شخصیت شناسی از روی گروه خونی خود

شنبه 26 خرداد 1397 روانشناسی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی خود

گروه خونی شما نشان‌دهنده جنبه های روشن و پنهان ویژگی‌‌های شخصیتی شماست. اجازه دهید تا نگاهی بیندازیم به ویژگی‌های شخصیتی گوناگونی که گروه‌های خونی مارا از آن مطلع می‌سازند.

 

گروه خونی O

افرادی با گروه خونی O بسیار اجتماعی هستند و در روابط گوناگون اجتماعی به خوبی عمل می‌کنند. آنها عموما کارهارا شروع می‌کنند و کارهایی که شروع کرده اند را به اتمام می‌رسانند. آنها خلاقند و به معروفیت علاقه دارند! در واقع چنین افرادی دوست دارند مرکز توجهات باشند و اعتماد به نفس بالایی دارند.

افرادی با گروه خونی O، عموما قدرت ادراک بالایی دارند و متمرکز، خود متکی و شجاع هستند. آنها بهتر از بقیه گروه‌های خونی می‌توانند استرسشان را کنترل کنند و از این رو، سیستم ایمنی قوی دارند. همچنین این افراد از بدن تنومندی بهره می‌برند و از لحاظ فیزیکی بسیار فعال و پرتلاشند. این افراد جریان خون تنبلی دارند و ورزش روزانه حداقل به مدت یک ساعت به آنان احساس آرامش می‌دهد.

برترین صفات: جاه‌طلبی، قدرتمندی، اعتماد به نفس، رهبری

بدترین صفات: پرحرفی، خودبینی، بی احساسی و بی رحمی

افراد معروف با گروه خونی O: آل کاپون، جرالد فورد، میخائیل گورباچف، جان گوتی، ملکه الیزابت دوم، پل نیومن، الویس پریسلی، رونالد ریگان

شخصیت شناسی بر اساس گروه خونی


گروه خونی A

اگرچه در ظاهر آرام هستند، اما استاندارد های خاص خودشان را دارند و کمال گرا هستند. این کمال‌گرایی باعث می‌شود آنان در درون خودشان احساس اضطراب و استرس زیاد کنند. افراد با گروه خونی A هنری‌ترین تیپ شخصیتی را دارند. آنها در بسیاری از اوقات حس کمرویی دارند و خجالتی هستند. چنین اشخاصی با وجدان ، قابل اعتماد و حساسند.

افراد در گروه خونی A به شراکت تمایل دارندو احساساتی هستند. آنها دارای توانایی کنترل خشم و عصبانیت هستند تا بوسیله آن بتوانند با دیگران تعامل داشته باشند اما گاهی نیز این مخفی نگه داشتن عصبانیت و یا ناراحتی بعدها موجب انفجاری ناگهانی می‌شود. بسیاری از آن‌ها عصبی و کم صبر بوده و نمی‌توانند به خوبی بخوابند. اگرچه آنان قابلیت قرار گرفتن در جایگاه رهبری را دارند، اما عموما به آن دست نمیابند چرا که سطح اضطراب بالایی دارند. افراد با گروه خونی A قوانین خاص و چهارچوب های حساسی را برای خودشان دارند. اضطراب زیاد، باعث می‌شود سیستم ایمنی آنان از دیگر گروه‌های خونی سریع‌تر دچار مشکل شود.

برترین صفات: محافظه کاری، درون‌گرایی، کم حرفی، صبوری، وقت شناسی، کمال‌گرایی

بدترین صفات: وسواسیت، یک دندگی، خجالتی بودن و اضطراب

افراد معروف دارای گروه خونی A: جرج بوش، آیومی هاماساکی، او. جی. سیمپسون، بریتنی اسپیرز، آلن آلدا، ادولف هیتلر، لیندون بی. جانسون، ریچارد نیکسون، جت لی، ریک جیمز

شخصیت شناسی بر اساس گروه خونی


گروه خونی B

افرادی با گروه خونی  B هدفمند هستند و تفکر خلاق دارند. افرادی با این گروه خونی مانند گروه A کاری را شروع می‌کنند و آن را تا نهایت ادامه می‌دهند. چنین افرادی عموما فردگرا هستند و خودشان مسیرشان را در زندگی پیدا می‌کنند.

افرادی با گروه خونی B افراد متعادلی هستند.  آنها مانند گروه خونی A متفکر و مانند گروه خونی O جاه‌طلبند. آنها افرادی هستند که به خوبی دیگران را درک می‌کنند و نظرات دیگران را می‌فهمند و عموما از چالش و درگیری بیش از حد دوری می‌کنند. این اشخاص دمدمی مزاج هستند، منعطفند  و در دوست‌یابی بسیار موفقند.

برترین صفات: خلاقیت، احساسات، علاقه به حیوانات، خوش‌بینی، انعطاف پذیری و فردگرایی

بدترین صفات: فراموشی زیاد، خودمحوری

افراد معروف دارای گروه خونی B: آکیرا کوروساوا، جک نیکلسون، لوسیانو پاواروتی، تام سلک، میا فارو، پل مک کارتی، لئوناردو دیکاپریو، وینس یانگ

شخصیت شناسی بر اساس گروه خونی


گروه خونی AB

گروه خونی AB را می‌توان خاص ترین گروه خونی دانست. افراد در این گروه هم برونگرا و هم خجالتی اند، هم اعتماد به نفس بالایی دارند و هم ترسواند، همانقدر که مسئولیت‌پذیر هستند، مسئولیت پذیری بیش از حد نیز برایشان مشکل‌ساز می‌شود. آن‌ها افرادی قابل اعتمادند و مایلند در حد توانشان به دیگران کمک کنند.

افرادی با گروه خونی AB به جذابیت و معروفیت علاقه مندند. چنین افرادی عموما خودشان را برای اتفاقات بی اهمیت ناراحت نمی‌کنند. حدود 2 تا 5 درصد افراد دارای گروه خونی AB هستند. شما در زندگی افرادی با این گروه خونی، خستگی و کسالت و بی حالی نمی‌بینید. بنابراین اگر دوستانی از این گروه خونی دارید بسیار خوش شانس هستید چرا که می‌توانید لحظات هیجان انگیزی را با دوستانتان از گروه خونی AB تجربه کنید. افراد با گروه خونی AB، مانند افراد گروه A در مواجهه با اضطراب آنچنان موفق نیستند اما از گروه A فعال‌تر و قوی‌ترند.

بعضی وقت‌ها بودن فردی با گروه خونی AB سخت است چرا که این اشخاص دوست ندارند خودشان را با دیگران منطبق کنند و همرنگ جماعت باشند. اگر آنها احساس کنند که بیش از حد محدود شده اند، همرنگ جماعت شدن را فراموش کرده و منش خودشان را پی می‌گیرند.

برترین صفات: خونسردی، خودداری، منطق، درون‌گرایی و همدلی

بدترین صفات: گوشه گیری، دودلی و عدم بخشش

افراد معروف با گروه خونی AB: جان اف کندی، مرلین مونرو، میک جگر، توماس ادیسون، باب سپ، میاوی، جگی چان

شخصیت شناسی بر اساس گروه خونی

منبع:ستاره

ترک ۱۵ عادت که باید قبل از 30 سالگی کنار بگذارید

ترک ۱۵ عادت که باید قبل از 30 سالگی کنار بگذارید

آشنایی بیشتر با روحیه دختر خانم‌ها

آشنایی بیشتر با روحیه دختر خانم‌ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا