سید محمود موسوی مجد اعدام شد!جاسوس موسادوسیا

دوشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۹ گوناگون
حکم اعدام آقای موسوی مجد

حکم اعدام آقای موسوی مجد

مرکز رسانه قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعلام کرده است که محمود موسوی مجد، که از او با عنوان «جاسوس سی‌آی‌ای و موساد» نام می‌برند، اعدام شده‌ است.
جاسوس متصل به دو شبکه سیا و موساد، موسوی مجد سحرگاه امروز به دار مجازات آویخته شد.

بر اساس این گزارش حکم اعدام آقای موسوی مجد، «صبح ۳۰ تیر ماه» اجرا شده است.

سید محمود موسوی مجد، فردی بود که هم به سرویس موساد و هم به سرویس سیا وصل شده بود و در قبال اخذ دلارهای آمریکایی، در حوزه‌های مختلف امنیتی اطلاعاتی را جمع آوری و در اختیار سرویس بیگانه قرار داده بود. یکی از اتهامات این فرد اعلام محل تردد و اسکان سردار شهید سلیمانی و برخی فرماندهان نظامی در ادوار مختلف به سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد بود.

این جاسوس محکوم به اعدام به دلیل تاجر بودن پدرش به همراه خانواده در دهه هفتاد به سوریه می‌رود و در مدارس آنجا تحصیل می‌کند. تسلط او به زبان عربی و انگلیسی باعث می‌شود در شرکتی که با ایران در ارتباط بود به عنوان مترجم مشغول به کار می‌شود و در زمان جنگ سوریه، او با وجود بازگشت خانواده به ایران، در سوریه می‌ماند.

تسلط او به زبان عربی و آشنایی با جغرافیای سوریه او را به نیروهای مستشار ایرانی نزدیک کرد و در گروه‌هایی که در ادلب تا لاذقیه حضور داشتند، مسئولیت گرفت. او عضو سازمانی سپاه نبود، ولی با پوشش مترجم توانست به بسیاری از نقاط حساس ورود کند.

نحوه شناسائی این جاسوس

موسوی مجد از طریق تماس یکی از افسران CIA در غرب آسیا به این سرویس جاسوسی وصل می‌شود. این تماس که تحت رصدهای امنیتی بود موجب شناسایی موسوی مجد شده و از آن پس او تحت رصد نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد.

رفتار مشکوک او باعث می‌شود تا بررسی‌ها در مورد وی دقیق‌تر شود و ارتباطاتش با شبکه‌ای از افسران اطلاعاتی سیا کشف شود.

 

بر اساس گزارش‌های قوه قضاییه، پرونده آقای موسوی مجد به «مدت‌ها قبل از کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه» مربوط می‌شد و حکم اولیه اعدام نیز «سوم شهریور ۹۸ صادر شده بود».

وام ودیعه مسکن مستأجران

جزئیات دریافت وام ودیعه مسکن مستأجران/ سامانه ثبت‌نام وام

گفته های وزیر امور خارجه در خصوص حق بهره برداری از خلیج فارس

گفته های وزیر امور خارجه یک وجب خاک ایران را به کشوری نداده ایم

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا