شغل‌هایی که باعث چاقی می‌شوند

یکشنبه 26 دی 1400 سلامت
شغل‌هایی که باعث چاقی می‌شوند

بر اساس نتایج تازه‌ترین تحقیقات یک گروه علمی، ثابت شده است، افراد حرفه‌ایِ شاغل‌ در مشاغلی با استرس بالا، با احتمال بیشتری در معرض ابتلا به اضافه‌ وزن قرار دارند.در واقع ما از پیدا کردن فهرست مشاغلی که در معرض این خطر هستند، شگفت‌زده‌ایم و قصد داریم در ادامه با معرفی شغل‌هایی که باعث چاقی می‌شوند شما را از وجود چنین خطری در دل محیط‌های کاری آگاه کنیم.

شغل‌هایی که باعث چاقی می‌شوند

 

شغل‌هایی که باعث چاقی می‌شوند

شغل‌هایی که باعث چاقی می‌شوند

 

وکالت

وجود استرس و فشار در این شغل طبیعی است. بنابراین غذاخوردن با اضطراب و توجه نشان‌ندادن به میزان کالری و تنوع غذایی، این حرفه را به یکی از مشاغل مستعد چاق‌شدن و داشتن اضافه‌وزن تبدیل می‌کند.

مدرسین

وقتی کلمه‌ی «معلم» را می‌شنوید، اول از همه چه چیزی به ذهن‌تان خطور می‌کند؟ احتمالا کسی که پشت میزش نشسته، درست است؟ معلم‌ها در اکثر زمان تدریس، پشت صندلی‌شان نشسته‌اند. همچنین بیشترِ کارهای اداری را هم قرار است پشت میز انجام بدهند، مانند آماده‌شدن برای تدریس، تصحیح نمرات و حضوروغیاب‌کردن در کلاس.

منشی‌ها

یکی دیگر از مشاغل کم‌تحرک که شاغلانِ آن همواره آماده‌ی کمک‌رسانی به دیگران‌اند، منشی دفتر یا دستیار مدیریت است. در کار آنها استرسِ زیاد و اضطراب شدیدی به‌چشم می‌خورد که هر روز هم ادامه دارد. لازم نیست بگوییم که یکی از مدل‌های بسیار بدِ غذاخوردن را هم همین افراد دارند: نهارخوردن پشت میز و جلوِ کامپیوتر.

میگرن قائدگی / علت سردرد های شدید دروان پریودی چیست؟

مأموران پلیس

تصویر مأمور پلیسی‌ که دارد چیزی را سرپایی و تکیه‌‌زده به ماشین‌ می‌خورد، بسیار کلاسیک است. این‌طور نیست؟ اما تابه‌حال کنجکاو شده‌اید بدانید چرا این‌طور است؟ این حرفه یکی از پراسترس‌ترین‌هاست و دلیل آن، مواجهه‌ی افسران پلیس با تمام دردسرهای موجود است. گاهی برای این افراد، غذاخوردن یکی از روش‌های غلبه بر استرس است.

فناوری اطلاعات

این شغل ترکیبی از فضای علمی و خلاقانه است. آنها ساعت‌ها در برابر کامپیوتر می‌نشینند و با استرس بالایی مواجه‌اند. اغلب هم تا دیروقت کار می‌کنند که منجر به داشتن عادت‌های بدِ غذایی می‌شود.

 

عضله سازی چقدر زمان می‌برد

مواد غذایی عضله ساز

نور خورشید

نور خورشید و رازهای سلامت

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا