک راهنمای خرید سینک ظرفشویی و راهنمای خرید شیر ظرفشویی بهترین نوع هر یک را با توجه به قیمت شیر سینک ظرفشویی و قیمت سینک ظرفشویی، سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید. شیرآلات کاویان، یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان شیرآلات ایرانی، در فروشگاه شیرآلات خود علاوه بر مقایسه قیمت انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی مقالات کاربردی و مفیدی در زمینه خرید تجهیزات ساختمانی مانند سینک آشپزخانه و شیر آشپزخانه دارد.  همچنین، در این فروشگاه اینترنتی شیرآلات می توانید مطالب گوناگونی در زمینه تعمیر شیرآلات، نگهداری از شیرآلات، تمیز کردن و برق انداختن شیرآلات نیز مطالعه نمایید.

c

چرا باید از آینه تراش خورده استفاده کنیم؟

Capture 4

معرفی چند کسب و کار خانگی زنانه 2022

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا