سیزده روش برای انرژی بالا در حین کار

شنبه 9 اردیبهشت 1402 موفقیت

سیزده روش برای انرژی بالا در حین کار

برای داشتن انرژی بالا در حین کار، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید: تغذیه مناسب: مصرف غذاهای سالم و متنوع باعث افزایش انرژی و قدرت تمرکز شما می‌شود.ورزش: انجام ورزش‌های منظم باعث افزایش سطح انرژی شما می‌شود.استراحت کافی: به خواب کافی برای بدن و ذهن خود نیاز دارید تا در طول روز بتوانید به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنید.

تنظیم روال کاری: برنامه‌ ریزی منظم و تنظیم روال کاری باعث کاهش استرس و افزایش انرژی شما می‌شود.تغییر فعالیت‌ها: تغییر فعالیت‌های روزانه و انجام فعالیت‌های جدید باعث تحریک مغز و افزایش انرژی شما می‌شودمدیتیشن: انجام مدیتیشن و تمرینات ذهنی باعث آرامش و افزایش تمرکز شما می‌شود.مصرف نوشیدنی‌های سالم: مصرف نوشیدنی‌های سالم مانند آب، چای سبز و آب‌میوه باعث افزایش انرژی شما می‌شود.

سیزده روش برای انرژی بالا در حین کار

سیزده روش برای انرژی بالا در حین کار

با خانواده و دوستان‎تان صحبت کنید‎

ساعت 7:30 دقیقه صبح است صدای گوشخراش آلارم گوشی دست از سرتان برنمی‌دارد با چشمانی نیمه بسته به دنبال موبایل‎تان می‌گردید تا آن صدا را خاموش کنید و دوباره به زیر لحاف برگردید… چشمان‌تان دوباره بسته می‌شود… تا زمانی که به خودتان می‌آیید و می‌فهمید که تا آن لحظه سه بار دکمه چرت را زده ‎اید دیر شد به سرعت از زیر لحاف بیرون می‌آیید، آماده می‌شوید و به سر کار می‌روید.

بالاخره به دفتر کارتان می‌رسید. میلیون‌ها ایمیل وجود دارد؛ برای همین پاسخگویی به آن ایمیل‌ها را کنار گذاشته و فقط به آن‎هایی پاسخ می‌دهید که از آن موقع به بعد می‌رسند. شما زمانی از خواب بیدار می‌شوید که طبیعت‎تان ایجاب و معده‎تان درخواست غذا کند. باز هم چشمان‎تان سیاهی می‌رود. انگار دوباره وقت آن است که به زیر لحافتان بروید و بخوابید.

خواب، بیداری، کار. و تکرار. کار سخت روزانه‌ای که باعث می‌شود با شنیدن صدای زنگ بیدارباش صبحگاهی از کوره در بروید. زندگی معنای بیشتری جز کار دارد. چگونه مطمئن شوید که مقدار زمان مناسبی را به خود اختصاص می‌دهید؟

زمان مشخصی را برای کار نکردن انتخاب کنید

جاشوا دورکین، املاک و مستغلات بیگرپاکتز: “تمرکز روی کار بهانه بسیار خوبی برای توجه ‎نکردن به خود است. من زمان‌هایی را مشخص کرده‌ام که در آن‎ها کار نکنم و در عوض به خانواده و خودم برسم. به غیر از همایش‌ها یا جلسات ضروری‌ای که باید در آن‎ها حضور داشته باشم، این زمان‌ها به خانواده‌ام و خودم اختصاص می‌یابند و برایم مقدس هستند. این کار زندگی مرا تغییر داده است.”

روزتان را با تمرکز آغاز کنید

کریستوفر جونز، مالک السیو: “من هر روز صبح پنج تا ده دقیقه را به تمرکز اختصاص می‌دهم. این کار به من کمک می‌کند تا چیزهایی که قدردان آن‎ها هستم را تصور و از مسائل منفی و مخرب دوری کنم. من متوجه شده‌ام که این تمرکز و تامل خودآگاهی مرا افزایش می‎دهد و به من کمک کرده تا مهم‌ترین مسائل را متوجه شوم. من همچنین رویکرد مثبت‎تری به دست آورده‌ام و پر انرژی‌تر و شاد‌تر شده ام.”

روزتان را با تمرکز آغاز کنید

روزتان را با تمرکز آغاز کنید

ورزش کنید

جان دیلارد، مدیرعامل شرکت بیگ‎اسکای: “من صبح زود بیدار می‌شوم و در فضای باز ورزش می‌کنم. به غیر از فواید سلامتی که این ورزش برای من دارد، باعث پاک شدن ذهن من و ایجاد ارتباط با دیگران و دوستان می‌شود. این کار برای شروع صبح عالی است.”

به اندازه کافی بخوابید

رایان استفانز، شرکت بازاریابی رایان استفانز: “خواب مزایای علمی بی‌شماری دارد. خواب بیشتر به معنای شادی بیشتر، سلامتی بهتر و تصمیم‎گیری هوشمندانه‌تر است. گفتن ندارد که خواب باعث سم زدایی مغز می‌شود. برای آن که بتوانید به بهترین شکل کارتان را انجام دهید، ضروری است که به طور مداوم باتری بدن‎تان را شارژ کنید.”

زمان مشخصی را برای کار نکردن انتخاب کنید‎

یک شعر بنویسید

ماتیو مانوس، مالک شرکت مشاوره‌ای Verynice: “شاید احمقانه به نظر برسد، اما من این کار را هر روز انجام می‌دهم و باعث کاهش چشمگیر استرس و همچنین بهبود نگرش من نسبت به جزئیات دنیای اطراف و موقعیت‌هایی می‌شود که در غیر اینصورت متوجه آن نمی‌شدم. روزتان را با نوشتن یک شعر شروع کنید… حتی شعری بی‎قافیه!”

خاطره نویسی کنید.

کیت لونستین، شرکت تولیدی Cannonball: “مشغله‌های زیادی در زندگی وجود دارند. اما من فرصت می‌کنم که خاطره‌های روزانه‌ام را به شکل تیتروار بنویسم: چه کارهایی کردم، با چه کسانی ملاقات کردم، چه احساسی داشتم و غیره. این کار به من کمک کرده تا حضور ذهن بهتری داشته باشم، لحظات کوچک را به خاطر بسپارم و بهتر بتوانم از پس چالش‌های زندگی شخصی و حرفه ای‌ام برآیم.”

با خانواده و دوستان‎تان صحبت کنید

فراز خان، مالک شرکت گودیرکت لیدجنریشن: “خانواده و دوستان شما بزرگ‎ترین حامیان شما هستند. حتی اگر روز پر مشغله و استرس‌آوری را گذرانده باشید، می‌توانید با تلفن زدن به مادر یا بهترین دوست‌تان و صحبت کردن در مورد مسائل خوبی که در زندگی‎تان اتفاق افتاده است، حال بهتری پیدا کنید. این کار شما را سرحال می‌کند.”

به آرامی از خواب بیدار شوید

جسی لیر، مدیر شرکت وی‎آی‎پی‎وستر سرویس: “برای من عجیب نیست که حتی ۱۰ تا ۱۵ ایمیل را در تخت خوابم پاسخ دهم. اما اگر روزتان را این‎گونه شروع کنید ریتمی منفی‌برای روزی که پیش رو دارید به وجود آورده‎اید. اما باور کنید که تمام این کارها را می‌توانید کمی به تعویق بیندازید. من آموخته‌ام که اگر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه را در تختخواب بگذرانم، به آرامی بیدار شوم و قبل از چک کردن ایمیل‌ها دوش بگیرم، روز شادتری را خواهم داشت.”

کتاب تخیلی بخوانید

کتاب تخیلی بخوانید

کتاب تخیلی بخوانید

مارک کرسنر، مدیر نی‎والکر سنترال: “یک بعدازظهر از کار همیشگی‌تان دل بکنید و دنیای دیگری پناه ببرید. با این کار ذهن‎تان را شاداب می‌کنید. خواندن داستان‌های تخیلی باعث تحریک نیمکره سمت راست مغز و به وجود آمدن افکار خلاق می‌شود. این عامل محرکه می‎توانند با تغییر نوع تفکر روز متفاوتی را برای شما رقم بزند، به شما کمک کند تا مسائل را با روش‌های انتزاعی‌تری حل کنید و از همه مهم‎تر، روح‎تان را جوان‎سازی کنید.”

به یک فایل صوتی گوش دهید

مت ویلسون، مدیر آندر.سی‎اکسپرینس: “به نظر من یکی از بهترین روش‌ها برای هواخوری و افزایش تحرک بیشتر مغز این است که قدم بزنید و به یک فایل صوتی گوش دهید. به خودتان لطفی کنید و به آهنگی گوش دهید که به کار ربطی نداشته باشد. رادیو، داستان‌های صوتی و آهنگ‌های الهام‌بخش گزینه‌های خوبی هستند.”

خودتان را متعهد به اجرای برنامه‎تان کنید

ناتالی مکنیل، مالک She Takes on the Worlشی‎تیکزآن‎دورلد: “زمانی که به برنامه کاری‌تان پایبند باشید، دیگر جلسات و قرارهای ملاقات شما را از رسیدگی به خودتان بازنخواهند داشت. من ترجیح می‌دهم که کارهای مهم را در ابتدای روز انجام دهم تا مطمئن شوم که در اواسط روز به فکر کنسل کردن آن نخواهم افتاد یا برنامه ورزشی یا تمرکز مرا به هم نخواهد زد.”

زمانی را به بازی اختصاص دهید

درک فیتزپاتریک، مالک لس‎اپتیک: “قبل از این که پدر شوم، مطمئنا به این سوال پاسخی مانند پاسخ دیگران می‌دادم: ورزش کنید، تمرکز کنید و غیره. تمام این روش‌ها برای تغذیه روح‎تان عالی هستند. اما بعد از پدرشدن فهمیدم که بزرگ‎ترین لذت این است که به بازی با فرزندانم بپردازم. لذت این کار چنان زیاد است که انگار بعد از ورزشی طولانی‌مدت در کنار دریا نفسی تازه کنی؛ اما شاید از این هم بهتر باشد.

 

4 راه‌ حل برای سحرخیز شدن

4 راه‌ حل برای سحرخیز شدن

بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

بخندید. گریه کنید. زندگی کنید.

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا