شرایط کنترل شده کرونا در بیمارستان های تهران

دوشنبه 24 آبان 1400 اخبار
شرایط کرونا تهران

ایسنا:دکتر نادر توکلی با اشاره به اینکه آمار کرونایی بیمارستان های تهران بحرانی نیست، گفت:براساس آخرین آمار موجود روزانه حدود 350 بستری داریم که حدود 25 درصد در بخش های ویژه و مابقی در بخش های عادی بستری می شوند و آمار ما روبه کاهش بوده است.

شرایط کرونا تهران

کل بیماران کرونایی بستری در استان تهران اکنون 2580 نفر است و فوتی ها نیز بین 25 تا 35 نفر در روز است؛ همچنین کل موارد بستری در بخش های مراقبت ویژه حدود 800 نفر است.

او با بیان اینکه می توان گفت کووید19 در بیمارستان ها به شرایط کنترلی رسیده است، اظهار کرد:ولی بیشترین چیزی که از آن نگران هستیم بحث افزایش آمار بیماران سرپایی است که آنهم خوشبختانه وقتی

واکسیناسیون به روند خوبی رسید اندکی از نگرانی ما کاسته شد و اگر درگیر طغیان یا جهش جدیدی نشویم روند فعلی مناسب و روبه کاهش است و خوشبختانه در تامین دارو و اکسیژن نیز مشکلی نداریم.

وی درخصوص رنج سنی مبتلایان به کرونا در شرایط فعلی پایتخت، تصریح کرد:کماکان بیشتر موارد مبتلا بین 40 تا 60 سال هستند.

توکلی با اشاره به فصل آنفلوآنزا نیز گفت:معمولا مواردی که در زمینه کرونا منجر به بستری می شود، درگیری ریه دارند که الگوی درگیری ریه در کرونا کاملا متفاوت با آنفلوآنزا است

بنابراین معمولا اگر مواردی باشد که مشکل تنفسی باشد و الگوی درگیری ریه مشابه با کرونا نباشد بیمار را از نظر درگیری آنفلوآنزا بررسی می کنیم.

وی تاکید کرد:اکنون گزارش طغیان آنفلوآنزا در حوزه بستری نداریم؛ البته شیوع آنفلوآنزای فصلی در جامعه وجود دارد که اندکی افتراق آن از کووید19 دشوار است.

افتتاح سینما ماشین در برج میلاد تهران

توکلی درخصوص واکسیناسیون کرونا در استان تهران نیز گفت:آنچه مسلم است تا آخر آبان واکسیناسیون کامل( دز یک و دو) در تهران به بیش از 70 درصد می رسد.

وی همچنین درباره واکسیناسیون کودکان گفت:علی رغم نگرانی هایی که برای واکسیناسیون اطفال داشتیم خوشبختانه عارضه عمده نداشتیم و اتفاقات مثبتی رخ داد و همچنان کارهای پژوهشی و پیگیری هایی برای واکسناسیون اطفال انجام می دهیم تا از دغدغه خانواده ها کاسته شود.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران، افزود:بر اساس آنچه که در حال تصویب است موضوع قرنطینه هوشمند به زودی اجرایی می شود و کم کم داشتن کارت واکسن برای افراد اجباری می شود. البته زدن واکسن به تنهایی مفید فایده نیست و کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت زیادی دارد.

به گفته توکلی، اکنون میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران بین 40 تا 50 درصد است.

وی گفت:اتفاق مهم دیگر بازگشایی مدارس است که امیدواریم با همکاری بین بخشی میان آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، رابطین بهداشتی و کارشناسان بهداشت دانشگاه ها، شرایط را کنترل کنیم.

توکلی افزود:عملیاتی شدن طرح محدودیت هوشمند اندکی سخت و زمان بر است اما باید دید در آینده چه اقدامات دیگری می توان انجام داد.

کشتی سانچی

کشتی سانچی از انفجار تا غرق شدن

مجازات افشای اسرار

مجازات افشای اسرار شخصی افراد در فضای مجازی چیست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا