سوختن پای نوزاد با سهل انگاری پرستار در بیمارستان معروف تهران! – گوناگون

سه‌شنبه 3 اسفند 1395 گوناگون

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، سهل انگاری پرستار و سوختن پای نوزاد , ۲۲ روز پیش نوزادی به‌خاطر مشکلات تنفسی در بخشِ NICUیکی از بیمارستان‌های معروف و بزرگ تهران بستری می‌شود. سهل‌انگاری یکی از پرستاران اما موجب می‌شود تا به‌جای درمانِ او، اتفاقِ ناگوار دیگری هم برایش بیفتد؛ پایِ راست نوزاد به‌دلیل اشتباه در وصل سرم می‌سوزد.

 

این نوزاد که مدتی دچار مشکلات تنفسی شده بود توسط خانواده‌اش به بخش مراقبت‌های ویژه کودکانِ بیمارستان امام خمینی آورده می‌شود. پرستار در هنگام زدن سرم پای نوزاد را بررسی نمی‌کند و مواد سِرم به جای رگ به زیر پوست او رفته و پایش را دچار سوختگی می‌کند.

 

 

بیمارستان امام‌خمینی تهران در ابتدا به خانواده این نوزاد می‌گوید که مشکل سطحی است و خیلی زود این نوزاد خوب می‌شود، اما گفته‌های پدر نوزاد حکایت از این دارد که این اتفاق می‌تواند تبعات ناگوارتری

در آینده فرزندش داشته باشد.

 

آقای مقیمی گفت: فرزند من به‌خاطر مشکل تنفسی به اینجا آورده شده بود. از طریق سرم می‌خواستند برای او تزریقاتی انجام دهند که سِرم را به ‌اشتباه و به‌جایِ رگ او، به زیر پوست او فرو کرده‌اند. پای فرزند من به همین خاطر با عمق زیاد سوخته.

وی درباره توضیحات بیماریستان نیز میگوید که از ۲۲ روز پیش که این اتفاق افتاد، تا امروز، تنها چیزی که من شنیدم این بود که پای نوزاد شما خوب خواهد شد و سوختگی سطحی است.

 

پدر این نوزاد همچنین تاکید کرد: من پیگیری‌های زیادی کردم. با متخصصان زیادی صحبت کردم. آن‌ها می‌گویند که باید رسیدگی بیش‌تری انجام می‌شده‌است؛ چراکه ممکن است این اتفاق حتی تا مرزِ معلولیت پای نوزاد هم پیش برود.

 

او در پاسخ به اینکه چه کاری تا حالا انجام داده گفت: برای این مسئله از بیمارستان شکایت کردم. پس از این ماجرا از سمت وزارت بهداشت و دانشگاه تهران برای پیگیری آمده‌اند و باید صبر کنیم

ببینیم تا نتیجه چه می‌شود.

 

او همچنین میگوید که در این مدت اجازهِ گرفتن عکس و برداشتنِ فیلم نیز به او نداده‌اندو گفته‌اند حق ندارد از بیمارستان و نوزادش در این باره تصویری تهیه کند.

 

به اعتقادِ او موضوع به کوتاهی از سمتِ بیمارستان امام خمینی برمی‌گردد.

منبع : جام نیوز

واکنش باران کوثری به پست اینستاگرامی کشتی گیر آمریکایی! +عکس - گوناگون

نجات کودک گرفتار در ماشین لباسشویی - گوناگون

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا